Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Informacje ogólne
Autor Wiadomość
nataliaa

Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 19
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2008-02-19, 15:55   

a moze tak ktos wie o kursach w podkarpackim albo w malopolskim?? albo jakies fajne studium?? :lol:
 
 
Linki sponsorowane
dosia

Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 3
Wysłany: 2008-02-19, 23:31   Re: masaz warszawa

Dziękuję za cenne rady,, z których napewno skorzystam.Napisze w sobotę jak przebieglo sptkanie organizacyjne.Itd..
Pozdrawiam
massagewarsaw napisał/a:
shiatsu jest nowy, opracowany tylko w ostatnich kilkudziesieciu latach w japonii, wywodzi sie z chinskiego i z tajskiego (indentyczne pozycje i rowniez na macie na podlodze).

w zaleznosci od nauczyciela (jest wiele odmian shiatsu) koncentruje sie raczej na stronie energetycznej niz na fizycznej - dlatego trzeba miec do niego wrodzone predyspozycje albo pracowac nad wyrobieniem zdolnosci pracy z energia.

do masazy orientalnych nie jest potrzebne zadne wyksztalcenie medyczne, choc ono sie przydaje dla lepszego rozumienia ciala. Konieczne info przekaze nauczyciel, ale pewie anatomie i fizjologie warto postudiowac na kursie masazu klasycznego albo z ksiazek, jesli chesz osiagnac postepy i ewentualnie wykonywac zabiegi zawodowo.

nauka shiatsu trwa dlugo, w zaleznosci od programu nawet 2 lata, poniewaz jest sporo teorii zwiazanej z meridianami, punktami akupresury, ktora trzeba przyswoic i stosowac w praktyce.

Mozesz isc na spotkanie organizacyjne i zadawac pytania, pozostaw decyzje o wzieciu w kursie na, co najmniej, to spotkanie.
 
 
michal

Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 37
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-02-20, 20:52   

miałem przez długi czas wykłady o meridianach i masażach chińskich. Szczerze mówiąc nie wierze w to . Uważam że masaż punktów na nosie w czasie ataku astmy nie przyniesie polepszenia stanu zdrowia pacjenta. Nie wierze w tą energie. Część teorii zdaje się mieć odzwierciedlenie we współczesnej medycynie , ale reszta to raczej placebo .Jeśli ktoś daje wiarę takim zabiegom , niech próbuje. Ja wole metody bardziej konwencjonalne .
 
 
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-02-20, 21:44   

michal napisał/a:
miałem przez długi czas wykłady o meridianach i masażach chińskich. Szczerze mówiąc nie wierze w to . Uważam że masaż punktów na nosie w czasie ataku astmy nie przyniesie polepszenia stanu zdrowia pacjenta. Nie wierze w tą energie. Część teorii zdaje się mieć odzwierciedlenie we współczesnej medycynie , ale reszta to raczej placebo .Jeśli ktoś daje wiarę takim zabiegom , niech próbuje. Ja wole metody bardziej konwencjonalne .

Popieram kolegę. Nie wierze w różnego rodzaju czakry, meridiany itd.. Również wole medycynę konwencjonalna :)
 
 
dosia

Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 3
Wysłany: 2008-02-22, 19:42   

Wszystko co nas otacza jest energią.My sami również.Wiec jeżeli nie wierzysz w energie to tak jak byś zaprzeczał własnemu istnieniu na tej ziemi!

pozdrawiam... quote="michal"]miałem przez długi czas wykłady o meridianach i masażach chińskich. Szczerze mówiąc nie wierze w to . Uważam że masaż punktów na nosie w czasie ataku astmy nie przyniesie polepszenia stanu zdrowia pacjenta. Nie wierze w tą energie. Część teorii zdaje się mieć odzwierciedlenie we współczesnej medycynie , ale reszta to raczej placebo .Jeśli ktoś daje wiarę takim zabiegom , niech próbuje. Ja wole metody bardziej konwencjonalne .[/quote] :wink:
 
 
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-02-22, 20:31   masaz warszawa

masaz chinski tui-na jest bardzo bogatym i wszechstronnym masazem nawet na poziomie fizycznym. Jego nauka to wiele miesiecy, a w chinach wiele lat - tam opanowuja jedna technike nawet przez wiele miesiecy, do perfekcji.

zdolnosci pracy z energia mozna stopniowo wyrabiac, niektorym przychodzi to latwo, niektorzy maja wrodzone zdolnosci. Moja akceptacja technik uzdrawiania jest ograniczona do technik pracy z cialem, manualnych, a przy okazji dzialajacych na energie - czyli musze byc dotykany w czasie zabiegu, nawet delikatnie, raczej niz tylko przez przesuwanie rak nad cialem.

akceptuje techniki energetyczne jako narzedzia diagnozy i nie bardzo interesuje mnie, jakich technik diagnozy terapeuta uzywa, ale samego zabiegu oczekuje bardziej na poziomie fizycznym.

jesli chodzi o masaz shiatsu to, z mojego doswiadczenia, wiekszosc nauczycieli koncentruje sie na meridianach i punktach akupresury - jest to duzo teorii, ktora w zaleznosci od ucznia, moze nigdy nie byc uzywana w czasie zabiegu. Zabieg ten nie do nauki przez wszystkich - jest wiele technik orientalnych, kazdy moze sobie wybrac co mu pasuje.
  
 
 
maniana

Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 9
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-03-02, 11:04   masaż bambusem

Szukam informacji na temat masażu bambusem. Szukałam czegoś na własną rękę, ale marnie mi poszło. Czy ktoś coś może wie o takim kursie?
 
 
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-03-02, 11:14   masaz warszawa

robi go francuz egipskiego pochodzenia - co roku wymysla mniej wiecej jedna metode masazu i ja propaguje. Tak sie sklada, ze jego techniki sa znane w polsce, ale nigdzie indziej na swiecie.

do polski przyjezdza dwa razy w roku, zapraszany przez kosmetyczna firme szkoleniowa.

nie pamietam ile za to liczyl w ubieglym roku (w tym roku bedzie uczyl swej kolejnej techniki), ale z reguly ta firma liczy 450zl/dzien nauki. Bambus to byl zdaje sie 2 dni.
  
 
 
maniana

Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 9
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-03-02, 11:53   

Dziękuje za informacje. Wiesz może jednak jak mogła bym się dowieczieć czegoś więcej o tych kursach. Chodzi mi tu o datę i miejsce, albo chociaż nazwisko tego francuza :)
 
 
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-03-02, 11:58   masaz warszawa

firma kosmetyczna z Lodzi www.lne.pl organizuje dwa razy w roku kongesy kosmetyczne w krakowie. Gosc zwie sie ansallem
 
 
maniana

Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 9
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-03-02, 13:24   

Dziękuje za informacje :)
 
 
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-04-26, 11:16   masaz warszawa

zdaje sie, ze tu powinny byc opinie o szkolach, choc na watku 'kursy masazu' http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=56 bylo juz duzo na ten temat

moze dopiero teraz znalazlo sie na stronie animusz albo nigdy na to wczesniej nie zwrocilem uwagi, ale 120h kurs wprowadzenia do masazu jest tam okreslony jako 'kurs masazu leczniczego'.

zdaje sobie doskonale sprawe, ze nie dorastam do piet ani wyksztalceniem ani doswiadczeniem do prowadzacych te kursy fizjoterapeutow, rehabilitantow i technikow, ale pomimo wszystko, ich kursy nie powinny sie nazywac 'leczniczymi'.

oprocz tego, ze jest to mylne okreslenie, to absolwenci tych kursow uzurpowac sobie moga (w calkiem dobrej wierze - wszak skonczyli kurs 'leczniczy') tytul masazystow leczniczych, a spotkalem nawet takich, ktorzy po drugim stopniu (kolejne 120h) nazywali sie 'technikami'
  
 
 
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-06-19, 22:56   JOGA FESTIWAL

JOGA FESTIWAL


Co jest dobre dla ciała?
Co wspomoże umysł?
Jak zachować równowagę?
Co daje radość?

Joga Festiwal to dni jogi i zdrowego trybu życia. W rzeczywistości, w której dominuje pośpiech i brak czasu, proponujemy chwilę zatrzymania i oddechu.

Trzy dni Festiwalu będą okazją do:

-praktyki jogi z wybitnym nauczycielem jogi z Indii
-poznania i doświadczenia różnych metod pracy z ciałem i umysłem.
-poczucia swobody i pozytywnej energii
-pobycia razem lub w pojedynkę
-porozmawiania z ciekawymi ludźmi
-posłuchania dobrej, energetycznej muzyki i opowieści indyjskich
-posmakowania wegetariańskich potraw przygotowywanych przez najlepszych kucharzy
-pooglądania zdjęć z wypraw do Indii, Nepalu i Tybetu

W programie wiele warsztatów, wykładów i pokazów oraz atrakcje dla dzieci.

Serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji pod adresem: www.jogafestiwal.pl
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-10-13, 15:19   

Czysta zrobiona, tylko tutaj zostało ;)
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-10-30, 11:50   Warsztaty "ocena i terapia bólu kregosłupa"

PERSPEKTYWY ROZWOJU REHABILITACJI W POLSCE: Ocena i terapia bólu kręgosłupa"


PHU Technomex we współpracy z Polskim Towarzystwem Fizjoterapii oraz przy udziale Wyższej Szkoły Informatyki w Łodzi ma przyjemność zaprosić na warsztaty przykonferencyjne organizowane przy V OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI „PERSPEKTYWY ROZWOJU REHABILITACJI W POLSCE: Ocena i terapia bólu kręgosłupa.

Termin szkolenia: 06-07.11.2008r.
Miejsce szkolenia: Wyższa Szkoła Informatyki ul. Rzgowska 17a, Łódź 93-008

Temat szkolenia: Ocena i terapia bólu kręgosłupa
06.11.2008r – cześć teoretyczna:
Godz. 9.00 -17.00

* Ocena bólu kręgosłupa (9.00-11.00)
* Nowoczesna terapia bólu kręgosłupa (11.30-13.30)
* Europejskie wytyczne diagnozy i terapii bólu kręgosłupa (14.30-16.30)

Prowadzenie: Andreas Vleeming (Spine & Joint Centre The Netherlands)

07.11.2008r – część praktyczna
Godz. 10.00 -17.00

* Aktywna terapia bólu kręgosłupa – warsztaty praktyczne ok. 2h (w ustalonych dzień wcześniej grupach)
* Prowadzenie: Andreas Rooker (Proxomed Medizintechnik)

Koszt: 200 zł. (płatne w terminie do 20.10.2008).
Dla uczestników V OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI „PERSPEKTYWY ROZWOJU REHABILITACJI W POLSCE” organizowanej przez PTF (płacących składki) koszt uczestnictwa 150zł.

Dla uczestników szkolenia i konferencji przewidziany jest certyfikat oraz punkty edukacyjne.

Spotkanie jest skierowane dla osób zajmujących się rehabilitacją pacjentów z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa

Organizator zapewnia tłumaczenia na jeżyk polski oraz poczęstunek.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt:

Osoba kontaktowa Technomex:
Bogusława Łysakowska-Będek: 032 238 27 93, biuro@technomex.pl

Zgłoszenia należy przesyłać na adres:
Fax: 032 238 27 93,
Email: biuro@technomex.pl
Lub pocztą:
PHU TECHNOMEX Sp. z o.o.
Ul. Knurowska 45a
44-100 Gliwice
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB