Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Książki albo podręczniki o masażu
Autor Wiadomość
lukrecja 

Wiek: 33
Dołączyła: 24 Lip 2012
Posty: 3
Skąd: WrocLove
Wysłany: 2012-08-24, 12:06   Książki albo podręczniki o masażu

Witam serdecznie :)
chciałam zapytać czy ktoś może polecić książkę lub podręcznik, w której byłyby instrukcje dotyczące masażu? Jestem ciekawa czy takie książki mogą dużo nauczyć, czy warto z nich korzystać i jak to co jest w nich napisane odwołuje się do doświadczeń zawodowych masażystów.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)
 
     
Linki sponsorowane
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2012-08-24, 15:42   

Mam nadzieje ze o takie książki o masażu ci chodzi.
 
     
ryspaw

Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 9
Wysłany: 2012-08-27, 21:23   

Witam
Zapaszam do zapoznania się z moimi wydawnictwami dotyczacymi masazu klasycznego, sportowego i pielęgnacyjnego. Zawsze służę pomocą w rozwiązywaniu problemów dotyczących masazu.
Z każdej publikacji coś mozna wynieść ale wiele na polskim rynku kaleczy rzemiosło.
zapraszam na agiw.masaz.pl
Pozdrawiam
RysPaw
 
     
sebeq

Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 63
Wysłany: 2012-09-10, 23:52   

A ja mam dodatkowe pytanie dotyczące podręczników.

W szkole nauczyciele wymienili kilka tytułów, np: Zborowskiego atlas anatomii oraz tego samego autora "masaż klasyczny" plus kilka innych.

Są to dość drogie podręczniki i zastanawiam się czy warto je kupować? Czy korzystacie z nich regularnie po skończeniu szkoły? Tzn, czy przydadzą mi się w przyszłości czy też lepiej pożyczyć na parę dni od kolegi żeby douczyć się do egzaminu?
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2012-09-11, 11:54   

sebeq napisał/a:
A ja mam dodatkowe pytanie dotyczące podręczników.

W szkole nauczyciele wymienili kilka tytułów, np: Zborowskiego atlas anatomii oraz tego samego autora "masaż klasyczny" plus kilka innych.

Są to dość drogie podręczniki i zastanawiam się czy warto je kupować? Czy korzystacie z nich regularnie po skończeniu szkoły? Tzn, czy przydadzą mi się w przyszłości czy też lepiej pożyczyć na parę dni od kolegi żeby douczyć się do egzaminu?

Miałem ta książkę przydała się faktycznie ale nie aż tak żebym teraz z niej korzystał większość informacji mieliśmy na notatkach, kserówkach czy w formie elektronicznej. Tak czy siak nigdy nie zaszkodzi mieć jej na półce zawsze możesz zerknąć do brakujących informacji.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2012-09-12, 02:08   kurs masaz tajski

jesli podrecznik, to kazdy powinien go miec, bedzie wymagany przez nauczycieli.

jesli drogi, to kup uzywany
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2012-10-03, 12:40   kurs masaz tajski

ps mozesz zalozyc osobny watek, jakich ksiazek potrzebujesz lub dodaj sie w watku Sprzedam, kupię, zamienię http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?p=16331
 
     
trecking 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 85
Wysłany: 2012-10-22, 09:38   

Zborowskiego odradzam. Niestety jest jeszcze w programie ale coraz mniej wykładowców wole chce z niego korzystać. Nie dziwię się, bo mnożenie dziesiątków wymyślnych chwytów bez sensu i podwyższanie co parę miesięcy cen podręczników oraz zwiększanie ich liczby do niczego nie prowadzi
 
     
sebeq

Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 63
Wysłany: 2012-11-02, 15:48   

trecking, a jakich innych autorów proponujesz? Tzn, żeby było widać różnicę. Mogą być zagraniczni, bo w sumie ostatnio się zastanawiałem, ciekawe jacy autorzy są popularni np na zachodzie bądź wschodzie tak jak u nas Zborowski?
 
     
Piotrek Medic 
FIZJOTERAPEUTA, TERAPEUTA MANUALNY

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 151
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-02, 22:24   

Pytanie czy już jesteś masażystą czy dopiero zaczynasz swoją przygodę. Ja popieram zdanie co do książek Zborowskiego. Oczywiście program nauczania niekiedy widzi tę książkę jako ,,biblię" masażu. Jednak ja polecam całą serię

Leon Chaitow, Sandy Fritz ,,Masaż leczniczy" - jest kilka tomów tego dzieła i uważam, że każdy masażysta powinien znać i mieć tę literaturę bo samo podejście do pracy Z CIAŁEM jest przedstawione bardzo ciekawie.
 
     
adamm 
piast protoplasta

Wiek: 35
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 176
Wysłany: 2012-11-03, 21:52   

A widzisz Piotrek kilka dni temu zastanawiałem się nad ich ksiązkami, masaż na powieziach i pkt spust.
Skoro posiada wiedzę którą polecasz na "cenionego" masażysty, więc posłucham i zamawiam :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB