To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż szkoły, kursy, szkolenia - Co wybrać w mojej sytuacji? Pomóżcie proszę.

ulka1974 - 2009-07-13, 12:42
Temat postu: Co wybrać w mojej sytuacji? Pomóżcie proszę.
Witam wszystkich serdecznie. Chciałam poradzić się Was i dokonać wyboru.

Ostatnio bardzo spodobał mi się masaż, myślę że to jest to co chciałabym robić. Nie wiem jeszcze czy zawodowo czy też prywatnie. Mam 35 lat i wyższe wykształcenie ekonomiczne, mieszkam w Warszawie. Czy w mojej sytuacji powinnam skorzystać z jakiegoś kursu masażu klasycznego podstawowego a później rozszerzonego, czy ewentualnie jakieś studia podyplomowe wchodzą w grę. Myślałam o kursie w Medikonie. Czy to dobry wybór? Pomóżcie proszę. Z góry wielkie dzięki.

Bodyworker - 2009-07-13, 15:59

Witam, Ula powiem jedno, a co tu ma wiek do gadania? Tyle że sie na dzienna nauke tzn. państwową nie załapiesz. Wiekszość terapeutów których poznałem - przede wszystkim za granicą - rozpoczynali przygodę z masażem po 40- ce. Do niektórych zagadnień w życiu trzeba dotrzeć. Poszukaj dobrego kursy z dużą ilością godzin i ciekawym programem. Podyplomówki? Nie bardzo, jest co prawda odnowa biologiczna, ale tam samego masazu jak na lekarstwo.

Powodzenia :)

ulka1974 - 2009-07-13, 17:29

Bodyworker dziękuje Ci za odpowiedz i za ciepłe słowa na temat wieku:).

Mi też wydawało się, że rozsądniejszym wyjściem będzie pójście na dobry kurs masażu klasycznego. A może ktoś ma jakieś wskazówki co do wyboru kursu. Wiem już, że musi mieć dużą ilość godzin. Nie wiem nic na temat wykładowców, sposobie nauczania, tak w ogóle to jestem zielona :) .

Pewnie powiecie, że idę na łatwiznę i niczego nie szukam sama. Ale ja już szukałam kursów i czytałam na ich temat i nadal nie mogę zdecydować się na nic konkretnego. Tylko Wasze doświadczenie i rozeznanie rynku może mi pomóc.

Będę Wam bardzo wdzięczna. A może napiszcie gdzie nie powinnam iść na kurs. Proszę:).


Pozdrawiam Was wszystkich bardzo cieplutko.

massagewarsaw - 2009-07-13, 17:59
Temat postu: masaz tajski
potraktuj przygode z masazem jako dodatek do pracy, ktora teraz masz - czyli kursy wieczorowe/weekendowe czy wakacyjne. Najlepiej tez blisko miejsca zamieszkania, zeby praktykowac w wolnym czasie z innymi uczniami z kursu.

sprobuj znalesc kurs z co najmniej z polowa teorii, a druga polowa na masaz klasyczny (bez dodatkow dziesieciu innych terapii - bo wszystkie beda po lebkach). Chodzi o to, zeby zdobyc dobre podstawy i w przyszlosci rozwijac sie w interesujacych cie kierunkach.

Jesli chodzi o cene kursu i ilosc godzin, to zwroc uwage, czy sa to godziny lekcyjne/dydaktyczne, czy zegarowe.

Z reguly kursy specjalistyczne sa kursami praktycznymi - jesli nie opanujesz teorii na pierwszym kursie, to pozniej bedziesz musiala to nadrabiac.

gdy po jakims czasie dorywczej pracy i dodatkowych kursow juz zbudujesz swoja baze klientow, pozwalajaca ci na utrzymanie sie tylko z masazu, to dopiero wtedy zmien zawod. Jak wiesz, zeby byc dobrym w zawodzie, to zabiera to dobre pare lat praktyki - tak samo jest z masazem.

napisz, kogo, oprocz medikonu, bierzesz pod uwage, to wtedy bedzie mozna ocenic i zrobic najlepszy wybor.

ulka1974 - 2009-07-14, 08:33

massagewarsaw dziękuję bardzo za udzielone wskazówki, na pewno ułatwią mi dokonanie wyboru.

Po za Medikonem, myślałam też o szkole Animusz, Biostudio, Heros. Ewentualnie proszę o Wasze sugestie. A może Wy zaproponujecie mi inna szkołę?

Jeszcze raz dziękuje za zainteresowanie.

Pozdrawiam

ulka1974 - 2009-07-20, 08:21

A może ktoś jeszcze coś napisze na ten temat?
massagewarsaw - 2009-07-23, 11:03
Temat postu: masaz tajski
rzuc okiem na sasiednie watki - wszystkie szkoly byly tam walkowane, wiec jest duzo info. Decyzje, wedlug wlasnych kryteriow, i tak podejmiesz sama.

wlasnie, okresl sobie, jakim systemem chcesz sie uczyc (wieczorowy, weekendowy, wakacyjny), maksymalny koszt na jaki cie stac (wez pod uwage niezbedne dodatkowe koszty - stol, przescieradla, reczniki, pelen stroj, ksiazki, plyty, oliwki, esencje, balsamy), odleglosc od szkoly (na zajecia praktyczne z reguly nie wpuszcza sie spoznialskich, bo rozbijaja tok nauki), profil szkoly (nie wyladuj w szkole z duzym procentem skierowan z urzedu pracy, bo czesc uczniow bedzie bardzo mloda, bez motywacji, ktora przyszla na kurs z musu, bo nic innego sobie nie znalezli, a masaz dla nich to rozrywka).

oprocz rozmowy w sekretariacie, sprobuj pogadac dyrektorem, nauczycielami i przy okazji z uczniami - wpros sie tez nawet na jakies zajecia, na probe. Lepsze szkoly organizuja dni otwarte i to jest dobra okazja na zapoznanie sie ze szkola.

jesli masz letni urlop, to wybierz sie na jakis wakacyjny kurs, zeby sprawdzic, na ile masz zdolnosci i liznac podstawy - jest to tez okazja dobrego spedzenia wolnego czasu i poznania srodowiska juz aktywnych masazystow. Poznanie srodowiska od podszewki pozwoli ci ocenic, czy jest to zawod, ktory chcesz wykonywac - nie ma to jak bezsporednie doswiadczenie innych.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group