Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Co wybrać w mojej sytuacji? Pomóżcie proszę.
Autor Wiadomość
ulka1974 

Wiek: 49
Dołączyła: 13 Lip 2009
Posty: 4
Skąd: Warszawa/Nieporęt
Wysłany: 2009-07-13, 12:42   Co wybrać w mojej sytuacji? Pomóżcie proszę.

Witam wszystkich serdecznie. Chciałam poradzić się Was i dokonać wyboru.

Ostatnio bardzo spodobał mi się masaż, myślę że to jest to co chciałabym robić. Nie wiem jeszcze czy zawodowo czy też prywatnie. Mam 35 lat i wyższe wykształcenie ekonomiczne, mieszkam w Warszawie. Czy w mojej sytuacji powinnam skorzystać z jakiegoś kursu masażu klasycznego podstawowego a później rozszerzonego, czy ewentualnie jakieś studia podyplomowe wchodzą w grę. Myślałam o kursie w Medikonie. Czy to dobry wybór? Pomóżcie proszę. Z góry wielkie dzięki.
 
     
Linki sponsorowane
Bodyworker 

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 214
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-07-13, 15:59   

Witam, Ula powiem jedno, a co tu ma wiek do gadania? Tyle że sie na dzienna nauke tzn. państwową nie załapiesz. Wiekszość terapeutów których poznałem - przede wszystkim za granicą - rozpoczynali przygodę z masażem po 40- ce. Do niektórych zagadnień w życiu trzeba dotrzeć. Poszukaj dobrego kursy z dużą ilością godzin i ciekawym programem. Podyplomówki? Nie bardzo, jest co prawda odnowa biologiczna, ale tam samego masazu jak na lekarstwo.

Powodzenia :)
 
     
ulka1974 

Wiek: 49
Dołączyła: 13 Lip 2009
Posty: 4
Skąd: Warszawa/Nieporęt
Wysłany: 2009-07-13, 17:29   

Bodyworker dziękuje Ci za odpowiedz i za ciepłe słowa na temat wieku:).

Mi też wydawało się, że rozsądniejszym wyjściem będzie pójście na dobry kurs masażu klasycznego. A może ktoś ma jakieś wskazówki co do wyboru kursu. Wiem już, że musi mieć dużą ilość godzin. Nie wiem nic na temat wykładowców, sposobie nauczania, tak w ogóle to jestem zielona :) .

Pewnie powiecie, że idę na łatwiznę i niczego nie szukam sama. Ale ja już szukałam kursów i czytałam na ich temat i nadal nie mogę zdecydować się na nic konkretnego. Tylko Wasze doświadczenie i rozeznanie rynku może mi pomóc.

Będę Wam bardzo wdzięczna. A może napiszcie gdzie nie powinnam iść na kurs. Proszę:).


Pozdrawiam Was wszystkich bardzo cieplutko.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-07-13, 17:59   masaz tajski

potraktuj przygode z masazem jako dodatek do pracy, ktora teraz masz - czyli kursy wieczorowe/weekendowe czy wakacyjne. Najlepiej tez blisko miejsca zamieszkania, zeby praktykowac w wolnym czasie z innymi uczniami z kursu.

sprobuj znalesc kurs z co najmniej z polowa teorii, a druga polowa na masaz klasyczny (bez dodatkow dziesieciu innych terapii - bo wszystkie beda po lebkach). Chodzi o to, zeby zdobyc dobre podstawy i w przyszlosci rozwijac sie w interesujacych cie kierunkach.

Jesli chodzi o cene kursu i ilosc godzin, to zwroc uwage, czy sa to godziny lekcyjne/dydaktyczne, czy zegarowe.

Z reguly kursy specjalistyczne sa kursami praktycznymi - jesli nie opanujesz teorii na pierwszym kursie, to pozniej bedziesz musiala to nadrabiac.

gdy po jakims czasie dorywczej pracy i dodatkowych kursow juz zbudujesz swoja baze klientow, pozwalajaca ci na utrzymanie sie tylko z masazu, to dopiero wtedy zmien zawod. Jak wiesz, zeby byc dobrym w zawodzie, to zabiera to dobre pare lat praktyki - tak samo jest z masazem.

napisz, kogo, oprocz medikonu, bierzesz pod uwage, to wtedy bedzie mozna ocenic i zrobic najlepszy wybor.
 
     
ulka1974 

Wiek: 49
Dołączyła: 13 Lip 2009
Posty: 4
Skąd: Warszawa/Nieporęt
Wysłany: 2009-07-14, 08:33   

massagewarsaw dziękuję bardzo za udzielone wskazówki, na pewno ułatwią mi dokonanie wyboru.

Po za Medikonem, myślałam też o szkole Animusz, Biostudio, Heros. Ewentualnie proszę o Wasze sugestie. A może Wy zaproponujecie mi inna szkołę?

Jeszcze raz dziękuje za zainteresowanie.

Pozdrawiam
 
     
ulka1974 

Wiek: 49
Dołączyła: 13 Lip 2009
Posty: 4
Skąd: Warszawa/Nieporęt
Wysłany: 2009-07-20, 08:21   

A może ktoś jeszcze coś napisze na ten temat?
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-07-23, 11:03   masaz tajski

rzuc okiem na sasiednie watki - wszystkie szkoly byly tam walkowane, wiec jest duzo info. Decyzje, wedlug wlasnych kryteriow, i tak podejmiesz sama.

wlasnie, okresl sobie, jakim systemem chcesz sie uczyc (wieczorowy, weekendowy, wakacyjny), maksymalny koszt na jaki cie stac (wez pod uwage niezbedne dodatkowe koszty - stol, przescieradla, reczniki, pelen stroj, ksiazki, plyty, oliwki, esencje, balsamy), odleglosc od szkoly (na zajecia praktyczne z reguly nie wpuszcza sie spoznialskich, bo rozbijaja tok nauki), profil szkoly (nie wyladuj w szkole z duzym procentem skierowan z urzedu pracy, bo czesc uczniow bedzie bardzo mloda, bez motywacji, ktora przyszla na kurs z musu, bo nic innego sobie nie znalezli, a masaz dla nich to rozrywka).

oprocz rozmowy w sekretariacie, sprobuj pogadac dyrektorem, nauczycielami i przy okazji z uczniami - wpros sie tez nawet na jakies zajecia, na probe. Lepsze szkoly organizuja dni otwarte i to jest dobra okazja na zapoznanie sie ze szkola.

jesli masz letni urlop, to wybierz sie na jakis wakacyjny kurs, zeby sprawdzic, na ile masz zdolnosci i liznac podstawy - jest to tez okazja dobrego spedzenia wolnego czasu i poznania srodowiska juz aktywnych masazystow. Poznanie srodowiska od podszewki pozwoli ci ocenic, czy jest to zawod, ktory chcesz wykonywac - nie ma to jak bezsporednie doswiadczenie innych.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB