Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Kursy masażu
Autor Wiadomość
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-02-12, 16:51   masaz warszawa

jako przyszly fizjo wiesz, jakie techniki masazu sa zwiazane z twoim wyksztalceniem i probuj rozwijac swoje umiejetnosci w tym kierunku. Prawdopodobnie z terapia manualna bedziesz musial poczekac troche.

Jakkolwiek, sa fizjo, ktorzy uczas sie masazu klasycznego i pochodnych, bo sa one najbardziej popularne w gabinetach prywatnych. Wydaje mi sie, ze marnuja swoje zdolnosci, choc to jest ich indywidualny wybor.

jest duzo szkolen lomi lomi (wpusc w google te nazwe, raczej niz nomi nomi), troche ajurwedy, a tybetanskiego niewiele. W wyborze kieruj sie nosem - kurs od hawajczyka, hindusa czy tybetanczyka, to nie to samo, co kurs od miejscowego nauczyciela, ktory nauczyl sie tego na miejscu.

najdogodniej bedzie ci zachecic samorzad studencki czy kolo naukowe do zorganizowania kursu na uczelni, jest wtedy szansa na dofinansowanie.
  
 
     
Linki sponsorowane
afro17 

Wiek: 35
Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 11
Skąd: Z-cie
Wysłany: 2009-02-12, 20:32   

sorka za bład dobrze myślalem a zle napisalem ;p
myśle że to co mi tu przekazałeś jest cenna informacją a i z tym masażem też jest bardzo możliwe ale zorganizowanie go będzie trudne chociaz będę się starał o to :)
wielkie dzięki;)
 
     
domi 

Dołączyła: 18 Lut 2009
Posty: 1
Skąd: Kasina Wielka
Wysłany: 2009-02-18, 14:39   

hejka! gdzie mozna zrobic w krakowie kursy masazu tylko limfatycznego, segmentarnego, sportowego??? bo nie mam ochoty uczyc sie od podstaw wszystkiego na kursach kilku stopniowych ( jestem po fizjoterapii)
pomóżcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pozdro
Domi :roll:
 
     
afro17 

Wiek: 35
Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 11
Skąd: Z-cie
Wysłany: 2009-02-20, 12:28   

@ domi
czyli będziesz robiła te kursy masażu teraz ? po skończonych studiach??
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-02-22, 12:14   masaz warszawa

[quote="domi"]hejka! gdzie mozna zrobic w krakowie kursy masazu tylko limfatycznego, segmentarnego, sportowego??? bo nie mam ochoty uczyc sie od podstaw wszystkiego na kursach kilku stopniowych ( jestem po fizjoterapii)[/quote]
stopnie w masazu sa umowne i wymyslone przez szkoly jako trick marketingowy, niz rzeczywiscie okreslajace poziom i kompetencje po ich skonczeniu.

z reguly sa 2 stopnie, ale zdarza sie w niektorych szkolach do 5 stopni. Niektore nawet twierdza, ze po 2 stopniu mozna wykonywac masaz leczniczy, a w skrajnych przypadkach absolwenci przypisuja sobie tytul technika masazysty drugiego stopnia.

ps jesli szukasz drenazu, to raczej "manulany drenaz limfatyczny" niz "masaz limfatyczny", bo wyladujesz na kilkugodzinnym kursie.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-02-22, 12:34   masaz warszawa

[quote="afro17"]@ domi
czyli będziesz robiła te kursy masażu teraz ? po skończonych studiach??[/quote]
fizjo czasami ida nawet na technika masazyste i rzeczywiscie robia kursy masazu, bo sa tansze niz kursy fizjo, kosztujace nierzadko dziesiatki tysiecy zlotych, a nie koniecznie bardziej skuteczne i majace wieksze wziecie u pacjentow.

nie kazdego stac na inwestycje zwracajaca sie latami, krotki kurs zwroci sie w przeciagu miesiecy.

problem w tym, ze pracodawcy nie sponsoruja kursow, a nawet nie daja na nie urlopu
 
     
animusz 

Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-16, 15:24   

Dyplom jest jedynie wizytówką szkoły, i każdy może wydawać taki dyplom. Dokumentem potwierdzającym zdobyte umiejętności jest zaświadczenie MENiS - Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu

To co pan Marcin Bansiński napisał na temat Animusz.pl jest nieprawdą. Szkoła wydaje takie same zaświadczenia jak każda inna placówka zarejestrowana w biurze edukacji.

Także prosze Pana Marcina o uważniejsze czytanie ofert danej firmy i nie zamieszczanie postów niezgodnych z prawdą.

Marcin Banasinski napisał/a:
szkoła animusz.... 8)

zwracam uwagę na fakt:
- szkoła wystawia DYPLOMY.... a nie powinna, zgodnie z prawem nie powinna

- szkoła prowadzi kurs: KURS JAPOŃSKIEJ TERAPII MANUALNEJ
wg. Masayuki Saionji a nie może, gdyż te kursy mogą byc prowadzone JEDYNIE PRZEZ MACIEJA DŁUSKIEGO Z FIRMY ART Centrum Naturalnych Terapii... http://artmed.pl/
można sobie poczytać.... zresztą pan Kapica doskonale o tym wie.

pozdrawiam
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-03-16, 17:14   masaz warszawa

podobnie to wczesniej napisalem (cytat ponizej, dla tych, ktorym sie nie chce wracac na piewsza strone tej dyskusji).

Nie ma co dzielic wlosa na czworo jak sie nazywa papierek - sa duzo wazniejsze problemy srodowiska masazystow i szkol masazu.

Uwazam nawet, ze nie powinno sie dawac "papierka" komus, kto chce isc na kurs tylko dla "papierka", a nie dla nauki.

Nauczyciel powinien miec prawo decydowania komu i kiedy dac certyfikat/dyplom/dokument ukonczenia. Powinien miec tez prawo wycofania dokumentu, jesli terapeuta w jakikolwiek sposob zawiodl.

Nauka masazu to wiecej, niz nauka technik.

"animusz zarejestrowany jest w kuratorium i wspolpracuje z urzedami pracy - pewnie wiedza, co robia, wystawiajac dyplomy a nie certyfikaty. Zjawisko to jest powszechne w polskich szkolach masazu, i pewnie nie ma co walczyc z wiatrakami - pracodawca czy klient wie, ile godzin bylo na kursie.
nie bylo potrzeby w tej dyskusji wyrazenia sie o animuszu, a tym bardziej yumeiho i rzucania nazwiskami."

"chodzi o nie wyobcowywanie tysiecy masazystow, wielu z nich bardzo dobrych, ktorzy konczyli animusz i setek tych, ktorzy konczyli kursy p Kapicy (zdecydowana wiekszosc z nich to juz wykwalifikowani i doswiadczeni fizjoterapeuci i rehabilitanci)."
 
     
afro17 

Wiek: 35
Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 11
Skąd: Z-cie
Wysłany: 2009-04-07, 16:56   

Witam
chciałem zadać podobne pytanie do ostatniego ale zdecydowałem się zrobić jeden kurs taki typowo klsyczny i jeden typowy ściśle wiarzacy się z dalekim wschhodzem
i tak jeśli chodzi o ten pierwszy kurs to jaki zrobić najlepiej spośród tych:
- sportowy, relaksacyjny,segmentarny,leczniczy limfatyczny, czy izometryczny
a pozniej który wybrać sposród tej 2 grupy:
- Lomi Lomi, ajurwedyjski, tajski, tybetański,czy gorącymi kamieniami

masażu klasycznego nie będę robił na kursie gdyż myśle że się go naucze na licencjacie na Fizjoterapii
dzięki za odpowiedz??
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2009-04-07, 23:18   

1. leczniczy limfatyczny lub relaksacyjny, sportowy. Szczerze to zależy gdzie masz zamiar pracować ?

2. gorącymi kamieniami ostanio nowość
 
     
afro17 

Wiek: 35
Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 11
Skąd: Z-cie
Wysłany: 2009-04-08, 16:35   

myślałem coś o salonie masażu gdzieś w prywatnym zakładzie
lub w hotelu
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2009-04-08, 19:43   

afro17 napisał/a:
myślałem coś o salonie masażu gdzieś w prywatnym zakładzie
lub w hotelu


Prywatny zaklad: leczniczy, limfatyczny lub relaksacyjny, sportowy

Hotel: gorące kamienie, relaksacyjny, Lomi Lomi, ajurwedyjski, tajski, tybetański.

;)
 
     
afro17 

Wiek: 35
Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 11
Skąd: Z-cie
Wysłany: 2009-04-09, 14:26   

dziękuje:)
musze przemyśleć to jeszcze w jakiej kolejności :)
 
     
natalia_87 

Dołączyła: 07 Maj 2009
Posty: 1
Skąd: głogów
Wysłany: 2009-05-07, 08:58   

Witam!!
Mam 22 lata i bardzo bym chciała zrobić kursy masażu zaoczne( oczywiście na jednym się nie skończy ;])i nie wiem od czego generalnie zacząć. Gdzie są najlepsze kursy ( chodzi mi o Dolny Śląsk)
i oczywiście napawa mnie to odrobinę lękiem gdyż nie mam żadnego doświadczenia w tym kierunku i czy sobie poradzę ;/.....
Proszę o odpowiedzi....
 
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-05-08, 14:36   masaz warszawa

kurs zaoczny to tyle, co uczenie sie z ksiazki + certyfikat. Jesli chcesz sie naprawde czegos nauczyc, a nie kolekcjonowac papierki, to idz na kurs wieczorowy, weekendowy czy wakacyjny.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB