Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Informacje ogólne
Autor Wiadomość
me 
me

Wiek: 113
Dołączyła: 03 Lis 2010
Posty: 39
Wysłany: 2010-11-05, 22:55   

Właśnie o to mi chodziło.
Chociaż pod tym względem się zgadzamy.
 
     
Linki sponsorowane
Roobin 
mgr fizjoterapii


Dołączył: 27 Paź 2010
Posty: 63
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-11-05, 22:57   

z tymi wszystkimi szkołami i kursami czy to masażu czy fizjoterapii jest po części tak jak kiedyś było z marketingiem był wielki bum i gdzie się dało to otwierali szkoły,szkolenia,kursy warsztaty a cierpieli na tym prawdziwi fachowcy np z akademi ekonomicznych i innych poważnych uczelni, dzisiaj odnoszę podobne wrażenie tyle że właśnie z wszystkim co jest związane ze zdrowym trybem życia, napewno podyktowane jest tą modą czasami etc. i tak narosło pełno szkół, uczelni na samym śląsku gdzie się nie kopnie wszędzie fizjoterapia, być może część tych szkół oferuje wysoki poziom nauczania ale raczej nie trzeba być bukmacherem żeby w ciemno trafić, że w większości przypadków chodzi o nabicie kasy i co gorsza nie najlepiej potem takie osoby niedoszkolone budują wizerunek - naszego zawodu... jeżeli za bardzo uogólniłem i ktoś poczuł się dotknięty surową oceną takich szkół to przepraszam, tak jak pisałem nie znam każdej i pewnie znalazłyby się jakieś perełki
 
     
dino100

Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 80
Wysłany: 2010-11-05, 22:57   Re: kurs masaz tajski

me napisał/a:
Z masażu nie powinno być kursów kilkudniowych, ponieważ jest to teraz oblegany kierunek i nie każdy powienien bvć masażystą - zwłaszcza po kursie kilkudniowym. Przez te kursy masaż traci na własnej wartości, powinno się walczyć o to aby masaż był na wysokim poziomie. Aby każdy masażysta wiedział, że musi się rozwijać żeby nie wypaść, byłaby konkurencja a dzięki temu jakość masażu byłaby na wysokim poziomie. Oczywiście nie mam nic przeciewko kursom, które są dla osób, które np. są po studiach fizjoterapii a chciałyby się dokształcić tak jak pisał Pan RehaT.

Moim zdaniem to trochę nie tak: kilkudniowe kursy mogą być bardzo przydatne, właśnie dla osób, które wybierają się do studium masażu czy tez na fizjoterapię. Mogą w ten sposób szybko się zorientować, czy praca z ciałem (często chorego i " fizycznie niesympatycznego") człowieka jest dla nich właściwa. Może mniej byłoby "pomyłek zyciowych" które kończą studium (znam takich sporo) czy studia, absolutnie się do tego nie nadając. Ale, rzecz jasna, takie kursy powinny mieć wyraźnie napisane: "kurs na własnych użytek, bez praw zawodowych". Inna sprawa, że przed wielu laty robiłem kurs, który dawał takie właśnie zaświadczenie z zastrzeżeniem (na druku "MEN-owskim", a jakże), a trwał 92 godziny. Dziś to już byliby "specjaliści"...:( Osobnym zagadnieniem są bardzo potrzebne kursy masażu dla studentów i absolwentów fizjoterapii, którzy maja uprawnienia, natomiast brak im czasem zupełnie podstawowych (elementarna "klasyka") umiejętności.
  
 
     
me 
me

Wiek: 113
Dołączyła: 03 Lis 2010
Posty: 39
Wysłany: 2010-11-05, 23:05   Re: kurs masaz tajski

dino100 napisał/a:
me napisał/a:
Z masażu nie powinno być kursów kilkudniowych, ponieważ jest to teraz oblegany kierunek i nie każdy powienien bvć masażystą - zwłaszcza po kursie kilkudniowym. Przez te kursy masaż traci na własnej wartości, powinno się walczyć o to aby masaż był na wysokim poziomie. Aby każdy masażysta wiedział, że musi się rozwijać żeby nie wypaść, byłaby konkurencja a dzięki temu jakość masażu byłaby na wysokim poziomie. Oczywiście nie mam nic przeciewko kursom, które są dla osób, które np. są po studiach fizjoterapii a chciałyby się dokształcić tak jak pisał Pan RehaT.

Moim zdaniem to trochę nie tak: kilkudniowe kursy moga byc bardzo przydatne, własnie dla osób, które sie wybierają do studium masażu czy tez na fizjoterapię. Moga w ten sposób szybko sie zorioentować, czy praca z ciałem (często chorego i" fizycznie niesympatycznego") czlowieka jest dla nich właściwa. Może mniej byłoby "pomyłek zyciowych" które kończą studium (znam takich sporo) czy studia, absolutnie się do tego nie nadając. Ale, rzecz jasna, takie kursy powinny miec wyraźnie napisane: "kurs na własnych uzytek, bez praw zawodowych". Inna sprawa, że przed wielu laty robiłem kurs, który dawał takie własnie zaświadczenie z zastrzeżeniem (na druku "MEN-owskim", a jakże), a trwał 92 godziny. Dziś to juz byliby "specjaliści"...:(


Ale ktoś kto chce się dorobić od tak, ma bajere to nie będzie zwracał uwagi na to czy to na jego własny użytek czy nie.
Nie ma znaczenia czy to ludzie po studium medycznym, czy po studiach, czy po kursie jak się nie nadają to i tak nie będą się nadawać.
Teraz masaż wybiera się pod kątem zarobkowym - nie raz spotkałam się z twierdzeniem osób, które były na studium, że nie będą masowały staruchów, że chcą masować tylko pięknych i młodych.A najgorsze jest stwierdzenie - że przyszłam na ten kierunek, bo można sobie nieźle zarobić. Ludzie po kursie kilkudniowym też często mają identyczne zdanie.
A jeżeli zmniejszyłoby się liczbę kursów i zaostrzyło przepisy to ludzie świadomie by dokonywali wyboru. Z resztą masażysta powinien być empatyczny itd.

[ Dodano: 2010-11-05, 23:07 ]
Roobin napisał/a:
z tymi wszystkimi szkołami i kursami czy to masażu czy fizjoterapii jest po części tak jak kiedyś było z marketingiem był wielki bum i gdzie się dało to otwierali szkoły,szkolenia,kursy warsztaty a cierpieli na tym prawdziwi fachowcy np z akademi ekonomicznych i innych poważnych uczelni, dzisiaj odnoszę podobne wrażenie tyle że właśnie z wszystkim co jest związane ze zdrowym trybem życia, napewno podyktowane jest tą modą czasami etc. i tak narosło pełno szkół, uczelni na samym śląsku gdzie się nie kopnie wszędzie fizjoterapia, być może część tych szkół oferuje wysoki poziom nauczania ale raczej nie trzeba być bukmacherem żeby w ciemno trafić, że w większości przypadków chodzi o nabicie kasy i co gorsza nie najlepiej potem takie osoby niedoszkolone budują wizerunek - naszego zawodu... jeżeli za bardzo uogólniłem i ktoś poczuł się dotknięty surową oceną takich szkół to przepraszam, tak jak pisałem nie znam każdej i pewnie znalazłyby się jakieś perełki


Dokładnie o to chodzi...wielkie bum...
No i...
kasa, kasa, kasa, kasa...
a jakość?
jaka jakość to nie te czasy, teraz jest żądza pieniądza.
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2010-11-05, 23:27   

w kazdej pracy pracuje sie za pieniadze... tylko jesli bierzemy sie za leczenie ludzi trzeba to robic zgodnie z sumieniem i robic to dobrze...Ja przyznam ze pracuje w tym zawodzie dla kasy... przy okazji lubie swoj zawod i nie mka nic lepszego jak pomoc komus... Jesli chodzi o masaze dla przyjemnosci to trzeba to robic tak zeby pacjent nie zalowal 100 zl za masaz relaksacyjny czy kosmetyczny i tyle... Teraz liczy sie kas i tylko kasa, bo bez kasy nie bylo by nawet tego forum
 
     
me 
me

Wiek: 113
Dołączyła: 03 Lis 2010
Posty: 39
Wysłany: 2010-11-05, 23:31   

Nie byłoby też tego forum gdyby nie ludzie, którzy robią to z powołania :)
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2010-11-05, 23:38   

ciekawe co ci byloby z tego powolania jakbys nie miala na zakup komputera i oplacenie dostepu do sieci:D
 
     
me 
me

Wiek: 113
Dołączyła: 03 Lis 2010
Posty: 39
Wysłany: 2010-11-05, 23:46   

póki co nie martwię się o internet i zakup komputera.
Zawsze będę uważała, że powołanie to jest najważniejsza rzecz. Bo widać po człowieku czy kocha to co robi czy robi to na odwal.
Z resztą w powołaniu piękne jest to,że pieniądze się nie liczą. Nie muszę zarabiać kokosów, dla mnie ważne jest to żeby wykonywać pracę, która sprawia mi wiele przyjemności. A to popłaca...
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2010-11-05, 23:53   

bedziesz mowila inaczej jak trzeba bedzie oplacic rachunki wiac kredyt na mieszkanie i kupic auto...pewnie ja na 1 roku masazu wiedzialem juz ze to jest to co chce i lubie robic , bo sprawia mi przyjemnosc pomaganie ludziom i jak mowia ze im pomoglme bo czuje ze 5 lat nauki kupa kasy i perspektywa kolejncyh studiow i kursow nie idzie na marne...ale gdyby nie to ze mozna w tym zawodzie zarobic to bym go nie wykonywal bo za cos jednak trzeba zyc...
 
     
me 
me

Wiek: 113
Dołączyła: 03 Lis 2010
Posty: 39
Wysłany: 2010-11-05, 23:55   

Ale nie zrozumiał Pan o co chodziło mi z tą kasą. No ale trudno.
Życzę powodzenia :)
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2010-11-06, 00:06   

ja zrozumialem:) i uwazam ze z kazdej strony tak jest... czy szkol... czy pracownikow..Bez kasy nic by sie nie krecilo... tak naprawde gdyby nie szkoly ktore nabijaja ludzi w butelek i biora kupe kasy za fizjo czy masaz ten zawod nie bylby tak rozpowszechniny teraz...Wez pod uwage ze 6 7 lat temu nie bylo tak naprawde szans na zrobienie takiej szkoly...10 lat temu w moim miescie w przychodniach rehabilacyjncyh bylo pusto nie mowiac juz o prywatncyh zabiegach czy gabinetach... owszem byly , ale przecietny kowalksi nie wiedzial ze z bolem kregoslupa idzie sie do masazysty czy rehabilitanta..Tak naprawde to kasa rozkrecila to wszystko:) no a jakos tak jak mowisz nie idzie w parze z pieniadzem:)
 
     
me 
me

Wiek: 113
Dołączyła: 03 Lis 2010
Posty: 39
Wysłany: 2010-11-06, 00:09   

Ileś lat temu byli tylko niewidomi masażystami, bądź słabowidzący...
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2010-11-06, 00:16   

no dokladnie... a ze teraz moga robic to wszyscy to znajduja sie tacy co widza tylko kase i psuja ta profesje...Dlatego w tym zawodzie przydaly by sie konkretne regulacje... a reszte zweryfikuja juz pacjenci...szkoly fizjo z tyt. tech. juz zostaly zamkniete i mysle ze z czasem reszte tez ureguluja...
 
     
me 
me

Wiek: 113
Dołączyła: 03 Lis 2010
Posty: 39
Wysłany: 2010-11-06, 00:19   

mam taką nadzieję
 
     
Agnyshkya

Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 2
Wysłany: 2010-12-25, 22:38   

Witam zastanawiam sie nad trzema mozliwosciami
1.(Kurs kompleksowy) http://akademiamedica.pl/...urs-kompleksowy
2. http://www.biostudio.pl/kurs.html
3. http://www.wzsp.pl/technik-masazysta.html

Jak myslicie ktora z tych szkol bedzie najodpowiedniejsza?Z gory dziekuje.Pozdrawiam :wink:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB