Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Szkoły masażu
Autor Wiadomość
Piotrek Medic 
FIZJOTERAPEUTA, TERAPEUTA MANUALNY

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 151
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-19, 09:43   

Generalnie tych dwóch szkół nie znam, gdyż z jestem z Warszawy ale generalnie wybrałbym to:

http://www.kadra.wroclaw.pl/masazysta

Co do tego co mówisz odnośnie kondycji fizycznej masażysty. Jakąś kondycje posiadać musisz, w trakcie zawodu i tak to poprawisz. Wyobraź sobie, że masz dziennie do wymasowania 15 pacjentów w tym 8 z nich to sportowcy ( nie radzę Ci zaczynać od masażu sportowca- katorga dla początkującego). Wierz mi i dłonie, kręgosłup na początku tak siadają, że nie masz głowy. Każdy Twój ruch to jakiś wysiłek fizyczny dla Ciebie- dla pacjenta z resztą również. Generalnie są odpowiednie pozycje, w których masażysta pracuje, co powoduje odciążanie kręgosłupa itp. mnie uczyli tzw. ,,tańca masażysty" wiem ,że śmiesznie brzmi ale zasada jest taka- masażysta nigdy nie stoi w miejscu a podąża za ruchem. Na pytanie- czy to ciężki zawód- do łatwych nie należy i często będzie tak, że wrócisz do domu po pracy i będziesz tak styrana, że nie ma się ochoty na nic. Jednak jeżeli się to lubi to warto, a spróbować- z pewnością. A o kondycję to generalnie radzi się każdemu masażyście by dbał hehehe
 
     
Linki sponsorowane
madeinchina 

Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 7
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2009-10-19, 09:53   

Dzięki za ... wyczerpującą odpowiedź :wink:
 
     
madeinchina 

Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 7
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2009-11-06, 11:20   

W szkole policealnej "Kadra" we Wrocławiu byłam (na zajęciach) i uciekłam z niej w popłochu. Jakbym sie przeniosła do PRL-u. :shock: Żenujące, tyle na temat szkoły. Tak wiec będę musiała znaleźć coś poza Wrocławiem, ale w województwie DS. Proszę o rade.

Pozdrawiam :smile:
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-12-10, 18:18   kurs masaz tajski

czy mozesz opisac w paru wiecej slowach swoje doswiadczenie z kadra - warto znac opinie innych, czym sie kierowac przy wyborze szkoly.
 
     
Marlena 

Dołączyła: 27 Lip 2009
Posty: 69
Skąd: Rawa Mazowiecka
Wysłany: 2010-01-21, 10:56   

Mam prośbę: napiszcie jakie znacie szkoły masażu dające tytuł technika masażysty, kształcące w trybie weekendowym. Najlepiej blisko centrum Polski.
 
     
dino100

Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 80
Wysłany: 2010-01-21, 12:52   

Chyba w samym trybie weekendowym żadna szkoła nie prowadzi (mogę się mylić), zwykle jest jeszcze jakiś dzień w tygodniu, inaczej nie byłoby czasu na wszystkie zajęcia
 
     
Marlena 

Dołączyła: 27 Lip 2009
Posty: 69
Skąd: Rawa Mazowiecka
Wysłany: 2010-01-21, 12:54   

W Brzegu jest w piątek po południu, sobota i niedziela, ale to ode mnie daleko. Dlatego szukam bliżej.
 
     
malgos78

Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 1
Wysłany: 2010-01-31, 20:29   

witam,
z tego co czytam rozumiem ze nie ma mozliwosci ksztalcenia sie w kierunku technika masazysty w systemie weekendowym? Szkoda..jestem po kursie i bardzo mnie zainteresowal ten zawod,jednak mam problem ze znalezieniem szkoly..niestety w trybie stacjonarnym nie moge.
 
     
katrina90 

Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 2
Wysłany: 2010-02-23, 20:37   

Witam wszystkich:) Interesuje mnie studium 2letnie-technik masazysta w Lublinie? Co polecilibyscie(jak najlepsze studium-teoria i duzo praktyki): 1-Medyczne Studium Zawodowe im. St. Liebharta. 2.Zak 3. Cosinus 4.Kursor 5.Inne-jakie? z gory dziekuje za odp. pozdrawiam
 
     
dino100

Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 80
Wysłany: 2010-02-23, 23:47   

Jeśli możesz w trybie dziennym, to oczywiście Liebhart, to klasa sama dla siebie, jak dawniej mawiano, 2-gie miejsce po Krakowskiej Szkole Masażu
 
     
katrina90 

Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 2
Wysłany: 2010-02-26, 20:41   

dzieki Dino za odp:) A co sadzicie o Jednoroczna Policealna Szkoła Edukacji Innowacyjnej w Lublinie-kier. Biomasazysta? Czy byloby warto zrobic ja np po techniku masazu?
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-02-26, 20:52   kurs masaz tajski

nie ma jaj musztarda po obiedzie - czesc programu jest podobna (np teoria).

jesli juz, to po technikum kursy specjalistyczne masazu
  
 
     
Rysniety 

Wiek: 39
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 33
Skąd: Wieruszów, Wrocław
Wysłany: 2010-03-02, 23:30   

We Wrocławiu jest jeszcze policealne studium Biostudio na Zagłębiowskiej (dziennie i zaocznie), które ukończyłem, kadra jest dobra, ponad 75% zdało w tym roku egzamin technika. Bolączki tej szkoły to zimno w salach na zajęciach i ułańska fantazja dyrektora.
Pozdrawiam
 
 
     
Cr453r

Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 7
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2010-03-20, 15:50   

Gdańskie Studium Masażu to niepubliczna szkoła policealna, posiadająca uprawnienia szkoły publicznej. Współpracujemy z Akademią Medyczną w Gdańsku, Pomorskim Centrum Traumatologii, Wojewódzkim Szpitalem im. M.Kopernika, Wojewódzkim Zespołem Reumatologicznym w Sopocie oraz z najlepszymi wykładowcami z dziedziny fizykoterapii, anatomii oraz masażu.
Zajęcia praktyczne odbywają sie w zespołach rehabilitacyjnych na oddziałach szpitalnych: internistycznym, reumatologicznym, neurologicznym i pediatrycznym oraz w lecznictwie otwartym (przychodnia).

Przyjmujemy do szkoły na wszystkie semestry oraz przygotowujemy do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, dającego uprawnienia do pracy w całej Europie.

Kierunek i tryb kształcenia:

Studium kształci w zawodzie - technik masażysta.

Studium proponuje tryb kształcenia:
dzienny
wieczorowy

Zajęcia w szkole dla dorosłych odbywają się w czwartki i piątki od godziny 17 oraz w soboty i niedziele

Zajęcia w szkole dla młodzieży odbywają się od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8.15 do 15.30

Program nauczania Studium obejmuje następujące przedmioty:

anatomia i fizjologia
zdrowie publiczne
wybrane zagadnienia kliniczne
podstawy psychologii
teorie masażu
zajęcia praktyczne
podstawy prawa i ekonomii
praktyka zawodowa

Przedmioty: anatomia i fizjologia, zdrowie publiczne, wybrane zagadnienia z fizykoterapii, podstawy psychologii, teoria masażu, podstawy prawa i ekonomiki będą prowadzone w Gdańsku przy ul. Malczewskiego 51.
Zajęcia praktyczne prowadzone będą w zespole rehabilitacyjnym oddziału neurologicznego, internistycznego oraz przychodni rehabilitacyjnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku.

Zajęcia praktyczne zespołu rehabilitacyjnego oddziału reumatologicznego odbywać się będą w Wojewódzkim Zespole Reumatologicznym w Sopocie.

Pracownia masażu - masaż w środowisku wodnym i suchym realizowana będzie w Wojewódzkim Zespole Reumatologicznym w Sopocie.

Praktyki zawodowe odbywać się będą w Pomorskim Centrum Traumatologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku.

Co myślicie o tej szkole? Jako że w tym roku matura i potem wybieram się na studia na UG lub PG kierunek matematyka (pasje trzeba kontynuować) to myśle dodatkowo, żeby zrobić technika masażystę z racji tego, że lubie się tym zajmowac i zawsze chciałem mieć dodatkowo wykształcenie w tym kierunku. I jeżeli chodzi o Gdańsk to właśnie ta szkoła mi się spodobała. Koszta wcale nie są takie straszne dlatego myślę o tej szkole.

Miał ktoś z nimi jakieś doświadczenie albo opinie o tej szkole.
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2010-03-20, 16:00   

Możesz podać linka ? albo adres ?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB