Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Kursy, Studium czy Studia. Proszę o opinie
Autor Wiadomość
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-03-26, 21:41   

Szkoły kursy, itd zawsze można dodać najlepiej tutaj:

http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=56 :) Specjalny do tego dział aby informować wszystkich forumowiczów co się dzieje w branży :)

Moim zdaniem to i tak studium czy studia będę górowały nad kursami. Choćby kursy się bardzo starały.

Mam nadzieje M_Qba że informacje zawarte w tym temacie trochę ci pomogły oraz na kierowały co dalej robić… :)
 
 
Linki sponsorowane
michal

Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 37
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-27, 20:41   

Tyle teorii co użytkowników forum ja myślę tak:
-Masaż relaksacyjny nie jest niczym trudnym i osoby po kursie nie ustępują niczym (może poza wiedzą anatomiczną) tech. Masażu.
-Żaden kurs nie jest lepszy niż szkoła dzienna , gdzie praktyk jest mnóstwo a wiedza teoretyczna wymagana jest na każdym kroku
-Najlepszym dowodem dobrego wyszkolenia masażysty są opinie jego pacjentow

Nie ma się o co kłócić to forum powstało po to by wspierać się wzajemnie a nie po to by „odbijać piłeczkę”
 
 
shark_hi

Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 20
Skąd: Pasłęk/KM/Olsztyn
Wysłany: 2008-03-27, 22:06   

Nie przeczę, że istnieją kursy gdzie pracuje się również z osobami chorymi. Szkoda, że można mnie było zrozumieć opacznie! Może się mylę, ale decyzję i tak każdy musi podjąć sam. Chciałam pomóc odpowiadająć na pytanie postawione w temacie, pokazująć w wielkim skrócie jak wygląda nauka w mojej szkole. Mam nadzieję, iż w żaden sposób nie zraziłam nikogo do kursów. Sama mam zamiar korzystać z wszelkich dostępnych kursów.
Pozdrawiam wszystkich :) !
 
 
TK


Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 27
Skąd: 3city
Wysłany: 2008-03-28, 17:26   

To fakt - na dobrych kursach można się często więcej nauczyć niż w studium, jednak uważam, że studium jest w przypadku naszego zawodu dobrym(jeśli nie najlepszym) startem ( państwowy papier, tytuł technika, dyplom, suplement itp). Natomiast kursami można się przecież później spokojnie dokształcać...
 
 
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-04-10, 22:14   http://massagethai.info kurs masaz tajski warszawa kursy

[quote="shark_hi"]Nie przeczę, że istnieją kursy gdzie pracuje się również z osobami chorymi![/quote]
problem w tym, ze jesli jest to tylko kilkudziesiecio godzinny kurs masazu, to formalnie (jesli byc legalista) uczniowie nie maja prawa praktykowac na pacjentach (osobach chorych) - tym bardziej, jesli nie sa oni nadzorowani przez nauczyciela-fizjoterapeute (w co mozna bardzo watpic w przypadku szkol prywatnych i tak tez pewnie nie jest w szkole, o ktorej wczesniej mowa). Spotkalem masazyste po tej wlasnie szkole (marcin, z salon-essence na Hozej w warszawie), ktory na praktykach musial dac zabieg klientowi z 'wypadnietym kregiem', ktory ledwo sie ruszal.

W takim kontekscie 'praktyki zawodowe' to nie dalsza nauka pod okiem mentora, a raczej bezplatna praca, od ktorej uwarunkowane jest dostanie certyfikatu. W szkole, o ktorej mowa, moj kolega masazysta k polakowski z wroclawia nie dostal certyfikatu oczestnictwa w jednym z kursow prowadzonych przez te szkole, poniewaz dopiero po skonczonym kursie powiedziano mu, ze musi odpracowac bezplatnie 50h. Oczywiscie, nie stac go dojezdzac na taka odleglosc, na hotel i na ciezka prace za darmo.

kolejny problem, jaki moze sie pojawic, ze kursanci po kursach, na ktorych masowali pacjentow, moga nabrac przekonania, ze wykonuja masaz leczniczy a nie relaksacyjny, co oczywiscie stoi w sprzecznosci z prawem (znowu, jesli chcemy byc legalistami). Znowu moglbym podac przyklad co najmniej jednego znanego mi masazysty po tej wlasnie szkole, ktory tak wlasnie przedstawia sie, ale oszczedze sobie.

teraz wracajac do pytania Qby - jesli juz studiujesz, to bedzie ci ciezko zaczac kolejne studia, tym bardziej, ze one rowniez niewiele ucza masazu. Poniewaz masz juz za soba dobry kurs masazu klasycznego, mozesz probowac studium jednoroczne biomasazysty okolo 1000h - bedzie ci latwiej, niz studium 2 letnie na technika, i jego program moze ci bardziej odpowiadac.
  
 
 
shark_hi

Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 20
Skąd: Pasłęk/KM/Olsztyn
Wysłany: 2008-04-11, 15:16   

Jak odbywają się praktyki, zależy od szkoły i osób prowadzących. Ja nigdy nie zostałam samowolnie puszczona na oddział, bez opiekuna z wykształceniem fizjoterapeuty, czy rehabilitanta. Zanim pozwolono mi wykonać jakikolwiek zabieg masażu, zostałam dokładnie poinformowana o stanie zdrowotnym pacjenta, jego chorobach. Tak jest u mnie w szkole. Jak jest w innych, tego nie wiem. Ale moją szkołę mogę polecić!
 
 
dino100

Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 80
Wysłany: 2008-04-14, 16:52   

Bardzo mi się to podoba, mogłabyś zdradzić (jeśli nie chcesz publicznie, to może przez PW), gdzie tak ładnie pilnują??
 
 
M_Qba

Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 2
Skąd: Jamajka
Wysłany: 2008-04-15, 12:13   ?

A gdzie mogę znaleźć program tego studium "biomasażysty" i czy po tym uzyskuje się jakiś tytuł technika?czy jest to coś w formie kursu?
Moje pytanie spowodowało ze dużo opini jest na jego temat i dobrze,pozwoli mi to popatzrec na "mój problem" z innej strony...dzięki...
a teraz ide się uczyć bo za niedługo egzamin kończący kurs
 
 
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-04-15, 13:22   masaz warszawa

akademia zdrowia Lodzi i w innych swoich oddzialach ma rocznego biomasazyste, okolo 1000h. Nie, nie jest to technik
 
 
shark_hi

Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 20
Skąd: Pasłęk/KM/Olsztyn
Wysłany: 2008-04-15, 17:45   

Dla mnie nie jest tajemnicą gdzie się uczę! Ale samo pilnowanie nie da nic jeżeli nie chcesz się uczyć i przykładać do swojej przyszłej pracy! Mogłabym podać link do strony mojej szkoły ale podejrzewam, że jest to zabronione na forum! Szukaj więc szkoły Policealnej w Elblągu :) !
 
 
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-04-15, 17:58   

Istnieje PW(prywatna wiadomość na forum) którą zawsze możesz wysłać :)
 
 
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-04-19, 11:54   masaz warszawa

qba, gdziekolwiek sie zdecydujesz isc, nie idz na kurs, ktorego reklama jest mylna, celowo majaca na celu wprowadzenie w blad potencjalnych uczniow.

dzis wlasnie zupelnie przez przypadek odkylem szkole, ktora uczy masazu leczniczego w wymiarze 40 (slownie: czterdziesci) godzin.

nie wierzysz? wejdz na link http://www.zak.edu.pl/stopka/kurs_masaz_leczniczy_

program kursu wlacza anatomie, na ktora sama potrzeba dobre 40+ godzin
 
 
Bartosz Kuśmierek

Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 6
Wysłany: 2008-04-29, 15:03   

bardzo często zadawane pytanie, co należy ukończyć by zostać dobrym w wykonywaniu zawodu masażysty,
 
 
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-04-29, 15:24   masaz warszawa

jesli cie stac to technik, jesli nie to kilkusetgodzinny kurs klasycznego a po nim kursy specjalistyczne.
 
 
shark_hi

Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 20
Skąd: Pasłęk/KM/Olsztyn
Wysłany: 2008-04-29, 18:59   

Dlaczego żeby zrobić technika trzeba mieć fundusze? To nie za kursy płaci się po kilka tysięcy?!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB