Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Ból kręgosłupa rano
Autor Wiadomość
luxye

Dołączył: 07 Lis 2017
Posty: 14
Wysłany: 2017-11-07, 13:58   

Wina może leżeć po stronie materaca lub poduszki
 
     
Linki sponsorowane
sylwia4012

Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 41
Wysłany: 2018-01-24, 18:09   

Mi w bólach kręgosłupa mocno pomogła zmiana materaca, poradził mi to mój lekarz. Zamówiłam sobie na http://materacyk.pl/ taki silikonowy który właśnie przeciwdziała wadom postawy i bólom kręgosłupa. Teraz jest zdecydowanie lepiej, wcześniej spałam na zwykłej sofie.
 
     
TicTac 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2016
Posty: 63
Wysłany: 2018-01-26, 23:25   

Połóż się na podłodze, jeśli pomoże to masz zbyt miękki materac.
 
     
chrupcia 

Dołączyła: 19 Sie 2017
Posty: 50
Wysłany: 2018-01-30, 10:00   

mnie pomaga spanie na twardym np nma podlodze albo wysmarowanie amolem
 
     
nazia
[Usunięty]

Wysłany: 2018-03-08, 09:25   

Najprawdopodobniej masz zły materac lub poduszkę
 
     
sylwia4012

Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 41
Wysłany: 2018-03-23, 17:47   

Dobrze jest tez pamiętać że za bólami kręgosłupa może stać źle dobrany materac, tak było w moim przypadku. Odkąd mam nowy od http://materacyk.pl/ to śpi mi się znacznie lepiej i bóle praktycznie ustały, a jakość samego materaca jest bardzo dobra.
 
     
hella 

Dołączyła: 23 Mar 2017
Posty: 295
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-29, 09:49   

No cóż. Powodów bóla kręgosłupa może byc wiele

niewygodny materac
niewygodna poduszka ( warto jest zastanowić się nad kupnem poduszki ortopedycznej, która jest o wiele lepszym rozwiąznaiem dla naszego kręgoslupa - szczególnie w odcinku szyjnym)
ewentuanlie nieodpowiednia postawa jak się pracuje

Proponowalabym zaiwnestować w dobry materac.

Oraz o wiele więcej sie ruszać.
Poczytajcie sobie również ten artykul:
http://czytelnia.cefarm24...-zyc-sa-sposoby
 
     
marika34

Dołączył: 02 Maj 2017
Posty: 197
Wysłany: 2018-06-12, 10:48   

W wielu przypadkach problemem jest nasza praca i nieodpowiednia postawa. Jesli dodatkowo mamy niewygodne łóżko i kiepski materac to ból może sie nasilać....

Proponowałabym samodzielnie sie nie leczyć ale wybrać sie do dobrego lekarza ortopedy albo do rehabilitanta i powiedzieć o tym jakie macie problemy. Specjalista będzie w stanie określić z czym jest problem.
Czy jest to wada kręgosłupa, czy może nieodpowiednie nawyki codzienne.
https://rehaorthopedica.pl/index.php?id=fizjoterapia
 
     
frania 

Wiek: 40
Dołączyła: 03 Gru 2017
Posty: 43
Wysłany: 2018-11-26, 21:48   

Może zainwestuj w tego typu masażer? https://yogabazar.pl/product-pol-1589-Masazer-reczny-z-3-punktami-nacisku.html
Mój mąż ma bardzo dokuczliwe bóle pleców, wydaliśmy już bardzo dużo pieniędzy na rehabilitację ale niestety, ból powracał. Od półtorej roku regularnie chodzi na basen oraz robi jakieś tam ćwiczenia w domu. Jeśli jest systematyczny i nie opuszcza to ból ustaje. Plecy prawdopodobnie zniszczył sobie złą postawą siedzenia w pracy, innej przyczyny nie widzimy.
 
     
mpire24

Dołączył: 27 Gru 2017
Posty: 39
Wysłany: 2019-04-13, 19:56   

Uważam, że niezwykle istotne w pierwszej kolejności jest poznanie przyczyny bólu pleców. Jeśli nie wiesz, co Ci dolega, udaj się do ortopedy, aby wykonał niezbędne badania. Tutaj: carolina.pl/bole-kregoslupa-zniesiona-lordoza-szyjna/ wyczytałem, że ból kręgosłupa może być wywoływany między innymi przez uszkodzenia korzeni nerwowych.
 
     
gawronski123

Dołączył: 30 Lis 2018
Posty: 5
Wysłany: 2019-04-24, 13:15   

Widzę, że w moim przypadku będzie to raczej materac i poduszka
 
     
bonka 


Dołączyła: 08 Lis 2017
Posty: 316
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-13, 10:49   

Faktycznie odpowiedni materac jest bardzo ważny jeśli chcemy się dobrze wysypiac. Jeżeli macie zdrowe plecy, to kierowanie się wagą, wzrostem i preferencjami zupełnie wystarczy. Twardość materaca powinno sie dobierać do wagi. Im cięższa jest osoba, która będzie spała na materacu tym twardszy materac powinien być. Natomiast jeżeli narzekacie na dolegliwości kręgosłupa, to najlepiej skonsultować z lekarzem lub fizjoterapeutą jaki materac wybrać.

Ze swojej strony polecam materace fdm. mebletkaniny.pl/fdm-prod-10 Dobra cena w stosunku do jakości jaką firma oferuje.
 
     
betsa 

Dołączyła: 08 Maj 2019
Posty: 35
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-12-30, 11:02   

Zdecydowanie multimed.pl . Wiem, że mają sporo pacjentów, ale zdecydowanie warto się do nich wybrać, fizjoterapeuci zdecydowanie znają się na swojej pracy :) Mają też specjalistów z zakresu rehabilitacji czy masażystów. Z ich pomocą, na pewno dojdziecie do siebie.
 
     
chrupcia 

Dołączyła: 19 Sie 2017
Posty: 50
Wysłany: 2022-02-28, 15:49   

poza rehabilitacja czy masazem polecam zmienic materac.. ja zmienilam i bol plecow jak reka odjal.. a kupilam lateksowy na stronie materacyk.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB