To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż szkoły, kursy, szkolenia - Policealna Szkoła masażu w Warszawie

nowy_usr - 2013-06-10, 22:50
Temat postu: Policealna Szkoła masażu w Warszawie
Witam, kończę kurs masażu II stopnia, po zakończeniu kursu i zdaniu egzaminu dostanę dyplom:
"Kurs zakończony jest egzaminem komisyjnym, na podstawie którego wydawany jest DYPLOM Z TYTUŁEM ZAWODOWYM MASAŻYSTY (dokumenty wydawane są na mocy zarządzenia Ministra Oświaty i Wychowania z dnia 14.04.1992r. Poz.162 § 1, pkt 1 Dz.U. RP 37/92) uprawniający do posługiwania się metodami objętymi programem."

program:
-Anatomia układu nerwowego;
-Kinezyterapia
-Masaż segmentowy;
-Masaż (drenaż) limfatyczny;
-Elementy terapii manualnej;
-Podstawy filozofii Medycyny Dalekiego Wschodu;
-Refleksoterapia - masaż punktów reflektorycznych na stopach;
-Akupresura

nie wiele mówi mi dyplom "DYPLOM Z TYTUŁEM ZAWODOWYM MASAŻYSTY", wiem że na pewno nie będzie to technik, specjalista.

Brnąc w temacie masażu doczytałem że do wykonywania masażu leczniczego muszę posiadać wyżej wymieniony tytuł technika(wiadomo że większość przyszłych klientów będzie korzystać właśnie z masażu leczniczego)

Przebrałem w wielu placówkach w warszawie, wszystkie oferują podobny program nauczania, którą z tych szkół byście polecili:

-Medyczna Szkoła Policealna Nr 4 Warszawa

-Medyczna Szkoła Policealna Nr 2 Warszawa

-Policealne Studium Medycyny Sportu

-akademia-zdrowia

-gowork

-apedukacja

wszystkie szkoły są 2 letnie i dają tytuł technika.

massagewarsaw - 2013-06-11, 12:57
Temat postu: kursy masazu tajskiego
trzeba bylo zadac to pytanie przed rozpoczeciem kursu masazu, bo jestes teraz rok do tylu.

dwie pierwsze sa panstwowe, pozostale prywatne. Prywatne sa mniejsze, mlodsze, z bardziej plynna kadra. Jesli nie zbierze sie odpowiednio liczna klasa, to w ostatnim momencie bedziesz zmuszony szukac czegos innego.

po kursach to certyfikat, a nie dyplom, a egzamin to tylko wewnetrzny (nie panstwowy)

nowy_usr - 2013-06-11, 15:47

Nie sądzę żebym był rok w plecy, bo wątpię żeby w szkolę był poruszany temat np. akupresury, moksy, czy bańki chińskiej. Idąc do szkoły nie będę zielony, mam już jakieś zaplecze wiedzy i umiejętności, fakt mogłem równolegle zacząć kurs i szkołę, ale czasu już nie cofnę.

"po kursach to certyfikat, a nie dyplom, a egzamin to tylko wewnetrzny (nie panstwowy)"
Informacja prosto ze strony kursu/szkoły masażu(jak się określają :D ), więc wątpię żeby mieli na celu wprowadzanie ludzi w błąd.

Może wypowie się ktoś kto zakończył którąś z tych szkół?

administrator - 2013-06-11, 20:04

A może tak skończony kursy pojedziesz na praktyki, jak dobrze pójdzie może prace znajdziesz a zaocznie będziesz robił studium. Pewnie prywatne szkoły maja w opcje nauki zaocznie albo wieczorowo. Co do szkół niestety nie znam opinii.
massagewarsaw - 2013-06-11, 20:36
Temat postu: kursy masazu tajskiego
nowy_usr napisał/a:

Informacja prosto ze strony kursu/szkoły masażu(jak się określają :D ), więc wątpię żeby mieli na celu wprowadzanie ludzi w błąd.

mozliwe, ze szkola napisala to z niewiedzy, ale podejrzewam, ze celowo wprowadzaja w blad.

Przypuszczam, ze wielu sie na to lapie, a po kursie zastanawiaja sie, ze jednak nie uczyli sie masazu leczniczego, ktory mieli w zamiarze, ze kinezyterapia to dziedzina fizjo czyli poza kompetencjami masazysty (tak samo z terapia manualna), segmentarny na tyle skomplikowany, ze wiekszosc technikow go nie wykonuje, bo go niewystarczajaco opanowali, ze na nauke drenazu, refleksologii trzeba co najmniej po 100h, a przeciez caly kurs drugiego stopnia trwal niewiele wiecej, niz 100h, a przeciez jeszcze byla moksa, banki i pare innych.

nowy_usr - 2013-06-12, 20:19

#e-Masaz
Jak najbardziej chcę pójść gdzieś na praktykę/staż i najchętniej po tym do pracy i jak napisałeś szkołę zaocznie. Niestety mam obawy że mogę nie znaleźć placówki chętnej do przyjęcia człowieka tylko po kursie, nawet na praktykę, no ale no cóż będę próbował.

#massagewarsaw
Masz rację kinezyterapia to dziedzina fizjo, ale nas ciągle uczyli że jest to pokrewna masażu i jako masażyści możemy jej używać razem z masażem.
Co najdziwniejsze egzamin końcowy II stopnia w głównej mierzę składa się właśnie z kinezyterapi!

Co do leczniczego, mieliśmy postępowania terapeutyczne w najróżniejszych schorzeniach i jednostkach chorobowych, od przykurczu, zmian zwyrodnieniowych, do zespołów bólowych, tylko co z tego skoro nie możemy tych technik używać bez tytułu technika :P

nowy_usr - 2013-06-28, 11:14

Nadal nie wybrałem szkoły, szkoda że tak mało osób się wypowiada w tym dziale forum :<

Kilka informacji na temat wyżej wymienionych szkół:

-Medyczna Szkoła Policealna Nr 4 Warszawa - bezpłatna, klasa ok. 30-35 osób, dzienna.

-Medyczna Szkoła Policealna Nr 2 Warszawa - bezpłatna, ok. 30 osób, dzienna.

-Policealne Studium Medycyny Sportu (cemes) - 350/mc.

-akademia-zdrowia - 150zł/mc pierwszy rok, 250zł/mc drugi rok, ok. 20 osób, poniedziałek-czwartek, wpisowe 300zł.

-gowork - 149/mc, ok. 20 osób, dziennie, wieczorowo, zaocznie(piątek-niedziela).

-apedukacja - 750/semestr, ok. 20 osób, piątek-niedziela.

Z tego co wyczytałem na forum najlepszą opinię ma Medyczna Szkoła Policealna Nr 4, plus że bezpłatna, tylko przeraża mnie ilość uczniów.

#massagewarsaw
PS. kurs skończyłem i dostałem dyplom potwierdzający uzyskanie kwalifikacji specjalisty masażu

Anonymous - 2013-07-23, 14:51

hej, a słyszałes o szkole policealnej gowork? tez kształcą na kierunku masaz;)
massagewarsaw - 2013-07-23, 14:53
Temat postu: kursy masazu tajskiego
perełka7 napisał/a:
hej, a słyszałes o szkole policealnej gowork? tez kształcą na kierunku masaz;)

dziekujemy za spam. Bye bye, go work

Zimny-30 - 2013-12-11, 11:03

I nie ma więcej bezpłatnych szkół o takim profilu w Warszawie? Jakoś mi się nie chce wierzyć. Część policealnych szkół jest dotowanych na każdego słuchacza i nie pobiera żadnych opłat za naukę. Ale czy na wszystkich kierunkach, tego nie wiem. To znaczy wiem jak to wygląda w Katowicach. Wszystkie kierunki w ramach technikum czy szkoły policealnej są bezpłatne. Płaci się ewentualnie za kursy organizowane przez daną szkołę.
massagewarsaw - 2014-03-18, 08:04

poszperaj i zapodaj o innych szkolach
aviria30 - 2015-08-06, 21:26

popytaj znajomych którzy chodzili do tych szkół jakie mają wrażenie, to zawsze najlepsza ocena


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group