Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Kursy, Studium czy Studia. Proszę o opinie
Autor Wiadomość
stokrotka

Dołączył: 11 Sty 2012
Posty: 7
Wysłany: 2012-07-01, 11:05   Re: kurs masaz tajski

massagewarsaw napisał/a:
stokrotka napisał/a:
Oferują ciekawą i tanią ofertę kursów.... Znamy przecież szkoły masażu, które w systemie zaocznym w 2 lata oferują tytuł technika...porównując z szkołami dziennymi jest to duża różnica, a nie brakuje osób które korzystają z ich oferty.

Ja nie chcę uzyskiwać tytułu technika.. tylko poznać inne rodzaje masaży. W ofercie innych szkół, również w jeden dzień mają nauczyć jednego rodzaju masażu, po wysokich cenach ( nie zawsze wiążących się z poziomem).

jesli chodzi o cene, to w tygodniowym pakiecie (12 technik masazu, wlacza masaz klasyczny do poziomu terapeutycznego), to wychodzi 471zl/dzien. Dla ciebie to jest tanio i pewnie mi nie uwierzysz, ze sa kursy, gdzie wychodzi okolo 250zl/dzien, czyli mniej wiecej polowe tego, co w trigerze. Nie trzeba tych kursow brac w pakiecie, mozna przyjsc tylko na wybrane i sa prowadzone od rana do nocy, raczej niz tradycyjne 8-10h lekcyjnych dziennie.

brak opinii podpisanych nazwiskiem kursanta moze swiadczyc, ze poziom nie koniecznie ich zadowalal, a dostepne opinie sa zlapane z sufitu. Jak pisalem, osoby mi znane mialy niedosyt nauki, bo wychodzi polowe dnia na kazdy z masazy (niektore z nich wymagaja dziasiatki/setki godzin).

rozumie, ze nie chcesz technika i ze chcesz jak naszybciej skolekcjonowac liczne certyfikaty, jednak takie podejscie ociera sie o lekkomyslnosc.


W ofercie jest prawie 2 tygodniowy kurs (promocyjny), gdzie poznać można dużo więcej technik.. i w Twoim przeliczeniu wychodzi ok 147 zł za dzień kursu... tytułu nie chcę, bo go posiadam, a poszukuje czegoś nowego... Sumując nauki technik w innych szkołach, każdy w oddzielnym terminie i trwający tez 1 dzień, to jest to okazja..tylko czy słuszna?

Coś mi się wydaje, że prowadzona przez nich działalność, koliduje chyba z Twoją, skoro wyrażasz opinie nie odbywając tam szkolenia, ale przyjmuję wszystko co piszesz do wiadomości.
Czekam na inne opinie.
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2012-07-02, 08:10   kurs masaz tajski

stokrotka napisał/a:

W ofercie jest prawie 2 tygodniowy kurs (promocyjny), gdzie poznać można dużo więcej technik.. i w Twoim przeliczeniu wychodzi ok 147 zł za dzień kursu... tytułu nie chcę, bo go posiadam, a poszukuje czegoś nowego... Sumując nauki technik w innych szkołach, każdy w oddzielnym terminie i trwający tez 1 dzień, to jest to okazja..tylko czy słuszna?

tak, maja pakiet rowniez 2 tygodniowy, pisalem o tygodniowym i wychodzi on nie 147 a 471. Jak ci napisalem, nie jest to wcale okazja, jak ci sie nadal wydaje.

nie chodzi o tytul, bo formalnie go masz nawet po kursie internetowym (sa rowniez takie) czy kupujac kamienie razem z certyfikatem kursu na ktorym nie bylas, gdy przysylaja ci papierek, ale o umiejetnosci. Sam masaz klasyczny, z anatomia, fizjologia i teoria masazu, powinien trwac tydzien czy dwa. Jesli ktos ci oferuje w tym czasie klasyczny i kilkanascie/dziesiat innych, to taka nauka jest mniej niz po lebkach, ocierajaca sie o wyrzucenie pieniedzy w bloto. Jesli cie na to stac, to jest to twoj kurs.

w innych szkolach masazu sa tez pakiety czy cykle, sama wybierasz, co cie interesuje, raczej niz co ci podaja.

oczywiscie, ze wyrazam swoja opinie, jesli pytasz i rozwijasz dyskusje. Nie napisalem wczesniej o trigerze i pozwolilem sobie na wybranie cytatow ze strony.

jestem organizatorem kursow masazu, ale staram sie byc jak najbardziej obiektywny w dyskusji. Oparlem swoje zdanie o przeczytana agresywna reklame tej szkoly, ktora pobila o glowe wszystkie inne reklamy do kupy wziete. Inne szkoly prowadza taki rodzaj reklamy w ogloszeniach, ale nie na swej wlasnej stronie. Trigger zdecydowal zanizyc poziom swej strony do pustych i agresywnych sloganow. Taki jezyk dotrze do osob, ktore nie umieja myslec krytycznie, takie wlasnie osoby spotkasz na kursach i, oczywiscie, wszyscy bedziecie zadowoleni przez jakis czas, ale chcialbym znac wasze opinie, gdy juz entuzjazm minie, np po roku czy dwu.

nie spodziewaj sie, ze pojawia sie na forum wypowiedzi bylych kursantow, do tej pory tu ich nie bylo. Natomiast moze ktos wypowie sie z wlasna opinia, po przeczytaniu dotychczasowej dyskusji.

od samego poczatku podejrzewam samoreklame i przez twe kolejne wypowiedzi coraz bardziej utwierdzam sie w tym przekonaniu.
  
 
     
stokrotka

Dołączył: 11 Sty 2012
Posty: 7
Wysłany: 2012-07-02, 09:16   

Rozumiem, nie polecasz tego kursu. Ja NIE REKLAMUJE go. Chciałam z niego skorzystać, ze względu na inne rodzaje masaży, żeby nie brać udziału w nich osobno po 300-900 zł. Mam pewne wątpliwości, bo to nie są groszowe sprawy, dlatego poruszyłam ten temat tutaj.
Pozdrawiam
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2012-07-08, 08:54   kurs masaz tajski

nie, nie napisalem, ze nie polecam, bo wsrod nauczycieli w tej szkole sa rowniez fachowcy.

taniej ci wyjdzie wziac kursy oddzielnie, niz w pakiecie, nawet, jesli mialabys dojechac do innego miasta. Znajdziesz kursy tansze, niz 471zl/dzien, juz od 250-300/dzien. Przy kursach kilkudniowych bedzie to oszczednosc wielu setek.

jest bardzo wiele szkol, dla kazdego do wyboru, do koloru. Tak samo, jak w zapodanym przez ciebie przykladzie wczesniej, jedni wybieraja technika dziennego, inni zaocznie, a dostaja taki sam dyplom (jesli zdadza egzamin). Tak naprawde, to nie ilosc papierkow jest oceniana przez klienta, ale twoja wiedza praktyczna.

lepiej sie wyspecjalizowac w jakims masazu czy w kilku terapiach, niz lapac sroke za ogon i gonic po lebkach. Znajdujesz wtedy klienta niszowego, ktory wie, czego szuka i poniewaz bedzie efekt zdrowotny zabiegu, to zostanie twoim stalym klientem (i zarekomenduje cie innym).

a dla chcacych otwierac gabinet po kilkudniowym kursie - masaz nalezy do uslugi, gdzie liczy licza sie wyrobione zdolnosci manualne i wlasciwe podejscie do klienta. Na kursie tygodniowym tego sie nie nauczysz, to jest proces, ktory trwa znacznie dluzej. Jesli ktos twierdzi przeciwnie, to cie robi w balona
 
     
Misztal

Dołączył: 30 Lip 2012
Posty: 1
Wysłany: 2012-07-30, 23:35   Technik Kalisz

Witam serdecznie. Mam pytanie i proszę o pomoc. Czy ktoś wie gdzie w okolicach Kalisza mogę zdobyć tytuł technika fizjoterapeuty? Będę wdzięczny za pomoc bo sądzę iż Państwo będą wiedzieć najlepiej gdzie warto się udać:))))
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2012-07-31, 00:02   kurs masaz tajski

technik fizjo zostal zlikwidowany w 2005. Teraz minimum licencjat
 
     
majkel 
Fizjo

Wiek: 39
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 26
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-08-29, 20:21   Re: kurs masaz tajski

massagewarsaw napisał/a:
technik fizjo zostal zlikwidowany w 2005. Teraz minimum licencjat

Hmm ja w 2007 zdobyłem technika fizjoterapii w systemie dwuipółletnim :>
korzystał ktoś z usług Cs Heros lub Menos w Katowicach ?
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2012-08-31, 01:58   kurs masaz tajski

pewnie w 2005 zamkneli nabor
 
     
szigi 

Wiek: 35
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-07-08, 18:46   

Witam lada moment bronie się na UŁ wychowanie fizyczne i zdrowotne wcześniej na licencjacie skonczyłam sport rekreacje i turystyke uczęszczam do technikum masażu( został mi jeszcze rok) i oto moje pytanie czy wg was opłaca się iść na podyplomowe na kierunek spa & wellness bądź odnowę biologiczną nie chodzi mi sam papier tylko o praktykę i to co z tych studiów mogłabym wykorzystać w przyszłości dodam że pogram jak dla mnie jest dość okrojony jak za te pieniądze czytaj od 3 do 6 tys za II sem masakra.... znalazłam podyplomowe w Łodzi w Wyższej szkole kosmetyki i nauk o zdrowiu

wyzszaszkola kosmetyki. pl/pl/ studia-podyplomowe .html

co o tym myślicie czy ktoś miał może styczność z tą szkołą czy wogóle warto czy wydać podobne pieniądze na różne kursy
może macie jakąś szkołe godną polecenia może być w całym kraju

Byłabym mega wdzięczna za odpowiedz pozdrawiam was serdecznie:)
 
     
Maly

Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 17
Wysłany: 2014-02-10, 13:38   

Witam
szukam kogos kto skończył TEB w lublinie kierunek technik masażysta i może co nieco napisać odnośnie poziomu/atmosfery/podejscia do ucznia.
 
     
Maly

Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 17
Wysłany: 2014-04-10, 20:38   

podbijam temat moze sie w tym czasie ktos znalazl co moze dorzucic swoje 3 grosze odnosnie placowki TEBa w Lublinie.
 
     
bazalt 

Dołączył: 27 Lip 2014
Posty: 1
Wysłany: 2014-07-27, 09:32   

Witam, mam na oku dwie szkoły w Warszawie, którą byście mi polecili?
CKZiU czy MSP2?
 
     
aviria30

Dołączył: 06 Sie 2015
Posty: 11
Wysłany: 2015-09-17, 13:14   

dwuletnia szkoła to szansa na dokładnie poznanie tematu i np anatomii człowieka, zwykły kurs ci tego nie da.
 
     
TicTac 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2016
Posty: 63
Wysłany: 2016-09-09, 18:12   

stokrotka napisał/a:
W ofercie jest prawie 2 tygodniowy kurs

Kurs to za mało żeby zostać masażystom. Masaż To nie tylko sztuka machania rękami, ale też wiedza.
 
     
magnifax 

Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 13
Skąd: Lublin, Poland
Wysłany: 2017-03-02, 20:22   

TicTac napisał/a:
stokrotka napisał/a:
W ofercie jest prawie 2 tygodniowy kurs

Kurs to za mało żeby zostać masażystom. Masaż To nie tylko sztuka machania rękami, ale też wiedza.


Nie do końca się zgodzę! Jeśli ktoś chce robić masaże relaksacyjne, a nie lecznicze, to dobre kursy są dobrą podstawą... Trzeba oczywiście praktykować. Ale przecież ludzie masowali się nawzajem od tysięcy lat i nie mieli skończonych szkół i nie znali anatomii
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB