Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
30msc szkoła chiropraktyki u Henryka Dycza
Autor Wiadomość
adamm 
piast protoplasta

Wiek: 35
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 176
Wysłany: 2013-03-15, 18:26   30msc szkoła chiropraktyki u Henryka Dycza

Witam, czy jest ktoś na forum kto miał doczynienia z ową szkołą w Toruniu.?
Planuje zapisać się właśnie i dozbyć tytuł DC, szkoła trwa 30msc, jest to około 9 9dniowych zjazdów w roku, cena 20tyś

Czy jest warto dla tytułu DC IA inwestować DUZE pieniadze i sporo czasu? Czy lepiej wybrać się na kilka kursów TM i technik chiro i osteopatii?

Proszę o odpowiedź :)

Pozdrawiam, Adam
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-03-15, 19:19   kurs masaz tajski

czy masz/mozesz miec takie pieniadze do wydania w przeciagu tego czasu?
 
     
adamm 
piast protoplasta

Wiek: 35
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 176
Wysłany: 2013-03-15, 19:55   

a Czy możesz coś więcej powiedzieć? Myślę że to nie twój interes co ludzie mają w portfelu, bez urazy
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-03-15, 22:12   kursy masazu tajskiego

chcialem tylko powiedziec, ze jesli cie stac, to absolutnie tak. Rozumie, ze masz takie srodki i twoje wczesniejsze pytanie, czy warto deklarowac sie z taka suma, bylo tylko retoryka (zreszta, jak wiele z twoich wypowiedzi - pytania i retoryka).

jeden porzadny, dlugi kurs, nadajacy kolejne powazne kwalifikacje, jest lepszy, niz wiele krotkich kursow, mniej wartosciowych.

do rozwazenia w twoim przypadku, czy przyjmuja na ten kurs po techniku i czy bedziesz mogl czasowo ciagnac systematycznie przez te 30 miesiecy. Jesli ominiesz zajecia, to mozesz czekac rok do kolejnego kursu, wtedy z 30 miesiecy robi sie 42.

go adam, go for it, you know you want it
 
     
adamm 
piast protoplasta

Wiek: 35
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 176
Wysłany: 2013-03-17, 21:20   

dostalem pw że ten Toruń nie daje do końca tytuly DC, że ponoć kręcą z papierami i technika
Chiropraktyka McTimoney-Corley'a też nie jest do końca skuteczna.

Czy mogą wypowiedzieć się osoby które dobrze znają sie na chiroraktyce i jej odłamach?

Piotrek Medic może ty byś mógł mi w jakiś sposób pomóc...

Pozdrawiam
 
     
adamm 
piast protoplasta

Wiek: 35
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 176
Wysłany: 2013-03-18, 09:31   Re: kursy masazu tajskiego

massagewarsaw napisał/a:
chcialem tylko powiedziec, ze jesli cie stac, to absolutnie tak. Rozumie, ze masz takie srodki i twoje wczesniejsze pytanie, czy warto deklarowac sie z taka suma, bylo tylko retoryka (zreszta, jak wiele z twoich wypowiedzi - pytania i retoryka).

jeden porzadny, dlugi kurs, nadajacy kolejne powazne kwalifikacje, jest lepszy, niz wiele krotkich kursow, mniej wartosciowych.

do rozwazenia w twoim przypadku, czy przyjmuja na ten kurs po techniku i czy bedziesz mogl czasowo ciagnac systematycznie przez te 30 miesiecy. Jesli ominiesz zajecia, to mozesz czekac rok do kolejnego kursu, wtedy z 30 miesiecy robi sie 42.

go adam, go for it, you know you want it



to są 3 zjazdy w roku, każdy 7dniowy...
 
     
pakod 

Dołączył: 25 Cze 2011
Posty: 3
Wysłany: 2013-03-20, 08:54   

Od razu zaznaczam - nie jestem specjalistą chiropraktyki. Chciałbym tylko zwrócić uwagę na pewne kwestie...
Na początek matematyka. Z tego co wiem, krajem w Europie, gdzie dobrze ma się chiropraktyka, to UK. Te studia trwają trwają 4 lub 5 lat, w systemie dziennym. Nie sądzę więc aby 30 miesięczna szkoła zaoczna, była ekwiwalentem takiej 5 letniej.
Po drugie, dla mnie osobiście niejasny jest ten podział (IA - IIA - IB - IIB), nawet jakoś tak dziwnie to wygląda na tej siatce programowej.
Po trzecie tam są podane dość konkretne nazwiska, ludzi którzy za tym stoją. Nie wiem na ile te dane aktualne. Lek. med. Piotr Godek już chyba poszedł bardziej s stronę osteopatii, ale być może ma jakiś udział w tym projekcie. Dr Mariusz Posłuszny - nie wiem czy to ten sam, ale jest taki pan, tyle, że profesor. On sam też organizuje jakiś kurs chiro.
Nie mówię, że nie nauczysz się tam czegoś ciekawego i nowego (gdzieś był wykaz nauczanych technik, generalnie dużo obcych słów i skrótów, bez rozjaśnienia na czym dokładniej te techniki polegają), ale jeśli chodzi Ci o sam tytuł D.C. to nie liczyłbym jakoś szczególnie na rozpoznawalność tego tytułu, nadanego przez Szkołę Chiropraktyki w Toruniu.
Zdroworozsądkowo - na początek spróbuj może kurs Mc Timoney Corley, gdzieś takie coś widziałem, ze ten kurs wlicza się później na poczet tej 30 miesięcznej szkoły. Zawsze to mniej kasy wydanej. Albo kurs u prof. Mariusza Posłusznego. Być może da to jakiś pogląd, czego można oczekiwać od 30 miesięcznej szkoły.
 
     
chirospec

Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 9
Wysłany: 2014-02-27, 11:20   

Witam serdecznie

Jestem absolwentem Akademii Chiropraktyki w Toruniu dr n.med. Henryka Dyczka. Chcialbym opowiedziec forumowiczom moj punkt widzenia i jak potoczyla sie moja praktyka po ukonczeniu Akademii Chiropraktyki.

Ukonczylem ja kilka lat temu. Po obronieniu licencjatu z fizjoterapii stanalem przed wyborem: albo isc na mgr i zostac kolejnym bezrobotnym, albo zrobic cos dzieki czemu bede godziwie zarabial i do tego kochal swoja prace - lepszego polaczenia byc nie moze.

A zaczelo sie to tak, ze Pana Henryka polecil mi odlegly znajomy, ktory rowniez ukonczyl Akademie. I nawet nie czytalem opini na forach, po prostu zaufalem CV Pana Henryka i kazdego dnia mysle ze byl to najlepszy wybor.
 
     
chirospec

Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 9
Wysłany: 2014-02-27, 11:20   

Teraz odniose sie do wczesniejszych postow.

Po kursie uzyskuje sie CK - certyfikat kompetencji, taki sam jak uzyskuje sie po wiekszosci kursow w naszym kraju. Osobiscie uwazam, ze to nie tytul, a praktyka i odpowiedni kurs czyni nas najlepszymi. Czemu? pracowalem jeszcze kilka miesiecy temu w przychodni, w ktorej pracowalo kilku mgrow, ktorzy rowniez posiadali kursy z manualki typu klik klik, poki nie chrupnie to sie nie ustawilo:) i taki byl tego efekt, ze prawie z kazdym nowym pacjentem przychodzili do mnie i pytali sie jakbym ja to zrobil.

Chiropraktyka Mc Timoney Corleya jest wyjatkowa swoja delikatnoscia, jak rowniez obejmuje caly aparat ruchu. Otwierajac gabinet, pracowalem tylko ta technika, stosujac dodatkowo krotki masaz po zabiegu (od 2lat w ogole nie masuje i nie stosuje zadnej fizyko, sama chiropraktyka). I nie zgodze sie ze MCT jest nieskuteczna. Dzieki niej pomoglem naprawde duzej ilosci pacjentow /od migreny, po rwe kulszowa/. Wiekszosc pacjentow mysli, ze co to za terapia jak nic nie boli, pewnie tez nic nie dziala. Ludzie sa przesiaknieci tym ze ustawianie kregoslupa musi bolec i oby jak najwiecej trzeszczalo podczas zabiegu. W chiropraktyce nie chodzi o sile, tylko o technike.
 
     
chirospec

Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 9
Wysłany: 2014-02-27, 11:25   

Dla mnie kurs w Akademii Chiropraktyki, byl otwarciem okna na swiatowa chiropraktyke, ktora bedzie popularna w naszym kraju moze za 5-10 lat, natomiast w USA, czy Kanadzie jest ona powszechnie znana i polecana. Na kolejnych kursach organizowanych przez Akademie Chiropraktyki poznalem metody, ktorych wczesniej nikt w naszym kraju nie uczyl.

# dr James Cox - technika Cox flexion distraction - ktorej uzywa sie do bezoperacyjnego zmiejszania przepuklin dyskow - tak, jest to mozliwe.

# dr Walter Pierce - technika Pierce - w wielkim skrócie przywracanie naturalnych "łuków" w kregoslupie.

wiecej info o technikach? prosze na PM
 
     
chirospec

Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 9
Wysłany: 2014-02-27, 11:34   

Aktualnie sam praktykuje obie te metody, ktorych polaczenie jest po prostu mistrzostwem swiata (oczywiscie trzeba zainwestowac w specjalistyczne kozetki). Ktora metoda jest w stanie zmiejszyc a nawet usunac bezoperacyjnie przepukline? i to po zabiegu ktory jest wrecz przyjemny dla pacjenta... Uwazam ze zadna. Skonczylem rowniez kursy twardej chiropraktyki i odkad je skonczylem tak ich nie uzywam. Czemu? bo sa lepsze metody, do tego calkowicie bezpieczne i przynoszace o wiele lepsze efekty niz to powszechnie znane klik klik, czego ucza chyba na prawie kazdym kursie z manualki.
 
     
chirospec

Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 9
Wysłany: 2014-02-27, 11:34   

Dzis moge szczerze powiedziec ze Akademi Chiropraktyki dr n.med. Henryka Dyczka zawdzieczam bardzo bardzo duzo. Dzieki temu kursowi poznalem nowy "chiropraktyczny" swiat i w ciagu kilku lat rozwinalem swoje skrzydla bardzo szeroko. Kursy Pana Henryka sa na bardzo wysokim poziomie. Za Akademia stoja rowniez takie nazwiska jak: prof. dr. hab. Mariusz Posluszny, ortopeda Piotr Godek, lek. med. Ihor Solowiow i wielu innych.
 
     
chirospec

Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 9
Wysłany: 2014-02-27, 11:35   

Nie ma tak, ze od razu stajemy sie najlepszymi w swoim zawodzie. Zawsze trzeba zaczac od podstaw, by za kilka lat miec wiedze, umiejetnosci i sprzet, dzieki ktorym kazdego dnia bedziecie wstawac rano z usmiechem i chodzic do najlepszej na swiecie pracy.

Moze caly ten tekst zabrzmi jak jedna duza reklama... ale niech tak zabrzmi, bo uwazam ze to co dobre warto polecac z czystym sumieniem.


Serdecznie pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB