Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Kursy, Studium czy Studia. Proszę o opinie
Autor Wiadomość
Bodyworker 

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 214
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-11-21, 13:50   

Tak przy okazji, średnio biorąc w U.E. szkoły które mają kursy a nie prowadzą akredytowanych szkół z programem technika masazu lub dyplomowanego masażysty, nie schodzą poniżej 300 godzin. USA ma minimum 500.

Inne kursy to w sumie alternatywa. No ale tak sie skada iz w RP jest moda na krotkie, szybkie kursy

Podoba się to komus czy nie ale tak to wygląda. W paru krajach nawet jeśli chcesz pójść na kurs orientalnych metod na wstępie kończysz kurs np anatomi z patofizjologią na jakieś A.M.

Owszem możesz brac udział nawet w weekendowym kursie, ale w sumie dla potrzeb własnych.

Dla przypomnienia tzw kurs masażu np I stopnia to nie kwestia uprawnień ale w sumie marketing, ot takie minimum programowe.

powodzenia w odpowiednich poszukiwaniach.

Pozdrawiam Piotr Szczotka.
 
     
Linki sponsorowane
***Ewa*** 

Dołączyła: 27 Sty 2009
Posty: 61
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2009-01-29, 00:36   

od niedawna jestem na forum, chcę wiedzieć jak obecnei kształci sę i jak funkcionują masażysci. Przyznam, że mam juz trochę doświadzdzenia i nie ukrywam, ze jestem z tych masażystów po krakowskiej szkole obecnie integracyjnej... Bardzo przykry jest temat dokształcenia sie na wyższej uczelni fizjoterapii osobom ze słabym wzrokiem - bo kto sie będzie przejmował trudnymi klientami... a po co im studia...? Mogą sobie skonczhyć pedagogikę lub coś innego.. .Ale też nie kazdy masazysta chce skonczyć fizjoterapię. Czy jest np gdzieś kieryunek studiów, kursy lub szkoły, gdzie mozna sie nauczyć terapii psychologicznej, uwalniania emocjii poprzaez masaz, pracę z ciałem... Psycosomatyka... A A gdyby tak powstała szkoła lub uczelnia "masaże świata.."" gdzie by tak od klasyka poprzez drenaże aż po Lomi-Lomi itp...
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-02-02, 10:32   masaz warszawa

od 2002 PFRON ma program "Studen" finansujacy nauke niepelnosprawnym (sprawdz info w polowie strony na watlu dla niewidomych http://forum.e-masaz.pl/v...?t=336&start=15 ). Fizjoterapia to kilka lat kucia teorii. Prawdopodobnie w twoim przypadku lepiej robic praktyczne kursy specjalistyczne, ktore mozna pogodzic z praca zawodowa i ktore od razu przydadza sie w pracy, nawet jesli pracujesz w sluzbie zdrowia. Niektore szkoly masazu maja programy dodatkowe, ale sa one mniej popularne niz nauczanie klasyka. Trzeba tych kursow szukac w roznych miastach, nawet poza wojewodztwem.
 
     
***Ewa*** 

Dołączyła: 27 Sty 2009
Posty: 61
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2009-02-05, 23:34   

przyznam ze fizjoterapia mnie nie interesuje kompletnie, metody z ppogranicza medycyny niekonwencjonalnej są mi bardzo bliskie, na szczeście od kilku lat nie pracuje w służbie zdrowia, więc mam mozliwośc dysponowania czasem. Szukajac dobrego autorskiego kursu np metod masażu z Indii lub innej części świata tez trzeba zwracać uwagę nie tylko na gadzety i reklamę lecz jakie ma podejście do tego czego uczy i co chce kursantom przekazać.. Obecnnie mam chęć zdobyć wyższe wykształcenie, ale nie fizjoterapia..., bardziej cos co mi sie przyda w pracy z klintami... Moze psychologia, coś ciekawego, nowatorskiego, dlatego pytaqm o tę psychosomatykę. O programie PFRONu "Student" wiem, ale nie wiedziałam ,że dotyczy równiez dorosłych... Pewnie skorzystam,
 
     
Bodyworker 

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 214
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-03-26, 14:01   

***Ewa*** napisał/a:
przyznam ze fizjoterapia mnie nie interesuje kompletnie, metody z ppogranicza medycyny niekonwencjonalnej są mi bardzo bliskie, na szczeście od kilku lat nie pracuje w służbie zdrowia, więc mam mozliwośc dysponowania czasem. Szukajac dobrego autorskiego kursu np metod masażu z Indii lub innej części świata tez trzeba zwracać uwagę nie tylko na gadzety i reklamę lecz jakie ma podejście do tego czego uczy i co chce kursantom przekazać.. Obecnnie mam chęć zdobyć wyższe wykształcenie, ale nie fizjoterapia..., bardziej cos co mi sie przyda w pracy z klintami... Moze psychologia, coś ciekawego, nowatorskiego, dlatego pytaqm o tę psychosomatykę. O programie PFRONu "Student" wiem, ale nie wiedziałam ,że dotyczy równiez dorosłych... Pewnie skorzystam,


Witam, wiele osób myli pojęcie psychologia z psychoterapią. Jeśli chcesz pracować jako psychoterapeuta lub stosować jakiekolwiek metody pracy z ciałem body work w bardziej zaangażowany sposób, droga jest najpierw przez psychologię studia, a potem kierunek w jednej ze szkół psychoterapeutycznych np jeśli w Krakowie to Szkoła Gestalt. Inne kierunki to droga na skróty. Jeśli chodzi o pracę z problemami psychosomatycznymi to jest min kurs Integracyjnego Masażu Body Work, ale tu pracujemy już ze zmianami w tkankach miękkich spowodowanych stresem, a nie na poziomie samych emocji, a to jest spora różnica.

Nie ma na dzień dzisiejszy w Polsce kierunków aby podstawą był masaż i inne metody pracy z ciałem w jakimś szerszym zakresie. Tu cię może zdziwię, kilkakrotnie chciałem sprowadzić i zorganizować dłuższe, ciekawsze szkolenia, ale na dzień dzisiejszy polski masażysta jest zainteresowany raczej szybkimi, weekendowymi szkoleniami, tak to wygląda.

Jest tylko jedna szkoła wyższa która w nazwie kierunku ma "Masaż i fizjoterapie" ale nie wiemy jeszcze co sobą ten kierunek reprezentuje.

Póki co poszperaj w informacjach na temat szkół i terapii zagranicą. Z ciekawym kursem rusza także od września Ewa Mikuła " Kurs Masażu - Zachodni Kanon, program ponad 200 godzin, weekendowo.

Powodzenia, pozdrowienia dla Krakowa.
 
     
***Ewa*** 

Dołączyła: 27 Sty 2009
Posty: 61
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2009-03-29, 23:56   

dzieki za ciekawe informacje.. W Krakowie nie mieszkam, ale za Krakowem i wieloma pięknymi i ważnymi miejscam dla mnie tęsknię...
 
     
Rybkos 

Wiek: 35
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 39
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2009-05-16, 10:16   

Witam
Mam pytanie, zastanawiam się nad 2 letnim studium masażu w bydgoszczy w weekendy
Studiuję dziennie dor. rehabilitacyjne, czy są egzaminy w międzyczasie, czy jest na końcu tylko egzamin zawodowy?
Czy ktoś studiuje/ował 2 kierunki i jak mu idzie
Pozdrawiam Przemek
 
     
Ami

Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 4
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2009-06-15, 16:43   

Rybkos napisał/a:
Witam
Mam pytanie, zastanawiam się nad 2 letnim studium masażu w bydgoszczy w weekendy
Studiuję dziennie dor. rehabilitacyjne, czy są egzaminy w międzyczasie, czy jest na końcu tylko egzamin zawodowy?
Czy ktoś studiuje/ował 2 kierunki i jak mu idzie
Pozdrawiam Przemek


Na studium masażu egzamin jest na samym końcu czwartego semestru. W między czasie są zaliczenia (test, spr) na koniec każdego semestru do oceny :)
 
     
Ami

Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 4
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2009-06-15, 16:45   

Ja również mam pytanie.
Skończyłam studium masażu i planuje jeszcze dwuletnie "Terapeuta zajęciowy"
Chciałbym się dowiedzieć czy to będzie dobre połączenie tych dwóch zawodów?
 
     
jacoc

Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-06-17, 13:29   

Witam wszystkich, mam pytanie o kurs manualnego drenażu limfatycznego w Krakowie. Znacie jakieś miejsce, które możecie polecić? Dziękuję za pomoc !!!
 
     
madeinchina 

Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 7
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2009-11-13, 11:00   

Dowiedziałam sie niedawno od znajomej, która jest rehabilitantka, ze masażyści technicy nie są już przyjmowani do pracy. Minimum to licencjat. Czy to prawda? Zakrawa mi to na absurd, ale taki po polsku, czyli papierkowy. Pamiętam jak "za komuny" zajęłam w szkole pierwsze miejsce w zbieraniu makulatury... Czyżby i w 44-tej Rzeczpospolitej chodziło jeno o papier? Ech.... :roll:
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-11-13, 11:42   masaz tajski

moze nie sa przyjmowani w klinice, gdzie ona pracuje (to zalezy od kierownictwa). Nie ma zadnych rozporzadzen, nadal ksztalci sie i jest nabor na technika.

Oczywiscie, nie ma licencjata masazu - pewnie mowila nie o masazystach, a o fizjoterapeutach (rzeczywiscie, kierunek technik fizjo juz nie istnieje od 4 lat i zapewne sa zmuszeni doksztalcac sie).

natomiast jest prawda, ze pracy gdziekolwiek jest jak na lekarstwo, wiec szefowie moga wybierac jak w ulegalkach. Technik, licencjat czy magister to prawie te same pensje, a rozne kwalifikacje - i nie trzeba instytucji wydawac funduszy na doksztalcanie kadry.

w przyszlym roku ma wejsc nowa ustawa o zawodach medycznych (jesli cyrk z wiejskiej znajdzie czas na ten numer), ktora m in ma zobowiazac do stalego podnoszenia kwalifikacji. Pracodawcy moga sie obawiac, ze beda zmuszeni do dofinansowania szkolen.

a o tym, ze papier kroluje juz od II RP (spadek po biurokracji carskiej), to inny problem.
 
     
madeinchina 

Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 7
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2009-11-15, 19:51   

Dziękuję za odpowiedz! :smile:
 
     
Krzysiek777 

Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-25, 20:33   

Do massagewarsaw :

Czy jest strona internetowa lub jakieś inne źródło informacji opisujące jak ta ustawa będzie wyglądać?
A jeśli nie to czy mógłbyś pomóc mi w moich wątpiwościach:

Chodzę do studium masażu (ale tak naprawdę nie wiem czy nie lepiej byłoby nazywać to kursem) w Warszawie - tym przy Anielewicza. W przeciągu dwóch semestrów, przewidziane są zajęcia z klasycznego, drenażu limfatycznego, segmentarnego i akupresury. Łaczna ilość godzin to 200. Pierwszy semestr, czyli tzw I stopień, kończy się egzaminem zewnętrznym dającym uprawnienia do wykonywania masażu klasycznego (w tym oczywiscie leczniczego), drugi semestr, czyli tzw II stopień, kończy się kolejnym egzaminem zewnętrznym dającym uprawnienia do wykonywania pozostałych wymienionych przeze mnie technik.
I teraz pytanie, czy wraz ze zmianami w ustawie, o których wspomniałeś, te uprawnienia nie stracą na aktualności - tym samym staną się nieważne?
Pytam o to, ponieważ zacząłem się poważnie zastanawiać, wręcz już przymierzać się do decyzji, żeby pójść na technika masażystę. A nie wiem czy jest to potrzebne.

Za wszelkie cenne uwagi, będę niezmiernie wdzięczny.
 
     
Marlena 

Dołączyła: 27 Lip 2009
Posty: 69
Skąd: Rawa Mazowiecka
Wysłany: 2009-11-25, 20:54   

Jeśli pójdziesz na technika to wydaje mi się, że jedyną różnicą były by dodatkowe punty z NFZ. Uprawnień nie stracisz.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB