Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Kurs masażu Peloha
Autor Wiadomość
barnet 

Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 6
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-01-05, 01:17   Kurs masażu Peloha

Witajcie, co sądzicie o kursie masażu Peloha? W zasadzie dopiero zaczynam swoją "działalność", w czerwcu skończyłem fizjoterapię na Awfie, może lepiej zrobić ten kurs jak juz będzie się miało pewną klientelę a nie teraz?
Choć czy z drugiej strony nie warto mieć już na samym starcie bogatszą ofertę masaży, takich jak choćby ww. Peloha?
Cena kursu (3 dni) to 500zł. Prowadzi go niejaka Małgorzata Kręplewicz. To tak na marginesie.
Pytanie kieruję do doświadczonych masażystów, ale zapraszam też o wypowiedzenie się tych dopiero "wchodzących" w zawód!

Pozdrawiam!!!!
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-01-05, 03:34   kurs masaz tajski

na necie nie ma zadnej info o tej nauczycielce (nie jestem z wroclawia i jej nie znam), wiec przyjdzie mi ocenic na postawie innego nauczyciela. Zasadne byloby zadac tez pytanie "co sadzisz o masazu peloha?", obok "co sadzisz o kursie?".

cytujac, ze strony nauczycielki, majacej certyfikat nr 1 tej terapii, jest w programie: "relaksing, wizualizacje - praca z ciałem, medytacje - zajęcia teoretyczno praktyczne". Jesli ciebie, jako fizjo, pociaga masaz "energetyczno-terapeutyczny", bo np nowe i zupelnie nieznane i na dodatek troche enigmatyczne, to sprobuj - 500zl za 3 dni, to tanio, wiec ryzyko finansowe niewielkie.

masaz peloha jest polaczeniem 11 roznych terapii (niektore z nich, np technika bowena, z zasady, nie powinna byc laczona z zadna inna terapia). Jest to terapia autorska, i prawie nieznana w kraju dzialania tworcy tej terapii pana Earle, w n zelandii - natomiast, jakims zrzadzeniem losu, jest znana w polsce, jak gdziekolwiek indziej na swiecie

im szybciej sie czegokolwiek nauczysz, tym wiecej przyciagniesz klientow/pacjentow.

z kazdej terapii wybierasz najciekwasze, najbardziej pasujace ci techniki, rowniez kazda terapia ma glowny sposob oddzialywania (na okreslone systemy i schorzenia), wiec bedziesz skuteczniejsza - choc stwierdzenia o masazu peloha wydaja sie troche na wyrost, przesadzone, i sa kategoryczne ("przywraca prawidłowe krążenie krwi i innych płynów ustrojowych, zwraca prawidłową przemianę materii i likwiduje nadwagę, likwiduje sztywność stawów wygładza zmarszczki, poprawia jędrność ciała, redukuje celulit, oczyszcza organizm z toksyn").

jesli nie znalazlas jeszcze, a chcialabys sie nadal doinformowac, to w watku "ciekawe linki" jest link do sposobu wykonania masazu peloha
http://forum.e-masaz.pl/v...&highlight=#853
 
     
Marta Mączewska 

Dołączyła: 19 Sty 2010
Posty: 4
Wysłany: 2010-01-19, 11:48   

witam!
Najlepiej po prostu skorzystać z masażu PeLoHa, np. u mnie i wtedy się dużo wyjaśni:)Masuję w ten sposób od 2006 roku, we Wrocławiu. Zapraszam!
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-01-19, 11:59   kurs masaz tajski

poniewaz watek jest o kursach, gdzie sie uczylas i co sadzisz o nauczycielce wymienionej przez barneta i o programie innej nauczycielki zacytowanego przeze mnie.

co sadzisz o technice wykonania masazu w zapodanym linku.

mozliwe, ze barnet sie wybierze do ciebie na probe, ale dla pozostalych to nie jest opcja - pozostaje wypowiedziec sie na forum.
 
     
Marta Mączewska 

Dołączyła: 19 Sty 2010
Posty: 4
Wysłany: 2010-01-19, 22:16   

Masaż PeLoHa pojawil sie w Polsce przed kilkoma laty-Alan Earle, twórca masażu podróżował wraz z żona Mary wielokrotnie do naszego kraju, masujac i ucząc masazu PeLoHa. Sam masaz jest owocem jego ponad 20 letnich doswiadczen z różnymi masażami (wiem, że np. techniki Toma Bowena uczył się od samego Toma Bowena:)).

Nauczycielke Magdalenę Kręplewicz polecam oczywiscie. To właśnie u niej uczyłam się masażu przed kilku laty. Gwoli ścislosci-to właśnie ja zapraszam na jej kurs:) Magda jest bardzo doświadczoną masażystką PeLoHa, pracowała również pod kierunkiem Alana(razem z nim prowadziła kurs) i otrzymała uprawnienia do certyfikowania nauczycieli PeLoHa. Rokrocznie podczas spotkań z Alanem wprowadzała równiez ustalone przez niego modyfikacje w masażu (masaż ewoluował stopniowo). Szkolenia z masazu PeLoHa przeprowadzała juz wielokrotnie. Ja sama zdecydowałam sie nauczyc tego masażu po tym jak skorzystałam z serii 10 masaży u Magdy. po skonczonym kursie korzystałam oczywiście równiez z korekty od czasu do czasu.

Miałam tez okazje tłumaczyć kurs masażu Alana i obserwowac jego pracę.Jest to praca po częśći na poziomie technicznym (odpowiednie ruchy, sekwencje,itp.) ale przede wszystkim na poziomie energetycznym oraz...duchowym. Uwazam, ze moze to być wspaniałe uzupelnienie perspektywy dla każdego masazysty.


Magda przekazuje oczywiscie w jak najdokładniejszy sposób fizyczną strone masażu -poszczególne ruchy, które naprawde można w technicznym aspekcie opanować przez 3 dni zajęć (a potem ewentualnie skorzystać z korekty po jakimś czasie), ale tez należy pamiętac, że cała ta praca wywodzi się z założenia, że ciało to świątynia ducha i z takiej perspektywy jest prowadzony kurs. Istotny jest również aspekt energetyczny oraz praca ze swiatłem. Nie ma w tym oczywiscie wymiaru religijnego! Jest wymiar duchowy i energetyczny. wspomnę jeszcze tylko, że kiedy przychodzi do mnie osoba na masaz, to wcale nie ma potrzeby, by o tym aspekcie rozmawiać-chyba, ze istnieje takie zyczenie albo po masażu pojawiają sie pytania.

Generalnie jest to masaz bardzo relaksujący, zazwyczaj wprowadza on masowaną osobę w stan rozluźnienia. Jest to masaż całego ciala, ale najdlużej masowane są plecy (miesnie wzdluż kręgoslupa). Ja jako masażystka czuje duży przepływ energetyczny. Rozmawiałam kiedys z masażystą, który pracuje róznymi technikami i w którymś momencie wzbogacił swoją ofertę o PeLoHa. Powiedzial, ze jest ten masaż nieoceniony jeśli idzie o aspekt relaksacyjny.

Zgadzam sie, że niektóre zacytowane stwierdzenia w opisie masażu są ciut za radykalne.

Ale masaż PeLoHa naprawdę działa!:)i ma wielu zwolenników:)

Nie mogę się teraz wypowiedziec na teamt tego szczegółowego opisu masażu, do ktorego został podany link-w wolnej chwili przeanalizuje go i potwierdzę, czy opis jest aktualny.

chętnie jeszcze odpowiem na inne pytania

a!lada moment pojawi się w ksiegarniach ksiażka PeLoHa (to zapis wypowiedzi Mary, żony Alana, twórcy masazu)
 
     
Marta Mączewska 

Dołączyła: 19 Sty 2010
Posty: 4
Wysłany: 2010-01-19, 22:19   

i jeszcze uzupełnienie:w Warszawie sa równiez masażysci peLoHa!
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-01-20, 04:41   kurs masaz tajski

[quote="Marta Mączewska"]
Zgadzam sie, że niektóre zacytowane stwierdzenia w opisie masażu są ciut za radykalne.
[/quote]

rozumie, ze nie twoj tekst. Ktore z zacytowanych stwierdzen ("przywraca prawidłowe krążenie krwi i innych płynów ustrojowych, zwraca prawidłową przemianę materii i likwiduje nadwagę, likwiduje sztywność stawów wygładza zmarszczki, poprawia jędrność ciała, redukuje celulit, oczyszcza organizm z toksyn"), uwazasz za "ciut radykalne"?

a cytat z linku, z oficjalnej strony alana po polsku:

"[masaz peloha] Nie męczy masażysty, wiele masaży może być wykonanych w ciągu jednego dnia, co pozwala utrzymać niski koszt wykonania."

tak, jakbysmy mowili tutaj nie o zabiegu medycznym a o kladzeniu kafelkow.
 
     
Marta Mączewska 

Dołączyła: 19 Sty 2010
Posty: 4
Wysłany: 2010-01-27, 19:00   

Witam po małej przerwie:)

" Ktore z zacytowanych stwierdzen ("przywraca prawidłowe krążenie krwi i innych płynów ustrojowych, zwraca prawidłową przemianę materii i likwiduje nadwagę, likwiduje sztywność stawów wygładza zmarszczki, poprawia jędrność ciała, redukuje celulit, oczyszcza organizm z toksyn"), uwazasz za "ciut radykalne"?"

Zamiast "likwiduje nadwagę" napisałabym, że wspomaga odchudzanie i zamiast "likwiduje sztywność stawów" napisałbym, że rozluźnia stawy (technika Toma Bowena!:)), co nie znaczy, że niekiedy nie likwiduje tej sztywności od razu. Jasne jest, że dużo zalezy od indywidualnych predyspozycji pacjenta oraz częstotliwości masaży.

massagewarsaw napisał/a:
"[masaz peloha] Nie męczy masażysty, wiele masaży może być wykonanych w ciągu jednego dnia, co pozwala utrzymać niski koszt wykonania."

tak, jakbysmy mowili tutaj nie o zabiegu medycznym a o kladzeniu kafelkow.


Hm...trudno jest precyzyjnie wyrazic sie posługując sie jedynie słowami ogoloconymi z kontekstu, w którym zostały wypowiedziane...powiem krótko:nigdy nie przyszłoby mi do glowy porównanie tego masazu (jakiegokolwiek masażu) do kładzenia kafelków!To chyba lekka prowokacja:).
PeLoHa faktycznie raczej "nie męczy" masażysty na płaszczyźnie fizycznej, na pewno nie jestem masażem siłowym. wymaga natomiast duzej koncentracji i pelnego zaangażowania. Jest możliwe wykonywanie większej liczby masaży w trakcie dnia i masaż nie musi być drogi. Choć oczywiscie sprawa ilosci wykonywanych masaży jest indywidualna, zależy również od doświadczenia. Jakość jest najważniejsza.
Sądzę, że Alanowi podczas tworzenia tego masazu przyświecała myśl, by stworzyć taki masaz, który nie jest trudny w wykonywaniu, a jest niezwykle efektywny! Uważam, że udało mu się to w 100 procentach.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-01-27, 19:14   kurs masaz tajski

[quote="Marta Mączewska"]

[quote="massagewarsaw"]"... co pozwala utrzymać niski koszt wykonania."[/quote]

pewnie kiepskie tlumaczenie slow alana po angielsku.

dlaczego uwazasz, ze technika bowena jest skuteczna na stawy, bardziej niz inne techniki, bedace czescia peloha? ktora z procedur mialaby takie wlasciwosci?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB