Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Kurs masażu. Jakie warto wybrać?
Autor Wiadomość
rambo

Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 3
Wysłany: 2012-12-11, 18:14   Kurs masażu. Jakie warto wybrać?

Witam wszystkich. Chciałbym w przyszłym roku zrobić kurs masażu. Jestem po 3-letnich studiach fizjoterapii, oraz rocznym studium masażu, także podstawy anatomii, jak i główne masaże (klasyczny, segmentarny, czy sportowy) mam opanowane. Myślałem o zabiegach, które stosowane są w salonach SPA. W związku z tym mam pytanie, czy ktoś na forum może mi polecić jakieś sprawdzone szkoły, które właśnie takie kursy prowadzą? Sam znalazłem ofertę na "trigger", dodatkowo istnieje możliwość dofinansowania tego kursu np z urzędu pracy, jednak po przejrzeniu forum znalazłem o niej kilka negatywnych opinii.
 
     
Linki sponsorowane
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2012-12-11, 22:02   

A prześledziłaś trochę tematów odnośnie kursów na forum? Dokładnie takie pytania są co jakiś czas :)
 
     
rambo

Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 3
Wysłany: 2012-12-12, 13:26   

Prześledziłem :) Większość porad na forum mówi, o kursach podstawowych, czyli z masażem klasycznym, czy też anatomią, które to mam już za sobą. Ewentualnie kończy się tym, że ktoś stwierdza, że bardziej przyda mu się szkoła, studium, co też nie jest dla mnie. I w ostateczności też wątki te są dość stare :) Ja pytam o sprawdzone kursy, które ktoś może polecić ukierunkowane na spa. Również pisałem o tym, że znalazłem ofertę triggera, która mnie trochę skusiła, jednak po przeczytaniu opinii forumowiczów związanych ze zbyt agresywną reklamą zostania doskonałym masażystą w tydzień nie jestem do niej przekonany. Ostatnią sprawą jest fakt, że mogę starać się o dofinansowanie, co też jest możliwe w przypadku powyższego kursu. Dlatego wolałem założyć nowy temat i dowiedzieć się czegoś więcej.
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2012-12-12, 14:10   

Do spa nadaje się kurs masażu kamieniami, banka chińska, masaż tajski dodatkowym atutem. Kurs masażu tajskiego prowadzi osoba z forum. Masaż kamieniami czy bańka chińską poszukaj np w google gdzie masz blisko twojego miejsca zamieszkania.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2012-12-12, 15:35   kurs masaz tajski

jak widzisz, pewnie nie dostaniesz wiele wiecej wypowiedzi, jesli w przeciagu 24h sie nie pojawily, wiec bazuj na tym, co bylo juz napisane. Nie wiem, czy trigger ma pakiet spa, ale wiele innych szkol ma go (np ta z baneru po prawej stronie forum, obiecujaca znizke w pakiecie 6 000 000zl - teraz pomysl, jakie orly tam sa). Musisz sie zastanowic, czy wiekszosc z tego pakietu bedzie ci pasowac.

jest wiele rodzajow spa i bardzo wiele technik, terapii i nie ma sensu uczenia sie, co podleci. Rzuc okiem na "Usługi dostepne w polskich spa" http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=1362

Jako fizjo, powinienes trzymac sie swojego wyksztalcenia i wybierac kursy, ktore rozwina twoje umiejetnosci i nie beda sie klocic z medycyna. Orientuj sie na "spa medyczne" czy sanatoria z wyzszej polki. Jest to stosunkowy nowy trend i bedzie rosnac wraz ze starzeniem sie spoleczenstwa i z ograniczaniem publicznej sluzby zdrowia.

Zabiegi spa to bardzo duzy worek, techniki orientalne, egzotyczne, zwiazane z kosmetyka (uzyciem preparatow), bioenergoterapia (wlaczajac reiki), aromaterapia. Niektore z technik moga twierdzic, ze maja panaceum na wszystko, wiazac sie z ezoteryka, byc sprzeczne z podstawowymi zasadami masazu. Bedzie oczekiwane od ciebie przyswoic chakry, dosze, meridiany, aury. Na kursie masazu kamieniami moja kolezanke uczono oczyszczac czakry przez uderzenie kamieniami nad czakra. Inna moja kolezanka na kursie hawajskiego masazu lomi lomi byla uczona, oprocz huny, rowniez teorii ajurwedy, medycyny chinskiej, bioenergii i refleksoterapii - i stosowac to wszystko w jednym zabiegu masazu.

jesli chodzi o dofinansowanie dla bezrobotnych, to wiekszosc szkol tez ma umowy z urzedami. Jednak jest to tylko rzedu 2k, czyli stosunkowo niewiele. Dofinansowanie czesto jest owarowane warunkami, np szkola musi byc w tym samym wojewodztwie, kurs musi byc ciagiem (nie rozbity na poszczegolne dni, np co weekend).
  
 
     
rambo

Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 3
Wysłany: 2012-12-14, 10:09   

Dziękuję za obie odpowiedzi i biorę się za poszukiwania
 
     
oliver
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-15, 11:19   kurs masażu jakie warto wybrac?

Z całego serca mogę polecić Trigger z Poznania! Byłam na kursie 7 dni za pierwszym razem i 3 dni za drugim! szkolenie rewelacyjne, atmosfera także, pełen profesjonalizm. szkolenie zrobiłam od podstaw, a doszoliłam sie z pakietu SPA. tylko praktyka! wszystkim polecam!
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-01-15, 12:40   kurs masaz tajski

oliver napisał/a:
Z całego serca mogę polecić Trigger z Poznania! Byłam na kursie 7 dni za pierwszym razem i 3 dni za drugim! szkolenie rewelacyjne, atmosfera także, pełen profesjonalizm. szkolenie zrobiłam od podstaw, a doszoliłam sie z pakietu SPA. tylko praktyka! wszystkim polecam!

zszedles z drzewa, to teraz na niego wracaj. Obawiam sie, ze tyle twoje kursy maja wspolnego z profesjonalnoscia, co twoja kryptoreklama.

uzytkownik zarejestrowany z biuro@szkoleniatrigger.pl , to juz kolejny raz ta sztuczka
 
     
Kloody
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-20, 12:37   

e-Masaz.pl napisał/a:
Do spa nadaje się kurs masażu kamieniami, banka chińska, masaż tajski dodatkowym atutem. Kurs masażu tajskiego prowadzi osoba z forum. Masaż kamieniami czy bańka chińską poszukaj np w google gdzie masz blisko twojego miejsca zamieszkania.


Jeśli chodzi o takie specjalistyczne masaże jak właśnie masaż kamieniami, bańką chińską, czy masaż tajski – wszystkiego możesz się douczyć w Goworku. Mają tam szeroką gamę masaży do wybory i są to właśnie kursy doszkalające i trwają przeważnie 10 do 20 godzin. Cena też jest przystępna, a takie masaże teraz robią wielką furorę i warto posiąść umiejętność masowania tymi technikami :) Pozdrawiam wszystkie masażystki :)
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-02-20, 14:00   kurs masaz tajski

spadaj na drzewo razem z oliverem, szkolo z szympansowym poziomem kryptoreklamy (nie obrazajac naszych wspolprzodkow z szympansami).

kolejna szkola, po trigerze, obiecuja zrobic w kilka dni z ofiary losu wlasciciela gabinetu masazu.

zadne masaze nie robia wielkiej furory, to jest zawsze ciezka praca, a jeszcze ciezej znalezc klienta na zabiegi.
  
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2013-02-20, 14:18   Re: kurs masaz tajski

massagewarsaw napisał/a:
spadaj na drzewo razem z oliverem, szkolo z szympansowym poziomem kryptoreklamy (nie obrazajac naszych wspolprzodkow z szympansami)

Janku nie lepiej od razu usnąć posta? Bo co się denerwować :)
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-02-20, 14:34   kurs masaz tajski

niech straszy na wiecznosc gowork, trigera i pozostalych namolnych spamerow.

jesli usune, to nikt nie bedzie ostrzezony przed ich praktykami.

a przy okazji moglem napisac slowo o teorii ewolucji i dowartosciowac naszych kuzynow szympansow
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2013-02-20, 17:50   Re: kurs masaz tajski

massagewarsaw napisał/a:

a przy okazji moglem napisac slowo o teorii ewolucji i dowartosciowac naszych kuzynow szympansow

hahah dobre!! :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB