To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż szkoły, kursy, szkolenia - Kursy, Studium czy Studia. Proszę o opinie

massagewarsaw - 2008-04-29, 20:19
Temat postu: masaz warszawa
chodzilo mi o czas, dla wielu rowniez czas to pieniadz. Technik 2300h, kurs 230h
zbyszek22 - 2008-08-25, 18:35
Temat postu: Prosba o opinie:-)
Witam mam taki dylemat wlasnie zaczynam przygode z fizjoterapia(studia Lodz)na kierunku Kosmetyka,Pielegnacja Zdrowia i Urody i chcialbym zrobic sobie kurs masazu stopien I na poczatek bo nie mam zbyt czasu na robienie 2-letniego technika. Chcialbym dowiedziec gdzie w lodzi moge go zrobic oprocz biostudia i akademi zdrowia i ktory jest najlepszy.? I czy moj kierunek studiow pozwala mi na pozniejsza prace zarowno w przychodni jak i w SPA?
dino100 - 2008-08-25, 21:33

Nie całkiem jest to dla mnie jasne: zaczynasz przygodę z fizjoterapią czy z kierunkiem Kosmetyka, Pielęgnacja Zdrowia i Urody?? Prawdę rzekłszy, to na stronie Twojej Uczelni w wykazie pracowników nie ma ani jednego profesora czy tez doktora habilitowanego zarówno w jednej jak i w drugiej dziedzinie, więc sprawa dla mnie przynajmniej jest nieco podejrzana...:( Tym niemniej jeśli ukończysz licencjat na kierunku fizjoterapia, to możesz pracować zarówno w przychodni jak i w SPA.
zbyszek22 - 2008-08-26, 10:38
Temat postu: :-)
dokladnie to jest taki jak powiedzialem ten drugi. Ale jesli chodzi o wykladowcow to zauwazylem ze nie sa podani na stronie moze nie jest zaktualizoeana i dlatego ale ogolnie uczelnia dobra podalbym link no ale lepiej nie hihi
agnieszka - 2008-09-25, 14:34

Witam, czytam Was od dłuższego czasu i mam mieszane odczucia co do wypowiedzi na temat kwalifikacji uzyskanych po danej szkole, przeciez nie można jednakowo oceniać poziomu nauczania na kursach i w szkołach jedno lub dwu letnich,z jakiego powodu nie można mieć tytułu specjalisty jeżeli szkoła to gwarantuje .Jeżeli ucząc się głównie anatomii,fizjologii,fizjopatologii,psychologii nie wspomne o technikach masażu i części praktycznej słuchacz takiej szkoły jest na równi stawiany z kursantami to jest coś nie tak,nie żebym miała cos przeciwko kursom bo też chcę kilka ukończyć ,jednak zdziwiła mnie wypowiedz jednego z internautów że powinnam wycofac papiery bo szkoła nie nauczy mnie w ciągu roku masażu leczniczego-z doświadczenia moich kolegów -absolwentów tejże szkoły wynika ze doskonale zostali przygotowani do zawodu,z powodzeniem prowadzą swoje gabinety i mają wielu pacjentów ,uffffffffff ale się rozpisałam koncze zatem i pozdrawiam wszystkich mających wątpliwości jaką szkołę wybrac ,myśle że najważniejszym kryterium jest poziom nauczania a nie tylko tytuł zawodowy-amen :lol:
massagewarsaw - 2008-09-25, 15:11
Temat postu: masaz warszawa
mozliwe, ze masz mieszane odczucia, wszak zaangazowalas sie juz emocjonalnie w szkolenie i poniewaz masz zaufanie dla szkoly i poziomu nauki.

nie ma tytulu "specjalista" - przypuszczam, staje nim po wielu latach pracy zawodowej i z reguly dotyczy waskiej dziedziny, np masazysta jest specjalista w problemach stawu biodrowego czy w technice chinskiego masazu tui na. Nie jest sie nim w zadnym wypadku swierzo po skonczeniu jakiejkolwiek szkoly, nawet jesli ta szkola nadaje taki 'tytul". Ani prawnie ani nieformalnie, w twoim przypadku, taki tytul nie ma zadnego znaczenia.

poniewaz to wlasnie ja napisalem w innym miejscu w odpowiedzi na twoja wypowiedz http://forum.e-masaz.pl/v...p?t=6&start=135 wiec nie bede sie bronic, tylko dodam, nie jestem specjalista od prawa polskiego, ale zdaje sie, ze to co napisalem jest wiedza powszechna i zostala ona potwierdzona tutaj na forum i w tym watku przez wielu doswiadczonych masazystow, znajacych lepiej niz ja sytuacje prawna masazu.

rownoczesnie napisalem w zapodanym wyzej linku, ze nie papier czyni dobrego masazyste, wiec oczywiscie twoi koledzy po tym studium moga prowadzic dobre gabinety i skutecznie pomagac klientom.

agnieszka - 2008-09-25, 15:35

Odnośnie nauki -najlepszym przykładem że chciec to móc ,jest pewna starsza kobietka ,która mając do dyspozycji książki medyczne i kilku letnia praktykę przy boku swojej matki w chwili obecnej jest bardziej "rozchwytywaną" masażystką niż fachowcy po wieloletnich szkołach medycznych,do czego zmierzam? tak jak napisał kolega wyżej- że nie papier czyni dobrego masażystę (dobrze że w tej kwestii się zgadzamy) :razz: pozdrawiam
massagewarsaw - 2008-10-07, 12:27
Temat postu: masaz tajski
oczywiscie, ze to praktyka, a nie teoria, czyni dobrego masazyste, wszak chodzi o czynnosci manualne, wyczucie w rekach - przy okazji dobry, doswiadczony mentor (matka w wypadku tej masazystki) to jak prywatny nauczyciel, a nie 10-20 osobowa klasa z jednym zapracowanym wykladowca. Jesli przekopywala sie przez ksiazki medyczne to miala zaciecie i poswiecila setki/tysiace godzin na lekture.

w dodatku, jesli zawod jest w rodzinie, to ma sie go we krwii, obywa sie z nim od dziecinstwa, sluchajac rozmow. Czesc sukcesu tej masazystki to rowniez baza klientow jej matki, budowana przez cale lata/dziesieciolecia.

sam znam dobrych masazystow, po dobrych kiluset/kilku tysiecy godzinach kursow specjalistycznych, ktorzy nie przebrneli przez calego klasyka, gdy zdecydowali, ze im sie nie przyda w karierze masazysty

shark_hi - 2008-10-14, 21:47

A ja na ten temat powiem krotko. Jestem świerzo upieczoną absolwentką szkoły z uzyskanym dyplomem technika masażu i chociaż już pracowałam w swoim zawodzie wiem, że ciągle musze zdobywać zarówno wiedzę teoretyczna jak i praktyczną.Masując wiem, jak i na co oddziaływuję, ale specjalistą sie nie nazwę nawet po wielu latach doświadczenia, czy słowach uznania moich pacjentów :) ! Ale zachęcam wszystkich, którzy chcę pomagac innym naturalnymi metodami leczenia i polubia wykonywać masaż do nauki tego kierunku :D . Pozdrawiam :) !
Alladyn - 2008-11-13, 14:52

i znowu sie można ciekawych rzeczy dowiedziec, ja odpowiem krótko i ten co konczy szkole i ten co konczy kursy nie ma tak naprawde pojecia co robi:) dziękuje:)
Qi - 2008-11-13, 15:08

hehe:) To Alladyn powiedział co wiedział. Po części się z tym zgodze. Doświadczenia nabiera się w pracy i to w każdym zawodzie.
administrator - 2008-11-13, 15:15

No tak ale od czegoś trzeba zacząć tą pracę. A jak już zaczynać to szkoła 2 letnia lub fizjoterapia :P ;)
Adam P - 2008-11-15, 22:10

Alladyn napisał/a:
i znowu sie można ciekawych rzeczy dowiedziec, ja odpowiem krótko i ten co konczy szkole i ten co konczy kursy nie ma tak naprawde pojecia co robi:) dziękuje:)


Wg mnie ostre stwierdzenie...

administrator - 2008-11-16, 11:02

Adam P napisał/a:
Alladyn napisał/a:
i znowu sie można ciekawych rzeczy dowiedziec, ja odpowiem krótko i ten co konczy szkole i ten co konczy kursy nie ma tak naprawde pojecia co robi:) dziękuje:)


Wg mnie ostre stwierdzenie...

Zawsze tak będzie że każdy będzie bronił swojej racji ;)

massagewarsaw - 2008-11-16, 14:33
Temat postu: masaz warszawa
jesli chodzi o dylemat kurs/technik/studia to kazdy ma inne cele w nauce masazu, dochodza do tego warunki (czas trwania nauki, dogodny dla nas tryb, srodki materialne na nauke - nawet, jesli jest ona bezplatna to nadal musimy sie z czegos utrzymywac, odleglosc od szkoly, zbyt wysoki poziom nauki do naszych zdolnosci, itd). Tak naprawde, to na fizjo jest bardzo niewiele masazu - choc formalnie fizjo czy lekarz moga wykonywac masaz leczniczy, to bedzie on podrzednej jakosci w porownaniu z technikiem czy nawet dobrym kursantem.

po kursie/szkole znamy duzo teorii i tylko podstawy zawodu, ktore adaptujemy do naszej sytuacji - nadal trzeba sie doksztalcac, nawet jesli tylko przez lekture, przez caly czas. Rowniez praktyka jest stala nauka, jesli podchodzimy do pracy jako sztuki, a nie powtarzania sie - klient/pacjent wyczuje, ze zabieg jest rutynowy, a nie dostosowany do jego potrzeb. Tak tez powstaja nowe metody i rodzaje terapii - laczymy na swoj uzytek rozne wyuczone techniki/teorie/filozofie i sprawdzamy w praktyce, ktore sa najbardziej skuteczne.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group