To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Hyde Park forum ogólne - Ból nerek oraz endometrioza

hella - 2024-03-06, 12:49
Temat postu: Ból nerek oraz endometrioza
Hej, czy przy endo normalny jest ból nerek, tak mocny, że chce się przez niego płakać?
Czuję jakby skręcały mi się obydwie nerki z tyłu pleców, nie wiem dlaczego, ale ostatnio coraz częściej mam te bóle, zarówno w trakcie okresu jak i bez niego...
Jestem w trakcie diagnozy, czekam na rezonans w skanmexie.
Obszar badania obejmie nerki?

marika34 - 2024-03-06, 14:41

To możliwe jedynie, gdy naciek Endo obejmuje moczowód i powoduje przeszkodę w odpływie moczu - jednak to raczej nie byłoby obustronne. Z nerkami nie ma żartów, zrób na cito ogólne badanie moczu i posiew. Zwróć uwagę na erytrocyty wyługowane, białko, leukocyty czy bakterie w wyniku. Jeśli jest infekcja nie pomoże żaden suplement, tylko celowana odpowiednio długa antybiotykoterapia. Niech ktoś Ci wykona USG nerek i sprawdzi czy nie ma poszerzenia układu kielichowo miedniczkowego - tj wodonercza. Z krwi warto zbadać CRP i kreatyninę plus ogólna morfologia. Te objawy nie muszą być od endo

Zerknij sobie na stronę. Możesz tutaj poczytać sobie więcej na temat przyczyn bólu nerek.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group