To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Fizjoterapia studia, kursy, szkolenia - Gdzie można iść po gimnazjum?

gimnazjalistka - 2012-01-20, 12:09
Temat postu: Gdzie można iść po gimnazjum?
Witam! Więc tak... Mam 15 lat, kończę zaraz gimnazujm (niestety w szkole specjalnej przez co będę miała co najmniej pół roku z materiałemw plecy) i nie wiem gdzie mam iść dalej. Nie chcę iść do Liceum, mam dość uczenia się wiedzy ogólnej, z resztą wolę już od razu mieć jakiś zawód, tak więc technikum. Zastanwiałam się, czy:
a) jest w technikum jakiś ierunek masażu
b) jeśli nie, to na jaki kierunek byłoby najkożystniej iść i czy później mogę iść gdzieś dalej do szkoły już w kierunku masażu.
Dodam jeszcze, ze niezbyt mi się widzi masaż rechabilitacyjny, tylko coś w rodzaju relaksacyjnego (nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa).
Błagam, pomóżcie, chciałabym już zacząć poszukiwania szkoły i w ogóle... w pewnym sensie, od tego zależy moja przyszłość...

domi919 - 2012-01-21, 14:21

Aby kształcić się w jakimkolwiek kierunku dotyczącym masażu musisz mieć zrobioną szkołę średnią (lic,tech.), nie trzeba matury. Nie ma technikum z tym kierunkiem jako szkoła średnia, tylko policealne. Możesz robić sobie kursy masażu jedynie. Również jeśli chcesz głównie relaksacyjnie to tylko i wyłącznie same kursy, bo technik masażysta to głównie nauka pod kątem lecznicznym.

Reasumując nie wygłupiaj się i rób jakiekolwiek liceum i potem policealna tech.masażysta.
Możesz iść sobie do zawodówki, ale wtedy same kursy zostają.

massagewarsaw - 2012-01-21, 18:45
Temat postu: kurs masaz tajski
gimnazjalistka napisał/a:
... niestety w szkole specjalnej przez co będę miała co najmniej pół roku z materiałemw plecy ... byłoby najkożystniej iść i czy później mogę iść gdzieś dalej do szkoły już w kierunku masażu.

piszesz o szkole specjalnej i o pol roku do tylu (tego nie rozumie).

jesli jestes niedowidzaca/niewidoma, to w Laskach jest technikum masazu, gdzie mozna od gimnazjum i trwa 4 lata, a nie 2, jak wiele innych technikow dla niepelnosprawnych. Nie znam twojej niepelnosprawnosci, ale mozliwe, ze masz szanse, nawet w drodze wyjatku, wlasnie w Laskach. Musialabys rozmawiac z wychowawca i dyrektorem o pomoc w rekomendacji twojego podania.

pytaj w szkole kogos, kto zajmuje sie poradnictwem zawodowym, udaj sie do poradni zawodowej na miescie lub mozesz dzwonic do kuratorium - moze znaja szkoly w twoim regionie, zebys nie musiala za daleko dojedzac. Wyjasnij im, z jakiego powodu chodzisz do specjalnej.

gimnazjalistka - 2012-01-21, 19:36

Ja nie jestem niepełnosprawna... po prostu jestem w ośrodku Socjoterapeutycznym. chodze do klasy z ludźmi, ktorzy mają po 17-18 lat i mają wielkie zaległości w nauce, przez co muszą mieć łatwiejszy poziom i ja na tym cierpię. Przechodziłam normalnie z klasy do klasy, tyle, ze tak jak w normalnym gimnazjum ledwo dawałam radę, tak teraz mam same piątki. I dlatego boję się, ze nie dam sobie rady w zwykłym liceum, albo technikum... Ale ogólnie wolałabym iść do technikum, no bo nawet jeśli mi ten masaz nie wypali, to i tak będę miała jakieś zabezpieczenie w postaci zawodu.
massagewarsaw - 2012-01-21, 19:52
Temat postu: kurs masaz tajski
jak sugerowalem, rozmawiaj z doradca zawodowym. Jesli szkola dla niepelnosprawnych, np w Laskach, ma miejsca, to moga przyjac rowniez ciebie. Doradca zawodowy bedzie wiedziec, jakimi kanalami mozna zalatwiac skomplikowane, jednostkowe sprawy. Rozmawiaj rowniez z dyrektorem osrodka, jego rekomendacja do szkoly moze ci wiele pomoc.
zbyszek - 2012-01-22, 15:51

Podobny profil ma szkoła w Łodzi http://www.blind.edu.pl/


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group