To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełn± wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż szkoły, kursy, szkolenia - Przeciwskazania na bycie masażyst±

magdalenka - 2010-09-01, 16:02
Temat postu: Przeciwskazania na bycie masażyst±
Zastanawiam sie jakie sa przeciwskazania do podjecia nauki na kierunku technik masazysta? Na czym polegaja dodatkowe badania przeprowadzane w Medyku sprawdzajace brak przeciwskazan do nauki zawodu?
Czy lekka skolioza badz nie wykryta slaba wada wzroku moze byc powodem zdyskwalifikacji? :neutral:

administrator - 2010-09-01, 16:10

Nadci¶nienie nie jest wskazane przy wysiółku. A praca masażysty jednak jest wysiłkowa
massagewarsaw - 2010-09-01, 17:08
Temat postu: kurs masaz tajski
poniewaz juz zostalas przyjeta do szkoly, przeszlas ocene stanu zdrowia (jesli szkola tego wymagala), to te dodatkowe badania sa rutynowe, dla lekarza szkolnego. Nie powstrzymaja cie przed nauka, co najwyzej nauczyciele uwzglednia czyjes niedomagania w czasie zajec.

wada wzroku nie jest problemem, mozliwe, ze mozna ja skorygowac - jesli jestes w stanie uzywac forum, to poradzisz sobie w szkole dla widzacych. W ostatecznosci moze sie przeniesc do szkoly dla niewidomych i niedowidzacych - jest ich w polsce juz kilkanascie.

nie ma zadnych badan lekarskich na kursy masazu, wiec do technikum to raczej formalnosc. Dyrekcja po prostu stara sie nie marnowac miejsca w klasie dla uczniow, ktorzy i tak sami szybko odpadna.

przeciwskazaniem do pracy wydaja mi sie choroby neurologiczne (brak koordynacji ruchow), zakazne, skory i oczywiscie powazne choroby chroniczne. Problem z cisnieniem krwii, jesli nie jest on powazny i jest kontrolowany, jest do przeskoczenia - np drenarz limfatyczny, shantala i wiele innych rodzajow masazu, sa bardzo delikatne, nie wymagajace wysilku. Wlasnie w nich mozna sie specjalizowac po skonczeniu szkoly.

glowa do gory i nie przejmuj sie

magdalenka - 2010-09-03, 13:01

Dziekuje za dodanie otuchy :wink: ..mam nadzieje,za tak tez bedzie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group