To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż szkoły, kursy, szkolenia - Kursy masażu ajurwedysjkiego - co polecacie?

benita_ewa - 2010-11-17, 12:19
Temat postu: Kursy masażu ajurwedysjkiego - co polecacie?
Hej! Mam pytanie: czy oprócz kursów, które przechodzicie, doszkalacie się również na własną rękę np. korzystając z ksiązek? Bo ostatnio zakupiłam książkę "Ajurwedyjski masaż leczniczy" Govindana, która zawiera profesjonalne porady, jeśli chodzi właśnie o masaże ajurwedyjskie. Chciałabym je wprowadzić do swojej oferty. Wydaje mi się, że sporo na ten temat wiem, ale przydałby się zapewne jakiś kurs. Polecacie jakieś?
massagewarsaw - 2010-11-17, 13:44
Temat postu: http://massagethai.info kurs masaz tajski warszawa kursy
jest wybor kursow, od jednego do wielu dni, w wielu miastach. Niestety, sa drogie w porownaniu z innymi kursami, do 3k za 3 dni.

do tego dochodzi drogie, sprowadzane wyposazenie i akcesoria.

doszkalac sie z ksiazek mozna juz po kursie, ale przed nim to tylko pogladowo, np zeby miec ogolne rozeznanie, czy warto sie tego uczyc.

ashley - 2010-11-17, 14:31
Temat postu: Re: Kursy masażu ajurwedysjkiego - co polecacie?
benita_ewa napisał/a:
Hej! Mam pytanie: czy oprócz kursów, które przechodzicie, doszkalacie się również na własną rękę np. korzystając z ksiązek? Bo ostatnio zakupiłam książkę "Ajurwedyjski masaż leczniczy" Govindana, która zawiera profesjonalne porady, jeśli chodzi właśnie o masaże ajurwedyjskie. Chciałabym je wprowadzić do swojej oferty. Wydaje mi się, że sporo na ten temat wiem, ale przydałby się zapewne jakiś kurs. Polecacie jakieś?





http://www.akademia-masazu.pl/ kursanci są zadowoleni Pozdrawiam

massagewarsaw - 2010-11-17, 14:39
Temat postu: kurs masaz tajski
ashley napisał/a:

http://www.akademia-masazu.pl/ kursanci są zadowoleni Pozdrawiam

sa zadowoleni, bo kilka rodzajow masazu mozna nauczyc sie w jeden dzien, za kazdy dostajac, oczywiscie, certyfikat ukonczenia.

Nie jest wazne, ze nie umie sie go poprawnie wykonac i ze, ewentualnie, klienci pojda sobie gdzies indziej, po jednokrotnym sprobowaniu naszych zdolnosci.

nawet, jesli zabieg jest prosty (choc tak mi sie nie wydaje), to robienie kursu tylko w kilka godzin jest jego splyceniem. Wielotysiacletnia tradycja leczenia jest sprowadzana do rozrywki.

jestem zwolennikiem uczenia sie u zrodel, to jest od osob, ktore maja technike i tradycje we krwii, pochodzacych z kraju, gdzie dany masaz powstal.

maja oni wysokie kwalifikacje i duze doswiadczenie pedagogiczne.

jest wybor wsrod nauczycieli z indii, jak i tych, ktorzy dlugi czas mieszkali w indiach i specjalizuja sie tylko w ajurwedzie, bez mydla i powidla, i bez podawania watpliwej wiedzy po lebkach.

karuna - 2011-02-25, 22:52
Temat postu: Re: kurs masaz tajski
Pozdrawiam wszystkich zadowolonych kursantów :) Po prostu niewiarygodne :)

massagewarsaw napisał/a:
ashley napisał/a:

http://www.akademia-masazu.pl/ kursanci są zadowoleni Pozdrawiam

sa zadowoleni, bo kilka rodzajow masazu mozna nauczyc sie w jeden dzien, za kazdy dostajac, oczywiscie, certyfikat ukonczenia.

Nie jest wazne, ze nie umie sie go poprawnie wykonac i ze, ewentualnie, klienci pojda sobie gdzies indziej, po jednokrotnym sprobowaniu naszych zdolnosci.

nawet, jesli zabieg jest prosty (choc tak mi sie nie wydaje), to robienie kursu tylko w kilka godzin jest jego splyceniem. Wielotysiacletnia tradycja leczenia jest sprowadzana do rozrywki.

jestem zwolennikiem uczenia sie u zrodel, to jest od osob, ktore maja technike i tradycje we krwii, pochodzacych z kraju, gdzie dany masaz powstal.

maja oni wysokie kwalifikacje i duze doswiadczenie pedagogiczne.

jest wybor wsrod nauczycieli z indii, jak i tych, ktorzy dlugi czas mieszkali w indiach i specjalizuja sie tylko w ajurwedzie, bez mydla i powidla, i bez podawania watpliwej wiedzy po lebkach.

RehaT - 2011-02-26, 12:14

Nie wiem jak mozna nauczyc sie w 4 dni 4,5 roznych masazy , lub czegokolwiek...To juz jest czysty marketing dla ludzi slabo myslacych idacych na ilosc...Wolalbym ta kase przeznaczyc na ksiazki, lub na jakis konkretny kurs... Pamietajmy ze z ksiazek tez mozna sie uczyc zwlaszcza masazy gdzie nie ma takich waznych mankamentow jak w terapii manualnej


Tu sie zgodze z massagewarsaw ze najlepiej kurs prowadza osoby specjalizujace sie w danej dziedzinie.



Co do ksztalcenia sie na wlasna reke to owszem , ale trzeba miec na dany temat jakas wiedze... Mozna zawsze cos wprowadzic stworzyc cos wlasnego ... Np wprawadzic do klasyka technike z segmentarnego itp

[ Dodano: 2011-02-26, 12:21 ]
Kurs nowoczesnej, efektywnej i bezpiecznej TERAPII MANUALNEJ (I, II, III stopień) obejmujący ogół zagadnień dotyczących patologii, diagnostyki w terapii manualnej oraz szeroki wachlarz technik leczniczych (mobilizacje, manipulacje i ćwiczenia korekcyjne) w obrębie kręgosłupa i stawów obwodowych.
Kurs składa się z elementów stanowiących całość merytoryczną (3 moduły w jednym terminie szkolenia).

Elementy obejmują:

- podstawy terapii manualnej,
- wybrane zagadnienia anatomii i biomechaniki,
- przyczyny powstawania zaburzeń czynności narządu ruchu,
- proces degeneracyjno-zwyrodnieniowy,
- ćwiczenia lecznicze i profilaktyczne,
- wywiad chorobowy,
- diagnostyka palpacyjna i testowa,
- diagnostyka RTG i inne,
- doskonalenie PIR,
- mobilizacje stawów obwodowych i kręgosłupa,
- doskonalenie mobilizacji i technik diagnostycznych,
- manipulacje kręgosłupa i stawów obwodowych,
- techniki celowane,
- przyczyny powstawania i leczenie skolioz,
- wskazania i przeciwwskazania do terapii manualnej.


w ile dni chcecie nauczyc kogos mobilizacji stawow?

Sudar - 2011-03-14, 11:43
Temat postu: Masaż ajurwedyjski
Wszystkim wykonującym masaż Abhyanga lub inny rodzaj masażu ajurwedyjskiego polecam książkę, która niedawno ukazała się na rynku „Ajurwedyjski masaż leczniczy” S. V. Govindan. Kursy masażu ajurwedyjskiego często są bardzo ograniczone czasowo, a tradycja tego masażu sięga tysiące lat wstecz i warto mieć świadomość wszelkich korzyści i tajnków tej techniki, które są często pomijane na krótkich kursach. Polecam - książkę mozna także zamówić przez internet!!!
massagewarsaw - 2011-03-14, 11:57
Temat postu: kurs masaz tajski
ta ksiazka byla juz tutaj reklamowana w ubieglym roku przez wydawnictwo. Cena 50zl troche odstrasza, ale pewnie mozna ja znalezc w wiekszych bibliotekach.

info o niej ponizej:

"Masaż ajurwedyjski to najstarsza ze wszystkich technik łagodzenia bólu, regenerowania tkanek i wspomagania leczenia wielu zaburzeń wewnętrznych. Pomaga przywrócić zdrowie i siłę, wzmacnia kondycję całego naszego organizmu. Ajurweda przywiązuje olbrzymią wagę do masażu ze względu na jego zdolność do harmonizowania ciała.

Ajurweda to starohinduski system medyczny sprzyjający długowieczności, dobremu zdrowiu i naturalnemu pięknu. Doskonale wpasowuje się w nowoczesne koncepcje leczenia, które oceniają kondycję człowieka z szerszej perspektywy z uwzględnieniem czynników fizycznych, emocjonalnych i duchowych.

Ajurweda ma swoje korzenie w starożytności, opiera się na uniwersalnych zasadach i jest żywą, rozwijającą się dziedziną wiedzy – równie użyteczną dziś, jak wieki temu. Każdy, kto chciałby zaznać dobrodziejstw masażu ajurwedyjskiego znajdzie w tej książce ciekawe porady, a doświadczony masażysta wiele cennych wskazówek, które może zastosować w praktyce.

O autorze

S. V. Govindan urodził się w wiosce Manassery w Kerali, w południowych Indiach. Przebył długą drogę zbierając cenne doświadczenia i wiedzę jako nauczyciel w szkołach Khadi Vidyalaya, stanowiących część ruchu swadeshi, który doprowadził do niepodległości Indii.

Był pełnym poświęcenia działaczem społecznym, który przez wiele lat aktywnie uczestniczył w ruchu zainicjowanym przez Ghandiego.

Zyskał uznanie jako bardzo dobry masażysta. Pragnął pomagać ludziom, a masaż stał się dla niego sposobem służenia innym. Podczas wieloletniej praktyki uświadomił sobie, że jedną z jego misji jest propagowanie i nauczanie skutecznych technik masażu."



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group