To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż szkoły, kursy, szkolenia - Nauka masażu tajskiego

anna banaszczyk - 2010-03-27, 12:27
Temat postu: Nauka masażu tajskiego
Witam wszystkich i proszę o pomoc :) Ostatnio miałam wielka przyjemność korzystania z masazu tajskiego w tajlandii i po powrocie postanowilam ze zacznę się go uczyć. I tu moje pytanie. Czy osoba ktora nigdy nie miala nic wspolnego z nauka masazy moze zapisac sie na kurs i nauczyc sie podstaw. czytalam o tych kursach i brzmia bardzo rozsadnie http://massagethai.info/. Zastanawiam sie tylko czy najpierw musze isc na kurs jakiegos podstawowego klasycznego masazu a potem tajskiego. Prosze o pomoc i z góry dziękuje:)
administrator - 2010-03-27, 12:32

Na forum jest osoba odpowiedzialna za te kursy wiec na pewno za jakiś czas ci odowie i rozwieje wszelkie niejasności ;)

Ewentualnie kontaktuje się z massagewarsaw.

massagewarsaw - 2010-03-27, 12:47
Temat postu: Nauka masażu tajskiego
jesli uczysz sie dla siebie, dla przyjemnosci, samorozwoju, dla dawania prostych zabiegow swoim bliskim i znajomym, to nie jest konieczny kurs klasycznego. Natomiast zawsze warto znac teorie masazu, anatomie i fizjologie, zeby przez przypadek nie zaszkodzic i byc bardziej skutecznym - ale tego mozna nauczyc sie samemu, z ksiazek.

natomiast jesli w przyszlosci planujesz wykonywac swe zabiegi publicznie, to zdecydowanie warto isc nawet na krotki kurs masazu klasycznego, zeby miec formalne kwalifikacje potrzebne do pracy i np do otwierania dzialalnosci gospodarczej.

mozesz tez te kursy robic niemal rownoczesnie, choc za duzo materialu w tym samym czasie nie jest dobre, bo trudniej ci bedzie zapamietac i przetrenowac.

anna banaszczyk - 2010-03-27, 16:41

Dziękuje bardzo za odpowiedz troszkę mi się rozjaśniło, cieszę sie ze moge zrobic ten kurs a pozniej kurs klasycznego dlatego ze jestem z koszalina a tu niestety trudno o rozwój:) znalazłam że najblizej jest w kwietniu w gdańsku :) masz racje chyba musze do kogos najlepiej zadzwonic i sie o wszystko wypytac. Może możesz mi podac przykładowe tytuły książek krore moge przestudiować przed rozpoczeciem kursu:) pozdrawiam
massagewarsaw - 2010-03-27, 18:03
Temat postu: kurs masaz tajski
tajski byl planowany w koszalinie na maj, ale w jego miejsce indonezyjski i tajski masaz stemplami ziolowymi - sam tajski przelozony czasami na jesien.

nie, nie musisz do nikogo dzwonic - wystarczy, ze napiszesz.

nie, nie musisz czytac - mozesz tez czytac po kursie. O tajskim jest tylko jedna ksiazka po polsku, naklad wyczerpany, wiec tylko w bibliotekach.

a teoria masazu, anatomia i fizjologia w kazdej ksiazce popularnej - rowniez sporo na necie.

Truskawa - 2010-03-27, 22:30

Co do książki o tajskim to znalazłem pozycję raczej dość świeżą, nie wiem czy o tej była mowa że się skończył nakład. Zamawiam ją więc niedługo powiem czy warto ja kupić:
http://www.kdc.pl/abc-tra...o_p3431103.html
Co do kursów tajskiego proponowanych przez massage to szczerze polecam:)
Sam byłem na kilku i jestem z nich bardzo zadowolony:)
Nie da się jednak ukryć że warto mieć minimum wiedzy z anatomii aby wiedzieć chociaż czego się dotyka w takim masażu:)

massagewarsaw - 2010-03-27, 22:45
Temat postu: kurs masaz tajski
dobrze wiedziec, ze kdc zdecydowalo sie na kolejna pozycje. Wlasnie do nich napisalem i jest szansa, ze kupimy ich wieksza ilosc po cenach hurtowych dla uczniow - koszt przesylki z wydawnictwa jednej kopii poczta to 50% wartosci ksiazki.
anna banaszczyk - 2010-03-28, 10:52

Witam Bardzo dziekuje za pomoc i szybkie odpowiedzi Prawda jest ze nie spodziewalam sie iz ktos zainteresuje sie i posluzy mi rada:) Wiadomo jak to jest z poczatkujacymi 100 pytan do:) Włąsnie zamowilam ksiazkę o ktorej mowa powyzej, ja musze poznac teorie zeby jak najlepiej przygotowac sie do kursu i jak najwiecej z niego wyniesc:) Wczoraj znalazlam w koszalinie roczna szkole masazu Co sAdzicie na ten temat czy lepiej isc na kurs czy poczekac i skonczyc szkole tym bardziej jesli moze kiedy bede chciala miec swoja dzialalnosc kiedys kiedys hahahhaha:) Ciesze sie tez ze macie wplanach koszalin na jesien z masazem tajskim zawsze to wygodniej tym bardziej jak sie pracuje:) Z tego co sie zdazylam zorientowac to nauczycielka jest anglojezyczna czy to nie stanowi problemu na kursie jesli ja wladam tym jezykiem tyle o ile:) Pozdrawiam wszystkiech i jeszcze raz dziekuje:)
massagewarsaw - 2010-03-28, 10:59
Temat postu: kurs masaz tajski
ksiazka nie jest konieczna do odbycia kursu, a kolejnosc kursow jest obojetna.

nauczycielka ma doswiadczenie z gluchymi i gluchoniewidomymi, wiec sobie poradzicie nawet bez jezyka. Z reguly jest tlumacz

anna banaszczyk - 2010-03-28, 11:02

Czy ty nie śpisz nigdy taka szybka odpowiedz :) )) Mam pytanko co do kursu w gdansku sa to cztery dni czy jest tam mozliwosc noclegu i ewentualnie jeki jest koszt
massagewarsaw - 2010-03-28, 11:05
Temat postu: kurs masaz tajski
spie w nocy, jest juz kolo poludnia.

nocleg w okolicznym hostelu 60zl w jedynce z prysznicem i sniadaniem, mozliwe ze beda inne panie na ten kurs i wtedy mozna wziac dwojke, taniej wyjdzie

anna banaszczyk - 2010-03-28, 11:10

ups u mnie z czasem na bakier:) choc sama tez w pracy jestem:)))) Powiedz mi moze w szczecinie albo okolicach koszalina sa planowane takie kursy
massagewarsaw - 2010-03-28, 11:14
Temat postu: kurs masaz tajski
w szczecinie bylo wiele, byl tez w szczecinku - ale nie planujemy wiecej
anna banaszczyk - 2010-03-28, 11:17

hymmm podasz mi adres tego w gdansku:) /i z gory przepraszam jak cie mecze:)
massagewarsaw - 2010-03-28, 12:03
Temat postu: kurs masaz tajski
kurs jest w fundacji "w strone swiatla" na kartuskiej, a hostel pare przystankow stamtad, na tej samej ulicy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group