To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Hyde Park forum ogólne - Prosze o przetlumaczenie tekstu dyrektora

massagewarsaw - 2008-03-07, 04:44
Temat postu: Prosze o przetlumaczenie tekstu dyrektora
ze sie tu jeszcze nie bawilismy, to pozwalam sobie na wstawienie dlugiego tekstu, znalezionego w internecie - nie zapodam linku, jak ktos chce, to niech zagugluje czesc tekstu i wyskoczy mu strona.

Pisownia oryginalna, nazwisko usuniete, zeby nie obrazac calego rodu tytulujacego sie tym nazwiskiem:

"Autorska metoda "ERGONOMETRYCZNA" akupresury i drenażu limfatycznego "miękko - głębokiego", ćwiczeń ruchowych, terapii manualnej i "miękkiego kręgarstwa" [nazwisko usuniete] Weekendowe kursy automasażu i masażu partnersko-rodzinnego oraz kursy dla masażystów Chciałbym zainteresować Państwa moim autorskim programem TURNUSÓW RADYKALNEGO ODCHUDZANIA - bez głodzenia się i efektu jo-jo poprzez BEZKRWAWĄ OPERACJĘ PLASTYCZNĄ autorska metodą miękko - głębokiego drenażu limfatycznego oraz z zastosowaniem metodyki ćwiczeń ruchowych, marszów terenowych a także biegu i tańca transowego opartych na metodyce pracy z ciałem Teatru "Laboratorium" Jerzego Grotowskiego.
Moja metoda masażu akupresurowo - limfatycznego opiera się na synergicznym działaniu akupresury (opartej o wielowiekową wiedzę i doświadczenie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej) oraz autorskiej metody masażu limfatycznego
Dyrektor Instytutu [nazwisko usuniete]"

massagewarsaw - 2008-04-05, 20:59
Temat postu: masaz warszawa
nie znam tej techniki, ale z opisu (cytuje doslownie ze strony internetowej masazysty wykonujacego ten zabieg) jakos ciezko jest mi zrozumiec jej zasady - jesli mi to ciezko przychodzi, to klientom pewnie jeszcze bardziej. Wyglada to na nowomowe - duzo madrych slow ale niekoniecznie ukladajacych sie w zdania majace sens. Moge przypuszczac ze albo masazysta nie uczyl sie tej techniki, albo nie ma zadnych zdolnosci pisania.

Przydalo by sie tlumaczenie z polskiego na polski:

"Neuromobilizacje
Jest to metoda diagnozy leczenia zaburzeń tkanki nerwowej . Jej głównym założeniem jest wykrywanie patologicznych napięć w i wokół struktur nerwowych i próba ich zlokalizowania poprzez bezpośrednie oddziaływania na nerw.
Neuromobilizacje to rodzaj terapii manualnej , w której działanie na układ nerwowy jest bezpośrednie ,w celu usprawnienia jego elastyczności i ruchomości. Działanie takie ma na celu normalizację zakłóconej pobudliwości i intensywności procesów nerwowych , a dzięki temu pełniejsze przekazywanie informacji w organizmie i usprawnienie procesów regeneracyjnych.

Często pozwala ona na nieomal natychmiastową poprawę funkcji i zlikwidowanie bolesności oraz na szybszy powrót prawidłowych funkcji w podrażnionych tkankach w tych, sytuacjach których u podłoża patologii występuje zaburzenie czynności. W efekcie neuromobilizacje to : leczenie w ostrych stanach zapalnych , ograniczenie patologicznych napięć tkanek kurczliwych , zmniejszenie bólu i równowaga psychofizyczna ."

Fikou - 2008-04-05, 22:25
Temat postu: O.o
Olaboga... toż to maślane masło!! szkoda sobie głowę zawracać
massagewarsaw - 2008-04-20, 11:20
Temat postu: masaz warszawa
dobrze wiedziec, ze nie tylko ja nie bylem w stanie przebrnac przez ten tekst i go zrozumiec


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group