To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż szkoły, kursy, szkolenia - Jak wygląda sytuacja związana ze stażem dla tech.masażysty

ashley - 2009-10-29, 16:21
Temat postu: Jak wygląda sytuacja związana ze stażem dla tech.masażysty
Witam !

Jestem świeżo upieczoną masażystką w sierpniu otrzymałam dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe,znalazłam sobie pracodawców ale problem w tym że wnioski nie wpłynęły do urzędu pracy dziś zatelefonowałam żeby dowiedzieć się czegoś więcej Pani odpowiedziała mi że weszła nowa ustawa na temat stażu i że ze w swoim zawodzie jako tech. masazysta nie moge odbyc stażu :/ mam być cierpliwa oni starają się coś "wykombinować" mam od razu starać się o pracę w swoim zawodzie proszę o pomoc. Z góry dziękuje i pozdrawiam :)

massagewarsaw - 2009-10-29, 16:59
Temat postu: kurs masaz tajski
teraz musisz wyjasnic pracodawcom, co ci powiedziano w urzedzie o nowej ustawie (miej to na pismie), moze sie zdecyduja na zatrudnienie. Jesli chca pracownika, to legalnie tylko te droga - na twoim miejscu nie mowil bym nic o tym, ze urzad bedzie probowac cos wykombinowac, przeciez w twoim interesie jest zatrudnienie, a nie staz za 400zl miesiecznie.

urzad bedzie zwlekac, zeby ci jakos pomoc, a na twoje miejsce wejdzie ktos inny.

ashley - 2009-10-31, 17:31

trochę tu namieszałam sama przepraszam urząd nic o tej ustawie ode mnie nie wie dowiedziałam się tego od Pani która zajmuje się wnioskami przygotowanymi na staż pracodawca jej to zleca
jest problem ponieważ nie mogę odbyć u nich stażu w szpitalu przez tą ustawę Od 17 września 2009 r. pracodawców obowiązuje nowe rozporządzenie MPiPS z 20 sierpnia 2009 r. w sprawie szczegółowych warunków odbywania stażu przez bezrobotnych (Dz. U. Nr 142, poz. 1160), dalej: „rozporządzenie”. Tym samym do lamusa odeszły regulacje wynikające z dotychczas obowiązujących przepisów, czyli z rozporządzenia MGiP z 24 sierpnia 2004 r. w sprawie szczegółowych warunków odbywania stażu oraz przygotowania zawodowego w miejscu pracy (Dz. U. Nr 236, poz. 2003). Przyjrzyjmy się zatem, jak obecnie kształtują się przepisy w tym zakresie.

Zupełnym novum jest natomiast § 1 ust. 3 rozporządzenia, zgodnie z którym bezrobotny nie może odbywać ponownie stażu u tego samego szefa na identycznym stanowisku pracy, na którym wcześniej odbywał staż, przygotowanie zawodowe w miejscu pracy lub przygotowanie zawodowe dorosłych
nie mogę odbyć stażu jako tech.masażysta ;( w moim zawodzie na stażu dają 670 zł+ zwracają koszta za dojazdy ale mój UP nie stać żeby wysyłać do innych miast i nie bardzo wysyłają bo to wiąże się z kosztami za dojazd :/ :/

massagewarsaw - 2009-10-31, 17:43
Temat postu: masaz tajski
dobrze cie zrozumialem.

masz opcje:

a) albo nic nie wspomnisz, ze mialas przygotowanie zawodowe

b) albo szpital zatrudni cie na jakis tam etat

c) albo pobieraj zasilki az do emerytury i dorabiaj klientami indywidualnymi (najlepiej w sasiednim miescie) ;)

ashley - 2009-10-31, 17:58

przepraszam nie wspomniałam miałam u nich praktyki na oddziałach a później na koniec przed egzaminami praktykę zawodową kobietka powiedziała mi " że kombinują " w sprawie tego stażu mam być cierpliwa ale jak sama powiedziała ile można czekać :/ u siebie w mieście nic nie znajdę nie ma popytu tak na masaż jedynie co się pchać to do trócity za robotą. Ps. a wszystko przez Tuska "świat"
massagewarsaw - 2009-10-31, 18:15
Temat postu: masaz tajski
krec u siebie w miescie, gdy juz masz oferte starzu i ordynator cie zna, dopoki sie da.

jak uznasz wszysto za stracone, to zacznij szukac pracy gdzies indziej - wcale nie tak latwo w obcym miejscu, gdzie cie nikt nie zna, szczegolnie teraz, poza sezonem.

to nie tusk czy inny pajac, tylko kryzys kapitalizmu

administrator - 2010-01-13, 14:10

Dalsza część wątku tutaj: http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?p=6083#6083


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group