To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Hyde Park forum ogólne - Kosmetyki atopowe zapalenie skóry

bonka - 2022-11-10, 10:22
Temat postu: Kosmetyki atopowe zapalenie skóry
Po konsultacji z kosmetologiem postanowiłam porządnie wziąć się za dobór kosmetyków do nawilżania i natłuszczania mojej atopowej skóry na ciele, bo im bliżej zimy, tym gorzej
Dostałam listę substancji, których warto unikać - co prawda dotyczy ona pielęgnacji twarzy, ale odkąd stosuję na twarz i szyję kremy i maści bez tych składników, widzę OGROMNĄ poprawę.
I teraz moje pytanie - czy istnieje jakaś baza, gdzie można wyszukać kremy/balsamy poprzez wskazanie substancji, których ma nie być w tych preparatach?
Albo może jesteście w stanie polecić krem do ciała/balsam przynajmniej bez parafiny/jej pochodnych i sylikonów?

Annie - 2022-11-10, 13:27

Jeśli ktoś ma skłonność do trądziku to może faktycznie mocna okluzja nie jest wskazana, ale np u mnie potrzeby skóry się zmieniają w zależności od wysypu. Jak jest mocny mam kremy emotopic. W inne dni mam tołpę z serii provivo i futuris, na zimę dodatkwo orientana drzewo sandałowe. Mam wrażenie, że przy mocnym stanie zapalnym tylko silikon i parafina zatrzymują utratę wody. Gdy skóra jest w dobrym stanie można myśleć o czymś bardziej odżywczym. Ale ofc każdy ma inne potrzeby.
Zobacz sobie jakie verdelab.pl ma w swojej ofercie dermokosmetyki na azs - sama stosuję i widzę dużą różnicę na plus w stanie mojej skóry. Jestem zadowolona.

wiosnazielona - 2022-12-05, 14:24

przy takich problemach fajnie ci sie sprawdzi olejek mirtowy kupisz go na stronie pachnacakraina ma dzialanie antybakteryjne i przeciwtradzikowe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group