To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Film z masażu do oceny

zulka86 - 2008-04-10, 16:37
Temat postu: Film z masażu do oceny
j.w http://pl.youtube.com/watch?v=2MGSlYs2zLI
massagewarsaw - 2008-04-10, 17:26
Temat postu: masaz warszawa
znacznie wolniejszy niz poprzednie twoje filmy, ktore wygladaly niczym ze starego kina, ale nadal (szczegolnie druga czesc) za szybko, wedlug mnie.

rowniez moze wiecej pracy przedramionami i laczenia obu stron ciala (tak, jak to zrobiles pod koniec przez kilkanascie sekund) - jest technika zwana 'osemka' (od ksztaltu cyfry 8), ktora laczy strony ciala.

generalnie, im wolniej masujesz tym jestes w stanie masowac glebiej wszystkie miesnie, a nie tylko skore. Bedziesz mogl rowniez wplynac na powiezie, ktore potrzebuja dlugiego nacisku stacjonarnego, zeby sie odksztalcic

administrator - 2008-04-10, 18:50

Z jakiej książki lub do kogo autorstwa uczyłeś się technik ?
Fakt trochę wolniej wykonuj ruchy, raz że się nie zmęczysz za szybko a dwa mięśnie bardziej odczują. :)

zulka86 - 2008-04-11, 16:50

heh literatura z której kożystałem do przede wszystkim Magiera, Walaszak, Mucha czasem Prochowicz i na koncu Zborowski (heh najgorsze chyba wydanie na rynku)
oraz massage.ru

dziekuję za uwagi dotyczące powięzi niestety w tych ksiażkach nie ma podanego dokładnie dlaczego tempo jest takie jakie jest czyli ma być wolne i jaki to ma wpływ na poszczególne tkanki ( powiezie , mieśnie, narządy wewnętrzne) ;/

Pozdrawiam

massagewarsaw - 2008-04-12, 22:51
Temat postu: masaz warszawa
jesli ksiazka jest z dvd to mozna tresc porownac z ruchomym obrazem - rysunki czy zdjecia nieruchome nie oddaja tempa czy sily nacisku. Jednak zdecydowanie najlepiej uczyc sie bezposrednio od nauczyciela.
sylwek - 2009-12-08, 18:07

W moim przypadku było tak że na 1 roku miałem podstawy masażu (tj. klasyczny) i wpajano mi, że należy wykonywać energiczniejsze chwyty żeby (jak to stwierdziła prowadząca) rozgrzać tkanki i że musi dojść do odczynu i wtedy można uznać żę masaż został wykonany dobrze ..
Ale teraz na 2 roku kiedy prowadzący się zmienili to dowiedziałem się że jest to nieprawdą bo należy działać na mięśniach tak aby mogły poczuć daną technikę a nie sugerować się 'odczynem', więc tempo powinno być umiarkowane/wolniejsze, a sam tok nauczania jest obecnie lepszy, skuteczniejszy i lżejszy dla mnie samego ..

Tak więc jak powiedział kolega wyżej, z książki nie nauczysz się wszystkiego .. -->nauczyciel ;)

Pozdrawiam!

Qi - 2009-12-09, 10:15

Według mnie całkiem nieźle wykonany masaż. Miałbym jedynie uwagę co do ugniatania no i faktycznie może nieco wolniej.
Marlena - 2009-12-09, 10:40

1.Kierunki masażu. Jaki to był masaż i jaki miał cel?
2. Ilość powtórzeń danego chwytu. Z tego co mnie uczono to dany chwyt należy powtarzać min. 6 razy.
3. Ugniatanie wygląda tak jakbyś łapał skórę nie mięsień.
4. Czemu nie robisz np. rozcierania do końca tylko "przesuwasz" potem rękę? Mnie na praktykach kiedyś za to bardzo skrzyczano. I nie wiem czy słusznie?
5. Wydaje mi się, że za szybko.

Sama się dopiero uczę więc nie przejmuj się moją wypowiedzią.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group