Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Kursy masażu ajurwedysjkiego - co polecacie?
Autor Wiadomość
benita_ewa

Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 3
Wysłany: 2010-11-17, 12:19   Kursy masażu ajurwedysjkiego - co polecacie?

Hej! Mam pytanie: czy oprócz kursów, które przechodzicie, doszkalacie się również na własną rękę np. korzystając z ksiązek? Bo ostatnio zakupiłam książkę "Ajurwedyjski masaż leczniczy" Govindana, która zawiera profesjonalne porady, jeśli chodzi właśnie o masaże ajurwedyjskie. Chciałabym je wprowadzić do swojej oferty. Wydaje mi się, że sporo na ten temat wiem, ale przydałby się zapewne jakiś kurs. Polecacie jakieś?
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-11-17, 13:44   http://massagethai.info kurs masaz tajski warszawa kursy

jest wybor kursow, od jednego do wielu dni, w wielu miastach. Niestety, sa drogie w porownaniu z innymi kursami, do 3k za 3 dni.

do tego dochodzi drogie, sprowadzane wyposazenie i akcesoria.

doszkalac sie z ksiazek mozna juz po kursie, ale przed nim to tylko pogladowo, np zeby miec ogolne rozeznanie, czy warto sie tego uczyc.
  
 
     
ashley 


Dołączyła: 02 Wrz 2009
Posty: 56
Wysłany: 2010-11-17, 14:31   Re: Kursy masażu ajurwedysjkiego - co polecacie?

benita_ewa napisał/a:
Hej! Mam pytanie: czy oprócz kursów, które przechodzicie, doszkalacie się również na własną rękę np. korzystając z ksiązek? Bo ostatnio zakupiłam książkę "Ajurwedyjski masaż leczniczy" Govindana, która zawiera profesjonalne porady, jeśli chodzi właśnie o masaże ajurwedyjskie. Chciałabym je wprowadzić do swojej oferty. Wydaje mi się, że sporo na ten temat wiem, ale przydałby się zapewne jakiś kurs. Polecacie jakieś?





http://www.akademia-masazu.pl/ kursanci są zadowoleni Pozdrawiam
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-11-17, 14:39   kurs masaz tajski

ashley napisał/a:

http://www.akademia-masazu.pl/ kursanci są zadowoleni Pozdrawiam

sa zadowoleni, bo kilka rodzajow masazu mozna nauczyc sie w jeden dzien, za kazdy dostajac, oczywiscie, certyfikat ukonczenia.

Nie jest wazne, ze nie umie sie go poprawnie wykonac i ze, ewentualnie, klienci pojda sobie gdzies indziej, po jednokrotnym sprobowaniu naszych zdolnosci.

nawet, jesli zabieg jest prosty (choc tak mi sie nie wydaje), to robienie kursu tylko w kilka godzin jest jego splyceniem. Wielotysiacletnia tradycja leczenia jest sprowadzana do rozrywki.

jestem zwolennikiem uczenia sie u zrodel, to jest od osob, ktore maja technike i tradycje we krwii, pochodzacych z kraju, gdzie dany masaz powstal.

maja oni wysokie kwalifikacje i duze doswiadczenie pedagogiczne.

jest wybor wsrod nauczycieli z indii, jak i tych, ktorzy dlugi czas mieszkali w indiach i specjalizuja sie tylko w ajurwedzie, bez mydla i powidla, i bez podawania watpliwej wiedzy po lebkach.
 
     
karuna


Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 1
Wysłany: 2011-02-25, 22:52   Re: kurs masaz tajski

Pozdrawiam wszystkich zadowolonych kursantów :) Po prostu niewiarygodne :)

massagewarsaw napisał/a:
ashley napisał/a:

http://www.akademia-masazu.pl/ kursanci są zadowoleni Pozdrawiam

sa zadowoleni, bo kilka rodzajow masazu mozna nauczyc sie w jeden dzien, za kazdy dostajac, oczywiscie, certyfikat ukonczenia.

Nie jest wazne, ze nie umie sie go poprawnie wykonac i ze, ewentualnie, klienci pojda sobie gdzies indziej, po jednokrotnym sprobowaniu naszych zdolnosci.

nawet, jesli zabieg jest prosty (choc tak mi sie nie wydaje), to robienie kursu tylko w kilka godzin jest jego splyceniem. Wielotysiacletnia tradycja leczenia jest sprowadzana do rozrywki.

jestem zwolennikiem uczenia sie u zrodel, to jest od osob, ktore maja technike i tradycje we krwii, pochodzacych z kraju, gdzie dany masaz powstal.

maja oni wysokie kwalifikacje i duze doswiadczenie pedagogiczne.

jest wybor wsrod nauczycieli z indii, jak i tych, ktorzy dlugi czas mieszkali w indiach i specjalizuja sie tylko w ajurwedzie, bez mydla i powidla, i bez podawania watpliwej wiedzy po lebkach.
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2011-02-26, 12:14   

Nie wiem jak mozna nauczyc sie w 4 dni 4,5 roznych masazy , lub czegokolwiek...To juz jest czysty marketing dla ludzi slabo myslacych idacych na ilosc...Wolalbym ta kase przeznaczyc na ksiazki, lub na jakis konkretny kurs... Pamietajmy ze z ksiazek tez mozna sie uczyc zwlaszcza masazy gdzie nie ma takich waznych mankamentow jak w terapii manualnej


Tu sie zgodze z massagewarsaw ze najlepiej kurs prowadza osoby specjalizujace sie w danej dziedzinie.



Co do ksztalcenia sie na wlasna reke to owszem , ale trzeba miec na dany temat jakas wiedze... Mozna zawsze cos wprowadzic stworzyc cos wlasnego ... Np wprawadzic do klasyka technike z segmentarnego itp

[ Dodano: 2011-02-26, 12:21 ]
Kurs nowoczesnej, efektywnej i bezpiecznej TERAPII MANUALNEJ (I, II, III stopień) obejmujący ogół zagadnień dotyczących patologii, diagnostyki w terapii manualnej oraz szeroki wachlarz technik leczniczych (mobilizacje, manipulacje i ćwiczenia korekcyjne) w obrębie kręgosłupa i stawów obwodowych.
Kurs składa się z elementów stanowiących całość merytoryczną (3 moduły w jednym terminie szkolenia).

Elementy obejmują:

- podstawy terapii manualnej,
- wybrane zagadnienia anatomii i biomechaniki,
- przyczyny powstawania zaburzeń czynności narządu ruchu,
- proces degeneracyjno-zwyrodnieniowy,
- ćwiczenia lecznicze i profilaktyczne,
- wywiad chorobowy,
- diagnostyka palpacyjna i testowa,
- diagnostyka RTG i inne,
- doskonalenie PIR,
- mobilizacje stawów obwodowych i kręgosłupa,
- doskonalenie mobilizacji i technik diagnostycznych,
- manipulacje kręgosłupa i stawów obwodowych,
- techniki celowane,
- przyczyny powstawania i leczenie skolioz,
- wskazania i przeciwwskazania do terapii manualnej.


w ile dni chcecie nauczyc kogos mobilizacji stawow?
 
     
Sudar

Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-03-14, 11:43   Masaż ajurwedyjski

Wszystkim wykonującym masaż Abhyanga lub inny rodzaj masażu ajurwedyjskiego polecam książkę, która niedawno ukazała się na rynku „Ajurwedyjski masaż leczniczy” S. V. Govindan. Kursy masażu ajurwedyjskiego często są bardzo ograniczone czasowo, a tradycja tego masażu sięga tysiące lat wstecz i warto mieć świadomość wszelkich korzyści i tajnków tej techniki, które są często pomijane na krótkich kursach. Polecam - książkę mozna także zamówić przez internet!!!
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-03-14, 11:57   kurs masaz tajski

ta ksiazka byla juz tutaj reklamowana w ubieglym roku przez wydawnictwo. Cena 50zl troche odstrasza, ale pewnie mozna ja znalezc w wiekszych bibliotekach.

info o niej ponizej:

"Masaż ajurwedyjski to najstarsza ze wszystkich technik łagodzenia bólu, regenerowania tkanek i wspomagania leczenia wielu zaburzeń wewnętrznych. Pomaga przywrócić zdrowie i siłę, wzmacnia kondycję całego naszego organizmu. Ajurweda przywiązuje olbrzymią wagę do masażu ze względu na jego zdolność do harmonizowania ciała.

Ajurweda to starohinduski system medyczny sprzyjający długowieczności, dobremu zdrowiu i naturalnemu pięknu. Doskonale wpasowuje się w nowoczesne koncepcje leczenia, które oceniają kondycję człowieka z szerszej perspektywy z uwzględnieniem czynników fizycznych, emocjonalnych i duchowych.

Ajurweda ma swoje korzenie w starożytności, opiera się na uniwersalnych zasadach i jest żywą, rozwijającą się dziedziną wiedzy – równie użyteczną dziś, jak wieki temu. Każdy, kto chciałby zaznać dobrodziejstw masażu ajurwedyjskiego znajdzie w tej książce ciekawe porady, a doświadczony masażysta wiele cennych wskazówek, które może zastosować w praktyce.

O autorze

S. V. Govindan urodził się w wiosce Manassery w Kerali, w południowych Indiach. Przebył długą drogę zbierając cenne doświadczenia i wiedzę jako nauczyciel w szkołach Khadi Vidyalaya, stanowiących część ruchu swadeshi, który doprowadził do niepodległości Indii.

Był pełnym poświęcenia działaczem społecznym, który przez wiele lat aktywnie uczestniczył w ruchu zainicjowanym przez Ghandiego.

Zyskał uznanie jako bardzo dobry masażysta. Pragnął pomagać ludziom, a masaż stał się dla niego sposobem służenia innym. Podczas wieloletniej praktyki uświadomił sobie, że jedną z jego misji jest propagowanie i nauczanie skutecznych technik masażu."
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB