Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Jestem bardzo zainteresowana kursem masażu
Autor Wiadomość
kivek

Dołączył: 08 Sty 2017
Posty: 2
Wysłany: 2017-01-08, 16:30   Jestem bardzo zainteresowana kursem masażu

Witam serdecznie!!

jestem bardzo zainteresowana kursem masażu który niebawem zaczyna się w moim mieście, składa się on z 6 modułów, każdy z nich trwa weekend 9 (w tym 15h praktycznych każdy).

Po pełnym pakiecie uzyskać można tytuł masażysty i zostaje osoba zarejestrowana w norweskim związku terapeutów i masażystów. Szkoła ma wysoką renomę, jako jedna z 5 w Norwegii jest uznawana.

Jak myślicie czy jest szansa by po takim kursie być gotowym do "masowania" na własną rękę? lub jako pracownik w Spa, centrum sportowym itp?

Interesuje mnie też sprawa teorii, czy naprawdę po takim kursie ma się wystarczjącą wiedzę? nie chciałabym skupić się tylko na technice, chcę wiedzieć co i dlaczego robię własnie w taki a nie inny sposób....

Proszę napiszcie jakie publikacje polecacie na początek, czy autora A. Zborowski - to dobry wybór?

Moje kolejne pytanie : czy są jakieś zdrowotne przeciwwskazania do wykonywania tego zawodu?
mam problemy z kręgosłupem (protruzje w 3 miejscach w środkowej cześci kręgosłupa) pytałam neuro chirurhga i fizjoterapeutę, ponoć niewskazane dla mnie są pozycje wymuszone długotrwałe typu ciągłe siedzenie lub stanie, jednak fizjo powiedziała, że praca masażysty wymaga ciągłego ruchu i byłoby to dla mnie swego rodzaju rechabilitacją....
Co myślicie?

Pozdrawiam i dziękuję
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2017-01-09, 03:33   Re: początkująca tutaj i początkująca wogóle :-)

tak, te 6 weekendow to ci podstawy szwedzkiego/klasycznego, ale teorie bedziesz musiala robic w domu. Jak nie dadza wam materialu, to z podrecznikow.

traktuj to jako wprowadzenie, rob kolejne kursy, w zaleznosci od zainteresowan. Mala szansa na znalezienie zatrudnienia, proboj otwierac prywatna praktyke z dojazdem. Po jakims czasie praktykowania mozesz probowac w spa.

tak, ruch ci dobrze zrobi, ale modyfikuj techniki, zeby nie stac ze skreconym kregoslupem. Najlepiej powiedz to nauczycielowi w rozmowie klasyfikacyjnej
 
     
kivek

Dołączył: 08 Sty 2017
Posty: 2
Wysłany: 2017-01-17, 20:19   

witam! dziekuje za odpwiedz...Doradzisz mi książki?
 
     
Kristy 

Dołączyła: 16 Gru 2015
Posty: 29
Wysłany: 2017-02-17, 18:06   

Może zamiast kursu, lepiej wybrać się do szkoły policealnej z kierunkiem masaż. Dużo dobrego słyszałam o tej: http://policealna.gowork....olicealna/masaz , dzięki ukończeniu tej dwuletniej szkoły policealnej, można uzyskać tytuł zawodowy. Prowadzą zajęcia z teorii, ale przede wszystkim stawiają na praktykę
 
     
Fransuła

Dołączył: 05 Kwi 2017
Posty: 12
Wysłany: 2017-04-13, 08:44   

Ja bardzo polecam taki kurs w Poznaniu http://www.akademia-masaz...s-masazu-poznan organizowany przez Akademię Masażu, bardzo pomocny i wiele można z niego wynieść, do tego cenowo nie ejst jakiś super wymagający...
 
     
TicTac 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2016
Posty: 63
Wysłany: 2017-04-15, 19:38   

Jeżeli interesujesz się masażem to idź do szkoły policealnej na kierunek technik masażu, taka szkoła da Ci fachową wiedzę teoretyczną, a wiedza w masażu to podstawa. Nawet na najlepszych kursach nie nauczą Cię teorii, kursy są od nauki techniki, albo jej doskonalenia. A Twój stan zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do bycia masażystą, jest natomiast sygnałem do tego że trzeba by było coś z tym robić(ćwiczenia, basen, jakieś bieganie, albo rower), Takie zmiany jak u Ciebie to pewnie można by znaleźć u większości ludzi po 35-40 roku życia.
 
     
agusiek 


Dołączyła: 10 Kwi 2017
Posty: 10
Wysłany: 2017-04-26, 15:41   

Fajnie jak pracodawcy częściowo rekompensują lub w całości opłacają kursy. U takich chce się potem pracować.
 
     
thunderpl
[Usunięty]

Wysłany: 2017-09-18, 13:00   

Najlepiej idź do szkoły policealnej na kierunek technik masażu, taka szkoła da Ci fachową wiedzę teoretyczną.
 
     
Tynka98
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-12, 20:30   

W Katowicach kursy masażu są do zrobienia w 6 weekendów. Są bardzo popularne.
 
     
bonka 


Dołączyła: 08 Lis 2017
Posty: 316
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-30, 07:38   

Dużo PUPów organizuje takie szkolenia.
 
     
Franciszek12 

Dołączył: 20 Gru 2017
Posty: 1
Wysłany: 2017-12-20, 11:18   

Ja ci powiem, że to chyba różnie z tym wszystkim. Ja zrobiłem już praktycznie wszystkie kursy masażu jakie oferuje ta firma beautyexpert.zgora kropka pl i bez problemu znalazłem w pracę w spa. Dodatkowo właściciel chce mnie wysłać na dodatkowe kursy opłacone przez niego. Słyszałem w wielu miejscach, że są one lepiej widziane niż szkoły bo zwykle oferują więcej praktyki i nie zapomina się tego poprzez mniejsze rozłożenie materiału.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB