Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Policealna Szkoła masażu w Warszawie
Autor Wiadomość
nowy_usr 


Wiek: 32
Dołączył: 16 Maj 2013
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-06-10, 21:50   Policealna Szkoła masażu w Warszawie

Witam, kończę kurs masażu II stopnia, po zakończeniu kursu i zdaniu egzaminu dostanę dyplom:
"Kurs zakończony jest egzaminem komisyjnym, na podstawie którego wydawany jest DYPLOM Z TYTUŁEM ZAWODOWYM MASAŻYSTY (dokumenty wydawane są na mocy zarządzenia Ministra Oświaty i Wychowania z dnia 14.04.1992r. Poz.162 § 1, pkt 1 Dz.U. RP 37/92) uprawniający do posługiwania się metodami objętymi programem."

program:
-Anatomia układu nerwowego;
-Kinezyterapia
-Masaż segmentowy;
-Masaż (drenaż) limfatyczny;
-Elementy terapii manualnej;
-Podstawy filozofii Medycyny Dalekiego Wschodu;
-Refleksoterapia - masaż punktów reflektorycznych na stopach;
-Akupresura

nie wiele mówi mi dyplom "DYPLOM Z TYTUŁEM ZAWODOWYM MASAŻYSTY", wiem że na pewno nie będzie to technik, specjalista.

Brnąc w temacie masażu doczytałem że do wykonywania masażu leczniczego muszę posiadać wyżej wymieniony tytuł technika(wiadomo że większość przyszłych klientów będzie korzystać właśnie z masażu leczniczego)

Przebrałem w wielu placówkach w warszawie, wszystkie oferują podobny program nauczania, którą z tych szkół byście polecili:

-Medyczna Szkoła Policealna Nr 4 Warszawa

-Medyczna Szkoła Policealna Nr 2 Warszawa

-Policealne Studium Medycyny Sportu

-akademia-zdrowia

-gowork

-apedukacja

wszystkie szkoły są 2 letnie i dają tytuł technika.
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-06-11, 11:57   kursy masazu tajskiego

trzeba bylo zadac to pytanie przed rozpoczeciem kursu masazu, bo jestes teraz rok do tylu.

dwie pierwsze sa panstwowe, pozostale prywatne. Prywatne sa mniejsze, mlodsze, z bardziej plynna kadra. Jesli nie zbierze sie odpowiednio liczna klasa, to w ostatnim momencie bedziesz zmuszony szukac czegos innego.

po kursach to certyfikat, a nie dyplom, a egzamin to tylko wewnetrzny (nie panstwowy)
  
 
     
nowy_usr 


Wiek: 32
Dołączył: 16 Maj 2013
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-06-11, 14:47   

Nie sądzę żebym był rok w plecy, bo wątpię żeby w szkolę był poruszany temat np. akupresury, moksy, czy bańki chińskiej. Idąc do szkoły nie będę zielony, mam już jakieś zaplecze wiedzy i umiejętności, fakt mogłem równolegle zacząć kurs i szkołę, ale czasu już nie cofnę.

"po kursach to certyfikat, a nie dyplom, a egzamin to tylko wewnetrzny (nie panstwowy)"
Informacja prosto ze strony kursu/szkoły masażu(jak się określają :D ), więc wątpię żeby mieli na celu wprowadzanie ludzi w błąd.

Może wypowie się ktoś kto zakończył którąś z tych szkół?
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2013-06-11, 19:04   

A może tak skończony kursy pojedziesz na praktyki, jak dobrze pójdzie może prace znajdziesz a zaocznie będziesz robił studium. Pewnie prywatne szkoły maja w opcje nauki zaocznie albo wieczorowo. Co do szkół niestety nie znam opinii.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-06-11, 19:36   kursy masazu tajskiego

nowy_usr napisał/a:

Informacja prosto ze strony kursu/szkoły masażu(jak się określają :D ), więc wątpię żeby mieli na celu wprowadzanie ludzi w błąd.

mozliwe, ze szkola napisala to z niewiedzy, ale podejrzewam, ze celowo wprowadzaja w blad.

Przypuszczam, ze wielu sie na to lapie, a po kursie zastanawiaja sie, ze jednak nie uczyli sie masazu leczniczego, ktory mieli w zamiarze, ze kinezyterapia to dziedzina fizjo czyli poza kompetencjami masazysty (tak samo z terapia manualna), segmentarny na tyle skomplikowany, ze wiekszosc technikow go nie wykonuje, bo go niewystarczajaco opanowali, ze na nauke drenazu, refleksologii trzeba co najmniej po 100h, a przeciez caly kurs drugiego stopnia trwal niewiele wiecej, niz 100h, a przeciez jeszcze byla moksa, banki i pare innych.
  
 
     
nowy_usr 


Wiek: 32
Dołączył: 16 Maj 2013
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-06-12, 19:19   

#e-Masaz
Jak najbardziej chcę pójść gdzieś na praktykę/staż i najchętniej po tym do pracy i jak napisałeś szkołę zaocznie. Niestety mam obawy że mogę nie znaleźć placówki chętnej do przyjęcia człowieka tylko po kursie, nawet na praktykę, no ale no cóż będę próbował.

#massagewarsaw
Masz rację kinezyterapia to dziedzina fizjo, ale nas ciągle uczyli że jest to pokrewna masażu i jako masażyści możemy jej używać razem z masażem.
Co najdziwniejsze egzamin końcowy II stopnia w głównej mierzę składa się właśnie z kinezyterapi!

Co do leczniczego, mieliśmy postępowania terapeutyczne w najróżniejszych schorzeniach i jednostkach chorobowych, od przykurczu, zmian zwyrodnieniowych, do zespołów bólowych, tylko co z tego skoro nie możemy tych technik używać bez tytułu technika :P
 
     
nowy_usr 


Wiek: 32
Dołączył: 16 Maj 2013
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-06-28, 10:14   

Nadal nie wybrałem szkoły, szkoda że tak mało osób się wypowiada w tym dziale forum :<

Kilka informacji na temat wyżej wymienionych szkół:

-Medyczna Szkoła Policealna Nr 4 Warszawa - bezpłatna, klasa ok. 30-35 osób, dzienna.

-Medyczna Szkoła Policealna Nr 2 Warszawa - bezpłatna, ok. 30 osób, dzienna.

-Policealne Studium Medycyny Sportu (cemes) - 350/mc.

-akademia-zdrowia - 150zł/mc pierwszy rok, 250zł/mc drugi rok, ok. 20 osób, poniedziałek-czwartek, wpisowe 300zł.

-gowork - 149/mc, ok. 20 osób, dziennie, wieczorowo, zaocznie(piątek-niedziela).

-apedukacja - 750/semestr, ok. 20 osób, piątek-niedziela.

Z tego co wyczytałem na forum najlepszą opinię ma Medyczna Szkoła Policealna Nr 4, plus że bezpłatna, tylko przeraża mnie ilość uczniów.

#massagewarsaw
PS. kurs skończyłem i dostałem dyplom potwierdzający uzyskanie kwalifikacji specjalisty masażu
 
     
perełka7
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-23, 13:51   

hej, a słyszałes o szkole policealnej gowork? tez kształcą na kierunku masaz;)
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-07-23, 13:53   kursy masazu tajskiego

perełka7 napisał/a:
hej, a słyszałes o szkole policealnej gowork? tez kształcą na kierunku masaz;)

dziekujemy za spam. Bye bye, go work
 
     
Zimny-30 

Dołączył: 10 Gru 2013
Posty: 1
Wysłany: 2013-12-11, 11:03   

I nie ma więcej bezpłatnych szkół o takim profilu w Warszawie? Jakoś mi się nie chce wierzyć. Część policealnych szkół jest dotowanych na każdego słuchacza i nie pobiera żadnych opłat za naukę. Ale czy na wszystkich kierunkach, tego nie wiem. To znaczy wiem jak to wygląda w Katowicach. Wszystkie kierunki w ramach technikum czy szkoły policealnej są bezpłatne. Płaci się ewentualnie za kursy organizowane przez daną szkołę.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2014-03-18, 08:04   

poszperaj i zapodaj o innych szkolach
 
     
aviria30

Dołączył: 06 Sie 2015
Posty: 11
Wysłany: 2015-08-06, 20:26   

popytaj znajomych którzy chodzili do tych szkół jakie mają wrażenie, to zawsze najlepsza ocena
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB